Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Item
    Антропогенне ландшафтознавство у Вінницькому педуніверситеті
    (Вінниця : ВДПУ, 2008) Денисик, Г. І.
    У статті розглядається розвиток знань про антропогенний ландшафт у Вінницькому педагогічному університеті. Вони виділили два етапи: перший – регіональні дослідження антропогенних ландшафтів, зокрема Поділля та України; другий – подальший розвиток основ загального антропогенного ландшафту. Дослідження антропогенних ландшафтів на цих етапах тісно пов'язані між собою.
  • Item
    Проблеми конструктивного розвитку антропогенного ландшафтознавства
    (Вінниця : ВДПУ, 2005) Петлін, В. М.
    Проаналізовано основні проблеми конструктивного впровадження антропогенних ландшафтів у їх природне середовище. Показано необхідність термінового переходу від описових методів дослідження до методів конструктиву.
  • Item
    До основних проблем антропогенного ландшафтознавства
    (Вінниця : ВДПУ, 2005) Казаков, В. Л.
    У цій роботі виділено три основні проблеми дослідження антропологічних ландшафтів: перша – визначення сутності антропологічних і природних ландшафтів, по-друге, визначення сутності функціонально-генетичної класифікації антропологічних ландшафтів, а також проблема структурно-морфологічної класифікації та руйнування сучасного ландшафту.
  • Item
    Витоки й зародження антропогенного ландшафтознавства
    (Вінниця : ВДПУ, 2003) Денисик, Г. І.
    Розглядаються проблеми історії розвитку антропогенного ландшафтознавства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Географія. Випуск 1
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2001)
    Опубліковані результати природничо- та суспільно-географічних досліджень. Окремі статті присвячені натуральним, історичним та антропогенним ландшафтам, їх розвитку, структурі та функціонуванню, питанням оптимізації, еколого-географічним проблемам окремих регіонів України та охороні природи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методи і методика дослідження антропогенних ландшафтів студентами географами закладів вищої освіти
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Денисик, Г. І.; Чиж, О. П.
    В статті розглянуто проблему використання специфічних методів та методики дослідження антропогенних ландшафтів у навчальному процесі географічних та природничо-географічних факультетів закладів вищої освіти (ЗВО) України. Зазначено, що вирішення цієї проблеми розпочалося лише 20-х років ХХІ ст., що зумовлено введенням у навчальний процес таких курсів як «Антропогенне ландшафтознавство», «Конструктивне ландшафтознавство» та низки спеціальних дисциплін. Мета дослідження – виокремити та обґрунтувати необхідність застосування специфічних методів пізнання антропогенних ландшафтів студентами географами для детального їх вивчення у процесі майбутньої освітянської географічної діяльності. Серед специфічних методів дослідження антропогенних ландшафтів розглянуто методи: історизму, або ретроспективного аналізу, врахування сумісництва природних і антропогенних ландшафтів, складання карт історико-географічних рядів. Також обґрунтовано можливості використання методів інших наук, які споріднені з відповідними класами антропогенних ландшафтів. Особлива увага приділена ретроспективному аналізу динаміки розвитку антропогенних ландшафтів. Серед них одним з основних є метод картографічної реконструкції. У результаті застосування цього методу студенти географи мають можливість створити історико-генетичний ряд карт, на яких відображають найбільш характерні часові зрізи розвитку антропогенних ландшафтів досліджуваного регіону. Зазначено також, що із методом картографічної реконструкції тісно взаємопов’язаний метод природно-антропогенного сумісництва, який дає можливість студентам географам обґрунтувати реконструкцію сучасних антропогенних ландшафтів у майбутньому з метою їх раціонального використання. Підходи до використання у навчальному процесі зазначених методів розглянуто на прикладі дослідження техногенних ландшафтів, які найбільш яскраво представляють антропогенні ландшафти. На прикладі гірничопромислових ландшафтів околиць містечка Турбів Вінницької області показано методику їх дослідження сумісно викладачами та студентами природничо-географічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського та учнів старших класів Турбівської загальноосвітньої школи. У подальшому потрібно конкретизувати методи суміжних досліджень відповідно до кожного класу антропогенних ландшафтів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Український садово-парковий ландшафт
    (Вінниця (ВДПУ), 2014) Кравцова, І. В; Кравцова, И. В.; Kravtsova, I. V.
    У статті обґрунтована ідея щодо існування українського садово-паркового ландшафту. Розкриті фонові ознаки українського садово-паркового ландшафту як об’єкту вивчення антропогенного ландшафтознавства. Проаналізована ландшафтна структура садово-паркових ландшафтів Право-бережного лісостепу України.
  • Thumbnail Image
    Item
    Антропогенна географія й антропогенне ландшафтознавство
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2001) Денисик Г. І.