Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Item
    Наукові підходи до раціональної організації радіоактивно забруднених агроландшафтів
    (Вінниця : ВДПУ, 2004) Гамалій, І. П.
    У статті розглядаються теоретико-методологічні питання раціонального землекористування на локально-просторовому рівні. Ці питання вирішуються на прикладі Білоцерківського району Київської області, типового для Правобережної Лісостепової зони України своєю ландшафтною структурою, землекористуванням та просторовою структурою радіоактивного забруднення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміни агроландшафтів Малого Полісся під впливом осушення і проблеми їх використання
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2001) Гаськевич В. Г.; Гаськевич О. В.
  • Thumbnail Image
    Item
    Басейново-ландшафтна концепція оптимізації антропогенного навантеження на агроландшафти (на прикладі басейну р. Псел у межах Сумської області)
    (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2001) Сюткін С. І.; Буц Ю. В.; Корнус А. О.
  • Thumbnail Image
    Item
    Видовий склад орнітокомплексів агроландшафтів Східного Поділля
    (Вінницький держ. пед. ун-т імені Михайла Коцюбинського, 2021) Гладка, О. В.; Hladka, O.V.
    Вивчено видову структуру населення птахів трьох основних типів агроландшафтів Східного Поділля: лісосмуг, орних земель під посівами зернових і олійних культур, лук і пасовищ. Дослідження проводили на території Вінницької області впродовж усіх сезонних періодів 2020-2021 років. Також були використані матеріали наукових публікацій, фахової періодичної літератури, монографій, що дало можливість встановити перебування 81 виду птахів з 13 рядів, 33 родин і 59 родів, які складають 19,5% авіфауни України і 33,8% Вінницької області. В процесі регулярних обліків було встановлено характер перебування птахів на території досліджених біотопів, їхню чисельність населення, з’ясована належність різних представників авіфауни до низки екологічних груп: за місцем влаштування гнізда, домінуючою в раціоні їжею, типом біотопу. Отримані результати можна використовувати в процесі навчання біології у загальноосвітніх школах, зоології у вищих навчальних закладах, для моніторингу стану орнітоценозів в агроландшафтах Східного Поділля. За результатами даної дипломної роботи можна визначити види птахів, які потребують охорони.