Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 14
  • Item
    Мурали Вінниці, як об’єкти туризму: напрями та перспективи розвитку
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Атаман, Л. В.; Довга, К. В.
    На сьогодні Вінницю вже неможливо уявити без муралів, тому що вони надають певного емоційного забарвлення місту. Мурали також привертають увагу все більшої кількості туристів та простих вінничан, що є позитивним фактором у розвитку туристичної інфраструктури міста.
  • Item
    Мурали Вінниці як об’єкти туристичної діяльності
    (Херсон-Кропивницький : ХДАЕУ, 2024) Атаман, Л. В.; Давга, К. В.
    На сьогодні Вінницю вже неможливо уявити без муралів, тому що вони надають певного емоційного забарвлення місту. Мурали також привертають увагу все більшої кількості туристів та простих вінничан, що є позитивним фактором у розвитку туристичної інфраструктури міста.
  • Thumbnail Image
    Item
    Природа міста Вінниці
    (Вінниця: "Едельвейс і К",, 2008) Яцентюк, Ю. В.
    У книзі розглянуто особливості первісних компонентів природи та ландшафтних комплексів сучасної території Вінниці, історію її господарського освоєння людиною та антропогенні зміни природи міста. Також охарактеризовано зелені насадження та природно-заповідні об’єкти міської території.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мікрокліматичні особливості міста Вінниця
    (Вінниця, 2020) Анісімова, Т. М.
    Під час майбутнього проектування нових житлових масивів (10-й мікрорайон Вишеньки, Поділля) необхідно враховувати рельєф місцевості, напрям і швидкість вітру, завбачаючи заходи оптимізації території для формування сприятливих умов температури і вологості повітря, швидкості вітру. Для отримання кількісних мікрокліматичних характеристик районів міста потрібно здійснювати спеціальні метеорологічні дослідження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Рекреаційний потенціал міста Вінниці: дипломна робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2016) Попович, М. Г.
    Вінниця стає все привабливішою для туристів і їх кількість постійно зростає, це пояснюється тим, що у місті є чимало цікавих атракцій, які викликають в людей позитивні враження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Структура осіннє-зимової авіфауни антропогенних ландшафтів міста Вінниці
    (Вінниця: ВДПУ, 2020) Хоришко, С. Д.; Khoryshko, S. D.; Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Дзюбенко, В. О.; Дзюбенко, В. А.; Dziubenko, V. O.
    Встановлена видова структура орнітофауни 7 основних типів біотопів м. Вінниці в осінньо-зимовий період 2018-2020 років. Виявлені 64 види птахів. Визначені особливості топічних зв’язків птахів та чисельність їхніх популяції в різні сезонні періоди
  • Thumbnail Image
    Item
    Атрактивність сакральних ландшафтів м. Вінниці
    (Вінниця: ВДПУ, 2017) Атаман, Л. В.; Ataman, L. V.
    Розглянуто найвизначніші сакральні ландшафти міста Вінниці. Детально охарактеризовано найвідоміші та найбільш значимі релігійні об’єкти міста, які на сьогодні активно функціонують, як релігійні, паломницькі та туристичні об’єкти. Запропоновано методику визначення атрактивності сакральних просторів (в тому числі ландшафтів) на основі певних характеристик та ознак серед яких важливе значення мають яскравість, естетичність сакрального ландшафту, його інформаційна привабливість і т.п. Визначено коефіцієнти привабливості (атрактивності) сакральних ландшафтів міста Вінниці. Обґрунтовано доцільність використання сакральних ландшафтів міста Вінниці у туристичній сфері, так як сакральні ландшафти є невід’ємною складовою розвитку туристичної діяльності регіону завдяки виконанню ряду важливих функцій, серед яких сакральна, консолідуюча, медіаторна, комунікативна, протекторна, лікувальна, туристична, природоохоронна. Показано значення сакральних ландшафтів, релігійних об’єктів у стабільному та ефективному розвитку міста.
  • Thumbnail Image
    Item
    Топічні та трофічні зв’язки представників рядів Falconiformes і Strigiformes фауни м. Вінниці
    (Шеффілд, 2017) Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Паращук, К. П.; Parashchuk, K. P.; Суханова, О. В.; Sukhanova, O. V.; Дика, Л. П.; Dyka, L. P.; Донська, А. А.; Donska, A. A.
    Був вивчений видовий склад авіфауни денних та нічних хижаків м.Вінниці, досліджений їх раціон, встановлене поширення на території міста. Так, в адміністративних межах м. Вінниці в усі сезонні періоди 2015-2017 рр. було зафіксовано 13 видів птахів, з яких 3 – належать до ряду Совоподібні Strigiformes та 10 видів – до ряду Соколоподібні Falconiformes. За домінуючим типом їжі вони належать до 4 екологічних груп. За місцем гніздування хижі птахи міста поділяються на 3 екологічні групи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Просторово-часова динаміка населення птахів м. Вінниці
    (Перемишль, 2014) Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Куценко, І. І.; Куценко, И. И.; Kutsenko, I. I.; Волинець, О. І.; Volynets, O. I.
    В осіннє-зимовий період 2012-2014 років досліджені видовий склад, щільність населення птахів типових ландшафтів м. Вінниці у просторі та часі. Вивчена видова структура, щільність населення птахів, характер їх поширення в межах міста та особливості сезонного перерозподілу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Авіфауна селитебних ландшафтів м. Вінниці
    (Перемишль, 2013) Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Волинець, О. І.; Volynets, O. I.
    У публікації наведені результати комплексного вивчення просторово-типологічної та сезонної організації населення птахів селитебних ландшафтів м. Вінниці. Досліджені видовий склад, щільність населення птахів у просторі та часі, особливості поширення та характер перебування птахів у 7 основних біотопах м. Вінниці.