Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Item
    Методи дослідження висотної диференціації та різноманіття антропогенних ландшафтів на прикладі Вінницької області
    (Вінниця : ВДПУ, 2008) Война, І. М.
    В основу розробленої методики дослідження різноманітності ландшафтів залежно від висотної диференціації Вінницької області покладено системний підхід. Ця методика дозволяє досліджувати антропогенні ландшафти, вивчати висотну диференціацію та різноманітність ландшафтів у локальних і регіональних нормах (стандартах), спостерігати за змінами антропогенних ландшафтів, а також робити прогноз їх розвитку в подальшому. Описана методика дослідження також дозволяє застосувати знання висотної диференціації з метою створення водосховищ, парків, проектування міста та забудови, раціонального використання гробів.
  • Item
    Висотна диференціація лісових ландшафтів Вінницької області
    (Вінниця : ВДПУ, 2007) Война, І. М.
    У статті висвітлено умови висотної диференціації лісових антропогенних ландшафтів Вінницької області. Детально описано розподіл ліснику по різних висотних ступенях ландшафтів і розміщення в певних типах рельєфу. Також висвітлюються основні проблеми висотної диференціації лісів і можливості їх раціонального розміщення залежно від оптимальних умов сходження.
  • Item
    Висотна диференціація рівнинних ландшафтів України
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Денисик, Г. І.; Кирилюк, Л. М.; Чиж, О. П.; Война, І. М.
    Розглянуто проблему висотної диференціації рівнинних ландшафтів зон змішаних лісів і частковолісного степу України; виділяють ще й середні рівні ландшафтів Полісся. Частково дано характеристику висотної диференціації ландшафтів частково-лісостепу. Особливу увагу приділено висотній диференціації ландшафтів Полісся частково-лісостепового: виділено їх середній і малий рівні. Показано, що використання сучасних ландшафтів буде нераціональним без урахування їх висотної диференціації.
  • Item
    Аналіз досліджень висотної диференціації й пов'язаного з нею різноманіття ландшафтів
    (Вінниця : ВДПУ, 2004) Война, І. М.
    Проблема дослідження пов'язана з вивченням диференціації висот і ландшафтної різноманітності, які на сьогодні вивчені недостатньо. Стаття містить короткі відомості з двох проведених досліджень з даної теми, які можуть бути використані в подальших наукових розробках різних галузей народного господарства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Висотна диференціація антропогенних ландшафтів нижнього акумулятивного висотно-ландшафтного рівня Вінницької області
    (Вінниця (ВДПУ), 2016) Война, І. М.; Война, И. Н.; Voyna, I. N.
    У статті розглянуто дослідження нижнього акумулятивного висотно-ландшафтного рівня Вінницької області. З’ясовано особливості розміщення цього рівня на території Вінницької області та визначено абсолютні відмітки у рельєфі у різних частинах області. Виявлено, що до нижнього акумулятивного висотно-ландшафтного рівня належать два типи місцевостей – заплавний і надзаплавно-терасовий, а саме нижні надзаплавні тераси. Досліджено природу нижнього акумулятивного висотно-ланд- шафтного рівня у натуральному стані та його трансформацію у процесі господарського освоєння та створення антропогенних ландшафтних комплексів. У ході дослідження проаналізовано розподіл антропогенних ландшафтних комплексів за типами місцевостей в межах цього рівня, виявлено проблеми у розміщенні ландшафтів, окреслені перспективи розвитку антропогенних ландшафтних комплексів та запропоновані альтернативні шляхи їх раціонального використання у майбутньому.