Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування інтелектуальних умінь учнів на уроках біології засобами сучасних інформаційно-комунікаційних технологій
    (Актуальні питання сучасної біологічної науки та методики її викладання: збірник наукових праць звітної наукової конференції викладачів за 2021-2022 н.р, 2022) Баюрко, Н.В.; Baiurko, N.V.; Нікітченко, Л. О.; Nikitchenko, L. O.
    У статті представлені результати дослідження впливу комп’ютерно орієнтованих технологій та Інтернет ресурсів на рівень навчальних досягнень з біології учнів основної школи. Розглянуто можливості використання інформаційно-комунікаційних технологій у формуванні інтелектуальних умінь учнів на уроках біології. Уточнено зміст поняття «інтелектуальне уміння», наведено приклади розроблених інтерактивних вправ до уроків біології.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання технологій доповненої реальності під час навчання шкільного курсу хімії 11 класу
    (Вінниця: ВДПУ, 2021) Мідак, Л. Я.; Кузишин, О. В.; Базюк, Л. В.
    Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій в умовах сьогодення дає можливість модернізувати навчальний процес в закладах освіти, використовуючи різноманітні тренди сучасної освіти. Нові методики викладання природничо-математичних дисциплін мають ураховувати сучасні вимоги до застосування інформаційних технологій. Використання інформаційно-комунікативних технологій у викладанні хімії дозволяє інтенсифікувати освітній процес, прискорити передачу знань і досвіду, а також підвищити якість навчання й освіти. Хімія вважається складною наукою, яка оперує поняттями, що не можуть стати об’єктами безпосереднього розуміння та вимагають створення певних образів та асоціацій в уяві учнів. Крім того, ефективне засвоєння знань учнями з цього предмету залежить не тільки від способу подачі теоретичного матеріалу, але й від реалізації експериментальної частини у вигляді практичних робіт та лабораторних дослідів, яка потребує ретельної теоретичної підготовки для як для вчителя, так і для учнів. Тому для коректного відображення навчального матеріалу та його якісної візуалізації доцільним буде використання саме технології доповненої реальності. Метою роботи є дослідження доцільності та ефективності використання мобільного додатку LiCo та розроблених навчальних матеріалів з доповненою реальністю на уроках хімії в 11 класі. Оскільки технологія AR є багатофункціональною, відтворює відеофайли, аудіофайли, зображення, 3D-моделі, то її застосування у шкільному курсі хімії є досить широким. У статті наведено рекомендації з використання технології AR для вивчення хімії у 11 класі. Як показали результати дослідження, для ефективного використання технологій доповненої реальності у навчальному процесі слід покращити матеріальну базу закладів освіти та звернути особливу увагу на підвищення інформаційно-цифрової компетентності вчителів для повноцінного використання AR-технологій. Застосування даних технологій можна використати для навчання інших предметів природничого напряму, що вивчаються в закладах середньої освіти (фізика, біологія, географія), вивчення яких передбачає реалізацію шкільного експерименту в межах чинних програм з даних предметів та вимагає якісної візуалізації навчального матеріалу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема професійної підготовки майбутніх педагогів у контексті розвитку сучасного інформаційного суспільства
    (Вінниця, 2020, 2020) Баюко, Н.В.; Baiurko, N.V.; Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.A.; Levchyk, N.V.; Левчук, Н.В.
    У статті проаналізовано проблему професійної підготовки майбутніх вчителів біології у контексті розвитку сучасного інформаційного суспільства, з’ясовано особливості інформаційно-комунікативних технологій у професійній діяльності та підготовці майбутніх фахівців. Обґрунтовано, що використання інформаційних продуктів Google учасниками навчального процесу дозволяє підвищити рівень пізнавальної активності майбутніх вчителів біології, а також є потужним мотиваційним інструментом для навчання, орієнтованого на особистість студента та його самовдосконалення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційно-комунікативних технологій студентами під час вивчення природничих дисциплін
    (Вінниця, Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського. Серія: Педагогіка і психологія 2019, 2019) Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.A.; Ляховська, К.; Ляховская, К.; Lyakhovskaya, K.; Довгалюк, А.; Dovgalyuk, A.
    У статті розглянуті питання, що стосуються підготовки студентів природничо-географічного факультету закладів вищої освіти з використанням інформаційно-комунікативних технологій у процесі навчанні хімії та біології; розкрито сутність поняття «інформаційно-комунікативна компетентність випускника закладу вищої освіти», шляхи формування досліджуваного феномену в процесі засвоєння студентами основ методики навчання п; природничих дисциплін,проаналізовано особливості програмованого навчання студентів природничо-географічного факультету