Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Вдосконалення методів очищення стічних вод від іонів хрому
    (Київ: Світ Успіху, 2020) Сакалова, Г. В.; Sakalova, H. V.; Василінич, Т. М.; Vasylinych, T. M.; Петрук, Г. Д.; Petruk, H. D.
    Робота присвячена розробці наукових технологій очищення стічних вод промислових підприємств від іону хрому шляхом адсорбції за допомогою бентоніту Черкаського родовища в динамічних умовах. Перспективність та ефективність застосування бентонітових глин для очищення стічних вод підтверджуються їх перевагами перед іншими сорбентами, а саме, вони виграють у доступності, вартості та можливості регенерації та багаторазовому використанні. Визначено рівень очищення стічних вод під час адсорбції полютантів шаром сорбенту в статичних умовах та в умовах ідеального перемішування при різних концентраціях іонів хрому (III) та кількостях дозованого сорбенту. Істотна різниця в рівні очищенні коливається в межах 70 ÷ 87% і більшою мірою залежить від концентрації іонів хрому. Було встановлено, що час очищення однакових обсягів розчинів для низьких концентрацій майже в два рази коротший при постійному перемішуванні і такого ж рівня очищення можливо досягни за умов нерухомого шару сорбенту при вихідних концентраціях 1500 мг / дм3. Розроблено технологічні схеми очищення стічних вод від забруднення іонами важких металів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дослідження ефективності очищення стічних вод від іонів важких металів з використанням природних адсорбентів : монографія
    (Вінниця: ВДПУ ім. Михайла Коцюбинського, 2019) Сакалова, Г.В.; Sakalova, H.; Василінич, Т. М.; Василинич, Т. М.; Vasylinych, T.
    В монографії розглянуті основні закономірності використання глинистих мінералів в технологіях водоочищення. Зокрема проаналізовано основні технології очищення стічних вод від іонів важких металів в умовах постійного періодичного переміщування, ідеального витіснення. Досліджено адсорбційні властивості природних та модифікованих сорбентів стосовно іонів важких металів, та ідентифіковано експериментальні дані теоретичним моделям процесів адсорбції; обґрунтовано склад екологічно та економічно прийнятних природних та модифікованих сорбентів для їх використання в процесах очищення стічних та поверхневих забруднених вод
  • Thumbnail Image
    Item
    Очищення стічних вод від іонів хрому природними сорбентами. Технологічні аспекти
    (Хмельницький, 2018) Сакалова, Г.В.; Sakalova, H. V.
    Робота присвячена розробці технології очищення стічних вод шкіряно-хутрового виробництва від іонів хрому шляхом адсорбції бентонітом Черкаського родовища в статичних умовах. Перспективність та ефективність бентонітових глин для очищення стічних вод підтверджена їх перевагами перед іншими сорбентами, а саме вони виграють в доступності, собівартості та можливості регенерації і багаторазовому використанні. Проведені дослідження підтвердили доцільність використання бентонітових глин для очищення хромовмісних стічних вод. Процеси адсорбції адаптовані до відомих технологічних схем очищення стічних та поверхневих вод, що забруднені іонами важких металів; досліджені технологічні аспекти очищення стічних вод шляхом адсорбції на природних дисперсних сорбентах. Як найбільш оптимальний метод відділення відпрацьованого сорбенту обрано його осадження під дією сили тяжіння. Дозування флокулянта дозволяє прискорити процес і збільшити ступінь осадження. Визначено основні параметри процесу осадження використаного сорбенту. Представлені основні варіанти регенерації відпрацьованих сорбентів. Розроблено технологічні схеми очищення стічних вод від іонів важких металів з подальшою регенерацією та осадженням відпрацьованих сорбентів. Одержав подальший розвиток метод послідовної адсорбції, згідно з яким на першій стадії відбувається поглинання хрому (одинарна сорбція чи хроматографічне розділення), а на другій – послідовно адсорбція аніонів.