Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Екологія птахів родини В’юркові Fringillidae в екосистемах м. Вінниці та її околиць
    (Вінницький держ. пед. ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2019) Солоданюк, Ю.В.; Solodaniuk, Y.V.
    Виконані облікові роботи та досліджений видовий склад птахів родини В’юркові (Fringillidae) в антропогенних ландшафтах м. Вінниці та її околицях. На основі даних, отриманих у ході польових досліджень упродовж всіх сезонних періодів 2018-2019рр., наукових публікацій інших дослідників, спеціальної фахової літератури було встановлено, що на території міста у різні сезони року перебуває 11 представників досліджуваної родини. На основі систематичних спостережень був з’ясований характер їх перебування на території міста, щільність населення та біомаса протягом кожного з досліджених сезонних періодів у 5 виділених біотопах міста. Використовуючи ці дані були підготовлені видові нариси, які окреслюють головні особливості фенології, гніздової біології та екології птахів родини В’юркові. Окреслені основні проблеми птахів даної родини на території міста та запропоновані шляхи їх подолання. Результати, що були отримані у ході виконання даної дипломної роботи можуть використовуватись при викладанні шкільного курсу біології, курсу «Зоологія» у вищих навчальних закладах, а також для моніторингу стану популяцій представників родини.
  • Thumbnail Image
    Item
    До біології костогриза Coccothraustes coccothraustes (Fringillidae, Aves) в урбоценозах м. Вінниці
    (Софія, 2014) Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Хрущов, С. О.; Хрущев, С. А.; Khrushchov, S. O.; Мельник, А. Ю.; Melnyk, A. Iu.
    Упродовж 2011-2013 років були досліджені окремі аспекти біології костогриза Coccothraustes coccothraustes (Fringillidae, Aves). Зокрема вивчали особливості інтеграції даного виду до міських екосистем, щільність населення та біомасу птахів у різних біотопах, топічні та трофічні зв’язки, сезонні переміщення. У статті наведені нідологічні параметри 24 гнізд костогриза та оологічні характеристики 58 яєць.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості формування авіфауни антропогенно-трансформованих екосистем верхнього і середнього Побужжя
    (Вінниця, 2017) Матвійчук, О. А.; Matviichuk, O. A.; Матвейчук, О. А.
    Вивчено і узагальнено існуючі літературні джерела з проблем видового складу, характеру перебування та топічних зв’язків птахів Верхнього і Середнього Побужжя, як фізико-географічного регіону. Проведені комплексні дослідження сучасної видової структури і чисельності орнітонаселення антропогенних ландшафтів, подане кількісне співвідношення видів за типом фауністичного походження, складом їжі, що домінує у раціоні, за місцем гніздування та характером перебування різних видів птахів на досліджуваній території. Виявлені особливості біотопічного розподілу і терміни міграцій. Вивчені закономірності формування і функціонування орнітоценозів штучних ландшафтів Верхнього і Середнього Побужжя в умовах зростання антропогенного навантаження. Здійснене порівняння орнітопопуляцій основних типів антропогенних ландшафтів Верхнього і Середнього Побужжя. На основі аналізу літературних джерел та результатів власних досліджень виявлені причини та характер змін в авіфауні регіону протягом минулого та початку поточного століття і запропоновані шляхи зниження антропічного тиску на штучні екосистеми.