Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Ландшафтознавство
    (Вінниця : Твори, 2018) Воловик, В. М.; Volovyk, V. M.
    У навчальному посібнику висвітлені питання становлення та розвитку ідеї ландшафту, аналізуються існуючі у науці та мистецтві інтерпретації поняття «ландшафт», описуються загальні властивості ландшафту. Розглянуті питання виникнення, формування та зникнення ландшафтних комплексів, їх устрій, межі, розміри, форма.Особливу увагу приділено новітньому напряму ландшафтознавства: вивчення культурних ландшафтів та формування етнокультурного ландшафтознавства. Враховані найновіші наукові і технічні досягнення та методичні розробки у фізичній географії і суміжних науках. Для студентів і викладачів географічних спеціальностей вищих навчальних закладів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історичні етапи формування культурних ландшафтів міжзонального екотону лісостепової і степової смуги Правобережної України
    (Вінниця, 2011) Ситник, О. І.; Сытник, А. И.; Sytnik, O.; Кравцова, І. В.; Кравцова, И. В.; Kravtsova, I.
    У статті розглянуті історико-географічні особливості формування та розвитку культурних ландшафтів в межах міжзонального екотону лісостепової і степової смуги Правобережної України. Виокремленні основні етапи їхнього формування: етап до утворення Київської Русі; етап доби Київської Русі; етап народної колонізації; етап провінціалізації; промислового освоєння; етап радянської перебудови і сучасний етап. Вказані переважаючі групи культурних атропогенних ландшафтів для кожного етапу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поняття «культурний ландшафт»: суть, сфери застосування
    (2014) Безлатня, Л. О.; Bezlatnya, L. A.; Безлатня, Л. А.
    На основі аналітичного огляду літературних джерел, розглянуто поняття «культурний ландшафт», а також близькі до нього поняття «конструктивний» і «етнокультурний» ландшафт. Зазначено, що кожне із цих понять виокремлюється на основі відповідних ознак, які не дозволяють ото-тожнювати їх з антропогенним ландшафтом; вони лише складові останнього. Показано, що культурний ландшафт упродовж відповідного часу підтримується людиною для створення комфортних умов життя та діяльності. Якщо такі умови зникають, культурний ландшафт перетворюється в акультурний. У зв’язку з тим, що площі культурних і акультурних ландшафтів постійно зростають, буде розширюватися і сфера застосування цих понять. У майбутньому поняття «культурний ландшафт» і «акультурний ландшафт» будуть широко використовувати у розробці різних проектів раціонального природокористування.