Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 15
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізіологічна дія стимуляторів росту на рослини перцю солодкого сорту Вікторія
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Гонтар, Лілія Василівна; Гонтар, Л. В.; Gontar, L. V.
    Вивчено дію препаратів івіну та емістиму С на процеси проростання насіння та ріст перцю солодкого сорту Вікторія. Встановлено, що обробка насіння рістрегулючими препаратами збільшувала інтенсивність проростання насіння перцю сорту Вікторія. Регулятори росту впливали на ріст пагонів перцю, сприяли формуванню більшої кількості листків на рослині та зумовлювали збільшення вмісту хлорофілу у них. За дії івіну й емістиму С відбувалася перебудова листкових пластинок у дослідних рослин: збільшувалися розміри стовпчастих та губчастих клітин, кількість клітин епідермісу, в тому числі й продихів та їх площі. Регулятори росту івін та емістим С зумовлювали збільшення урожайності перцю сорту Вікторія, що виражалося у збільшені як маси, так і кількості плодів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив регуляторів росту на фізіологічні показники та урожайність картоплі сорту Слов’янка
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Верзун, Олена Валеріївна; Верзун, Е. В.; Verzun, O. V.
    Вивчено дію препаратів стимулюючої дії – гуміпланту та емістиму С на рослини картоплі сорту Слов’янка. Встановлено, що обробка стимуляторами росту призводила до збільшення висоти стебел та довжини міжвузлів, товщини стебла та маси рослини. Регулятори росту гуміплант та емістим С впливали на формування більш потужного габітусу рослин картоплі. За дії препаратів гуміплант та емістим С відбувалося потовщення листкової пластинки й збільшення об’єму клітин стовпчастої паренхіми та зростав вміст хлорофілу у листках дослідних рослин. Регулятори росту впливали на формування структур нижнього епідермісу: збільшувалася кількість клітин епідермісу, кількість продихів та їх площа. За дії препаратів відбувалося збільшення урожайності картоплі сорту Слов’янка та зростав вміст крохмалю в бульбах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив рістрегулюючих речовин на фізіологічні особливості й продуктивність рослин
    (Вінниця, 2020, 2020) Ткачук, O.O.; Ткачук, О.А.; Tkachuk, О. А.
    Розглянуто дію екзогенних рістрегулюючих речовин на рослинний організм. Проаналізована їх здатність регулювати ріст, гістогенез, біохімічні та фізіологічні характеристики, продуктивності сільськогосподарських культур. Доведена позитивна дія препаратів інгібуючої та стимулюючої дії на різних етапах розвитку рослин й можливість обробки регуляторами росту з метою підвищення урожайності.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив гетероауксину на енергію проростання та ріст пшениці
    (Вінниця, 2019, 2019) Ходаніцька, О.О.; Ходаницкая, Е.А.; Khodanitska, O.O.; Шевчук, О.А.; Shevchuk, O. A; Tkachuk, O. О.; Ткачук, О.А.; Ткачук, O.O.; Изучено и проанализировано действие препарата гетероауксина на энергию прорастания и показатели роста семян пшеницы. Установлено, что обработка семян пшеницы сорта Мироновская 65 рострегулирующим препаратом ауксинового действия приводило к увеличению энергии прорастания, роста и перераспределения массы сухого вещества проростков.; The effect of the preparation of hetero-auxin on the germination energy and growth indicators of wheat seeds were studied and analyzed. It has been established that the treatment of wheat seeds of the Mironovskaya cultivar 65 with the auxin action stripping drug led to an increase in germination energy, growth and redistribution of the dry matter weight of the seedlings.
    Вивчено та проаналізовано дію препарату гетероауксину на енергію проростання та показники росту насіння пшениці. Встановлено, що обробка насіння пшениці сорту Миронівська 65 рістрегулюючим препаратом ауксинової дії призводила до збільшення енергії проростання, росту та перерозподілу маси сухої речовини проростків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Регулятори росту рослин та їх застосування в практиці
    (Вінниця, 2019, 2019) Верзун, О. В.; Верзун, Е. В.; Любчик, А. В.; Verzun, O.V.; Lyubchik, A.V.
    Розкрито масштаби застосування вітчизняних рістрегулюючих препаратів в різних галузях рослинництва. Проаналізовано їх механізми дії на різноманітні ланки розвитку рослин та їх вплив на урожайність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив регуляторів росту на бобові рослини
    (Вінниця, 2019, 2019) Ємсенко, І. В.; Гонтар, Л. В.; Емсенко, И. В.; Yemsenko, I. V.; Gontar, L.V.
    Проаналізовані літературні джерела щодо розкриття питання використання регуляторів росту рослин на бобових культурах. Розкрито моменти оптимізації виробництва й підвищення продуктивності цих культур за рахунок рістрегулюючих речовин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Анатомо-морфологічні зміни рослин перцю солодкого за дії аналогів фітогормонів та ретарданту фолікуру
    (Вінниця, – 2019., 2019) Kushnir, O.V.; Кушнір, О.В.; Кушнир, Е.В.
    Стаття присвячена вивченню синтетичних регуляторів росту та триазолпохідного ретарданта фолікура на ростові процеси та морфогенез рослин перцю солодкого сорту Антей. Встановлено, що за дії препаратів зростала кількість та сумарна площа листків на рослині, маса сухої і сирої речовини листків, що свідчить про формування більш потужного листкового апарату за дії препаратів у порівнянні з контролем, що призводило до підвищення врожайності культури. Найбільш ефективним було застосування фолікуру.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізіологічні аспекти застосування рістрегулюючих речовин в рослинництві
    (Вінниця, – 2019., 2019) Ткачук, О.О.; Ткачук, О.А.; Tkachuk, О.О.
    Проаналізовано фізіологічні аспекти дії регуляторів росту рослин. Встановлено їх здатність до регулювання основних параметрів росту, гістогенезу, біохімічних змін, якісних та кількісних показників продуктивності різних сільськогосподарських культур. З’ясовані особливості організації рослинного організму за дії інгібіторів росту та сумішей регуляторів росту. Висвітлено їх вплив на утворення вуглеводів, жирів, білків, елементів мінерального живлення й продуктивність.
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи використання регуляторів росту рослин стимулюючої дії
    (Вінниця, – 2018., 2018) Ткачук, О. О.; Ткачук, О. А.; Tkachuk, O. O.; Шевчук, О.А.; Shevchuk, О.А.
    Проаналізовано специфіку дії рістрегулюючих речовин стимулюючої дії. Наведено їх класифікацію та вплив на фізіолого-біохімічні процеси різних рослин. Показано позитивну дію та екологічну безпечність вказаних препаратів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміни фізіолого-біохімічних показників рослин баклажанів сорту Алмаз за дії емістиму С
    (Sheffield : Science and education LTD, 2018) Ладанюк, М. В.; Ladanyuk, M. V.; Ткачук, О. О.; Ткачук, О. А.; Tkachuk, O. O; Кондратюк, О. О.; Кондратюк, А. А.; Kondratyuk, O. O.
    Досліджено дію регулятора росту емістиму С на рослини баклажанів. Встановлено, що, обробка насіння баклажанів емістимом С впливала на ростові процеси рослин, формування продихового апарату листків та урожайність, що свідчить про можливість його використання на даній культурі.