Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Відновлювальні території парадинамічної антропогенної ландшафтної системи екомережі Мурованокуриловецького району Вінниччини
    (Харків, 2018) Яцентюк, Ю. В.
    Виділено та проаналізовано характерні риси відновлювальних територій ПДАЛС екомережі Мурованокуриловецького району Вінниччини. Запропоновано заходи ренатуралізації для кожної відновлювальної території.
  • Thumbnail Image
    Item
    Екомережа Мурованокуриловецького району як парадинамічна антропогенна ландшафтна система
    (Вінниця (ВДПУ), 2016) Яцентюк, Ю. В.; Yatsentyuk, Yu. V.
    У статті розглянуто екомережу Мурованокуриловецького району Вінницької області як парадинамічну антропогенну ландшафтну систему. Виділено та охарактеризовано ключові та сполучні території екомережі Мурованокуриловецького району. Виокремлено та охарактеризовано Мурованокуриловецький та Наддністрянсько-Бернашівський регіональні центри біорізноманіття. Виділено 14 локальних біоцентрів екомережі Мурованокуриловецького району Вінницької області. Проаналізовано біотичне і ландшафтне різноманіття ключових територій екомережі району. Вказано географічне положення та площі локальних біоцентрів. Визначено перелік видів флори та фауни ключових територій місцевої екомережі урованокуриловецького району. Наведено перелік видів тварин та рослин Червоної книги Вінницької області, Червоної книги України та Європейського Червоного списку, що мешкають у регіональних центрах біорізноманіття та біоцентрах Мурованокуриловецького району Вінницької області. Вказано перелік рослинних угруповань Зеленої книги України, які виявлені у межах регіональних центрів біорізноманіття досліджуваної території. Проаналізовано зв'язок регіональних центрів біорізноманіття та локальних біоцентрів із певними природно-заповідними об’єктами і територіями Мурованокуриловецького району Вінницької області. Виявлено особливості простягання екокоридорів екологічної мережі цього району, що сполучають між собою регіональні центри біорізноманіття та локальні біоцентри. Вказано географічне положення та морфометричні параметри Лядівського та Ялтушківсько-Дашівського регіональних екокоридорів, що проходять територією Мурованокуриловецького району. Вказано параметри буферних зон навколо ключових територій екомережі району. Виділено та охарактеризовано зони потенційної ренатуралізації екомережі Мурованокуриловецького району.
  • Thumbnail Image
    Item
    Екомережа як антропогенна парагенетична ландшафтна система (на прикладі Вінницької області)
    (2014, 2014) Яцентюк, Ю. В.; Yatsentyuk, Yu. V.
    У статті запропоновано проектувати екомережі як антропогенні парагенетичні ландшафтні системи, що органічно поєднують ключові, сполучні, буферні та відновлювальні території. У структурі антропогенної парагенетичної ландшафтної системи екомережі Вінницької області виділено та охарактеризовано 41 ключову територію, 22 сполучні території та 31 зону потенційної ренатуралізації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми й перспективи Південнобузького екокоридору в умовах міста Вінниці
    (2014) Гудзевич, А. В.; Gudzevich, А. V.
    Відзначено проблемність функціонування Південно-Бузького екокоридору в умовах міського середовища Вінниці. Сформульовано пропозиції щодо його структурування шляхом розбудови паралельних екокоридорів на основі малих річок-приток Південного Бугу. Означено рівень загроз та потребу оптимізації перспективних екокоридорів локального рівня.