Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Просторово-часовий аналіз господарського освоєння ландшафтів річищ та заплав річок Побужжя
    (Вінниця (ВДПУ), 2010) Лаврик, О. Д.; Лаврик, А. Д.; Lavryk, O. D.
    Проаналізовано історію господарського освоєння ландшафтів річищ та заплав річок Побужжя. Хід історичних подій розділений на етапи відповідно до особливостей господарської діяльності та соціально-економічних проблем у країні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Висотна диференціація антропогенних ландшафтів нижнього акумулятивного висотно-ландшафтного рівня Вінницької області
    (Вінниця (ВДПУ), 2016) Война, І. М.; Война, И. Н.; Voyna, I. N.
    У статті розглянуто дослідження нижнього акумулятивного висотно-ландшафтного рівня Вінницької області. З’ясовано особливості розміщення цього рівня на території Вінницької області та визначено абсолютні відмітки у рельєфі у різних частинах області. Виявлено, що до нижнього акумулятивного висотно-ландшафтного рівня належать два типи місцевостей – заплавний і надзаплавно-терасовий, а саме нижні надзаплавні тераси. Досліджено природу нижнього акумулятивного висотно-ланд- шафтного рівня у натуральному стані та його трансформацію у процесі господарського освоєння та створення антропогенних ландшафтних комплексів. У ході дослідження проаналізовано розподіл антропогенних ландшафтних комплексів за типами місцевостей в межах цього рівня, виявлено проблеми у розміщенні ландшафтів, окреслені перспективи розвитку антропогенних ландшафтних комплексів та запропоновані альтернативні шляхи їх раціонального використання у майбутньому.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні ландшафти заплави Південного Бугу та їх раціональне використання
    (Вінниця (ВДПУ), 2014) Денисик, Г. І.; Denysyk, G. I.
    Розглянуто чинники антропогенізації натуральних ландшафтів заплави річки Південний Буг, що зумовлені основними видами господарської діяльності людей: сільсько-, лісо- і водогосподарської, промислової, рекреаційної та інших. Зазначено, що на початку ХХІ ст. основними чинниками перебудови ландшафтної структури заплави Південного Бугу є сільськогосподарські та рекреаційні. Виокремлено негативні наслідки стихійного освоєння заплави, серед яких повна заміна натуральних ландшафтів антропогенними, втрата заплавності, наявність непритаманних для заплави Південного Бугу техногенних елементів і об’єктів та інші. Запропоновано и частково обґрунтовано напрями реконструкції ландшафтної структури заплави, раціонального використання та охорони її природних ресурсів.