Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 7 of 7
  • Thumbnail Image
    Item
    Профілактика захворювань дітей та підлітків. Методичні рекомендації для підготовки до практичних занять
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Завальнюк, Оксана Леонідівна
    У навчально-методичному посібнику розглядаються теоретичні і практичні питання виявлення найпоширеніших захворювань дітей шкільного віку: патології хребта, порушення зору, захворювань шлунково-кишкового тракту та методи їх профілактики під час навчального процесу, а також медичні вимоги безпеки (правила і норми) щодо освітнього середовища у всіх типах закладів загальної середньої освіти. Посібник містить опорні питання лекційного курсу, рекомендації до виконання практичних занять із зразками а також завдання для самоперевірки знань, які допоможуть в організації самостійної роботи здобувачів – майбутніх вчителів біологічного фаху.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізичний стан та функціональні резерви серцево-судинної системи студентської молоді у залежності від маси тіла і рівня тривожності
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018) Васильєва, С.О.; Васильева, С.О.; Vasyleva, S.O.; Vasylieva, S.O.; Камінська, О.С.; Каминская, О.С.; Kaminska, O.S.
    Проведено дослідження рівня фізичного стану (РФС) та функціональних резервів системи кровообігу 150 студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського віком від 17 до 19 років. 80% студентів мають нормальний індекс маси тіла (у межах від 18,5 до 24,9 кг/м2), 14 % - дефіцит маси і 6% - надмірну масу тіла. У результаті дослідження визначено, що більшість студентів мають посередній (55,1%) та слабкий (22,4%) рівень фізичного стану, добрий фізичний стан зафіксовано у 14,3% обстежених студентів, відмінний – у 2,1% і незадовільний – у 6% студентів. Відмінний і добрий РФС мають студенти з нормальною масою тіла або з її дефіцитом. Студенти з надмірною масою тіла мають РФС від посереднього до слабкого. У студентів з високим рівнем особової тривожності також визначено РФС від посереднього до незадовільного. Нормальний артеріальний тиск визначено у 73,4% осіб, гіпотензію – у 22,4% та гіпертензію – у 4,2%. Гіпертензію було зафіксовано у осіб з надмірною масою тіла. Отже результати дослідження свідчать про негативний вплив надмірної маси тіла та високого рівня тривожності на фізичний стан, функціональні резерви та здоров’я студентської молоді.
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні аспекти впливу на стан психологічного здоров’я учнів і студентів.
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018) Завальнюк, О. Л.; Zavalnyuk, O. L.; Zavalniuk, O. L.
    У статті освітлені соціальні та психологічні аспекти проблеми психічного здоров’я учнів і студентів. Розглянуті психолого-педагогічні засоби впливу на здоров’язбереження підростаючого покоління. Розроблені методичні рекомендації щодо попередження порушень психологічного та психічного здоров’я студентів під час навчання. Запропоновані результати стануть у пригоді тим, хто готує і приймає рішення з питань забезпечення психічного і фізичного здоров’я учнів та студентів, формування у них здоров’язбережувальної поведінки заснованої на індивідуальних потребах, діагностиці стану здоров’я, а також формування здорового способу життя.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування ціннісної моделі здоров’я у студентів – майбутніх педагогів.
    (Чернівці: Рута, 2007) Завальнюк, О. Л.; Zavalnyuk, O. L.; Zavalniuk ., O. L
    В статті розглянуті питання формування ціннісної моделі здоров’я у студентів педагогічного університету під час навчання. Відзначається позитивний вплив мотивації здорового способу життя, заснованої на індивідуальних потребах студентів та діагностиці стану їх власного здоров’я, що дозволяє їм проводити корекцію здоров’я.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мотиви вивчення дисциплін медико-біологічного циклу у студентів факультету фізичного виховання на початковому етапі навчання.
    (Львів: ЛДІФК, 2001) Завальнюк, О. Л.; Zavalnyuk, O. L.; Zavalniuk, O. L.; Лойко, Л. С.; Loyko, L. S.; Loiko, L. S.; Скрипник, В.; Скрыпник, В.; Skripnuk, V.
    У статті освітлені результати визначення мотивів вивчення медико-біологічних дисциплін у студентів першого курсу факультету фізичного виховання педагогічного університету. Виявлені відмінності в структурі мотивації у юнаків та дівчат.
  • Thumbnail Image
    Item
    Тестування як засіб інтенсифікації навчального процесу у вищій школі.
    (Кіровоград: РВЦ КДПУ ім. В. Винниченка, 2001) Завальнюк, О. Л.; Zavalnyuk, O. L.; Zavalniuk, O. L.; Лойко, Л. С.; Loyko, L. S.; Loiko, L. S.
    В статті подані результати експериментального дослідження ефективності методу тестового контролю й оцінки знань студентів. Відзначається позитивний вплив методу тестування на мотиви навчання й успішність студентів/
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження стану здоров’я студентської молоді – проблеми, перспективи
    (Вінниця, ВДПУ, 2017) Завальнюк, О. Л.; Zavalniuk, O. L.
    У статті розглянуті психолого-педагогічні та медико-соціальні аспекти проблеми здоров’я студентської молоді. Розроблені методичні рекомендації щодо попередження порушень стану здоров’я. Запропоновані результати стануть у пригоді тим, хто готує і приймає рішення з питань забезпечення психічного і фізичного здоров’я молоді, формування здорового способу життя.