Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Item
    Ландшафти без майбутнього: впорядкування, раціональне використання й охорона
    (Львів : ЛНУ ім. Івана Франка) Денисик, Г.; Канський, В.; Атаман, Л.
    На початку ХХІ ст. стан белігеративних ландшафтів рівнинної частини України дуже різний. Більшість з минулих знаходяться в занедбаному стані. На Середньому Придніпров’ї із 188 наявних, уже 22 белігеративних ландшафтних комплекси утрачені (Семеряга, 2014. Класифікація та використання у туризмі белігеративних ландшафтів Дніпропетровської області. Наукові записки Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: Географія). Для збереження й охорони белігеративних ландшафтів доцільно й необхідно працювати у двох напрямках: включення їх у єдину систему культурної спадщини України та визнання белігеративних ландшафтів визначимими об’єктами у національній екомережі. У майбутньому є доцільним використання белігеративних ландшафтних комплексів: як об’єктів подальших наукових досліджень, для формування заповідних територій, об’єктів розвитку туризму, зокрема військового, місцевого краєзнавства та патріотичного виховання тощо. Для кращого використання белігеративних ландшафтних комплексів, їх необхідно формувати як геосайти – белігеративний об’єкт з належною йому територією.
  • Item
    Методи досліджень белігеративних ландшафтів
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Антонюк, О. О.
    Стаття присвячена особливостям дослідження фортифікаційних ландшафтів. У статті визначено основні принципи та методи, принципи історизму, природно-антропогенного поєднання та аерографічного методу зокрема. У статті описано особливості застосування методів і принципів дослідження фортифікаційних ландшафтів.
  • Item
    Белігеративні ландшафти: суть, сучасний стан, особливості дослідження
    (Вінниця : ВДПУ, 2005) Денисик, Г. І.; Антонюк, О. О.
    Розглянуто проблему дослідження фортифікаційних ландшафтів, визначено сутність, оптимальну назву, сучасний стан фортифікаційних комплексів – городища та оборонних валів, показано особливості досліджень фортифікаційних ландшафтів Поділля, частково розглянуто можливості їх оптимізації та охорони.
  • Thumbnail Image
    Item
    Деякі аспекти формування антропогенних ландшафтів Запорізької області
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2001) Глущенко Ю. І.; Молодиченко В. В.
  • Thumbnail Image
    Item
    Висотна диференціація та ландшафтне різноманіття курганних ландшафтів Вінницької області
    (Вінниця, 2014) Война, І. М.; Война, И. Н.; Woyna, I. N.; Антонюк, О. О.; Антонюк, Е. А.; Аntonjuk, E. A.
    Розглянуто висотний розподіл курганних белігеративних ландшафтних комплексів, зокрема їх приуроченість до різних типів місцевостей; досліджено структуру окремих курганів, розподіл їх типів на різних висотно-ландшафтних рівнях та типах місцевостей.