Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Дії регуляторів росту на накопичення і перерозподіл різних форм вуглеводів в органах рослин томатів
    (Вінниця, – 2017., 2017) Rogach, V. V.; Рогач, В.В.
    Показано, що обробка рослин томатів у фазу бутонізації регуляторами росту рослин з різним напрямком дії ГК3 і EW-250 обумовлювали зміни у накопиченні і перерозподілі різних форм вуглеводів по її органах. Досліджено, що протягом вегетаційного періоду спостерігалося зменшення вмісту цукрів у вегетативних органах за рахунок редукуючих форм та їх накопичення у плодах як у контролі, так і за обробки препаратами. Встановлено, що ГК3 посилював відтік цукрів із коріння за рахунок редукуючих форм, а EW-250 за рахунок нередукуючих. Регулятори росту посилювали відтік цукрів від стебла. Обидва препарати сприяли реутилізації крохмалю із стебла, однак за ГК3 це відбувалося більш інтенсивно. Досліджено, що обидва регулятори росту посилювали відтік моносахаридів від листків до плодів, яких на оброблених препаратами рослинах закладалося більше, ніж у контролі. За дії EW-250 реутилізація відбувалася більш інтенсивно. Препарат сприяв накопиченню цукрів у плодах томатів з одночасним посиленням гідролізу крохмалю. Під впливом ГК3 вміст цукрів у плодах був меншим, а крохмалю більшим ніж у контролі. Обидва препарати оптимізували продуктивність культури. Під впливом ГК3 це відбувалося за рахунок зальної стимуляції ростових процесів, а за дії EW-250 за рахуночок перерозподілу потоків амимілятів від вегетативних органів до генеративних – плодів, внаслідок, гальмування ростових процесів і створення ефекту надлишку пластичних речовин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив стимуляторів росту на формування і функціонування фотосинтетичного апарату та урожайність томатів
    (Вінниця, – 2017., 2017) Buinyi, O. V.; Буйный, О.В.; Буйний, О. В.
    Показано, що обробка рослин томатів у фазу бутонізації синтетичними стимуляторами росту 1-НОК, ГК3, 6-БАП у концентрації 0,005% впливала на листковий апарат, площу листя та ценотичні показники насаджень томатів сорту Бобкат. Встановлено, що застосування усіх синтетичних аналогів основних нативних стимулюючих гормонів позитивно впливали на листковий апарат, площу листкової поверхні, ценотичні показники насаджень та чисту продуктивність фотосинтезу. Такі морфо-фізіологічні зміни обумовлювали зростання урожайності культури томатів сорту Бобкат після застосування 1-НОК, ГК3, 6-БАП.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив інгібіторів росту на формування і функціонування фотосинтетичного апарату та урожайність томатів
    (Вінниця, – 2017., 2017) Buinа, O. І.; Буйная, О.И.; Буйна, О. І.
    Показано, що обробка рослин томатів у фазу бутонізації антигібереліновими препаратами з різним механізмом дії по різному впливала листковий апарат, площу листя та ценотичні показники насаджень томатів сорту Бобкат. Встановлено, що застосування 2-ХЕФК обумовлювало зменшення кількості листків на рослині, маси їх сирої речовини, площі листя, листкового індексу та зростання хлорофільного індексу. За дії EW-250 та ССС-750 зменшення кількості листків зумовлювало зменшення площі листя і не супроводжувалося зменшенням маси сирої речовини листків. Інгібітори росту зменшували листковий та збільшували хлорофільний індекси і чисту продуктивність фотосинтезу. Такі морфо-фізіологічні зміни обумовлювали зростання урожайності культури томатів сорту Бобкат після застосування EW-250 та ССС-750.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості формування фотосинтетичного апарату та продуктивності томатів за дії 6-бап і 1-нок
    (Вінниця, – 2016., 2016) Буйний, О. В.; Буйный, О.В.; Buinyi, O. V.
    Показано, що обробка рослин томатів стимуляторами росту 6-БАП та 1-НОК у концентрації 0,005% у фазу бутонізації призводила до зростання площі листкової поверхні за рахунок збільшення кількості листкових пластинок на рослині. Одночасно спостерігалося зростання маси сирої речовини листків. Препарати також збільшували листковий індекс насаджень та чисту продуктивність фотосинтезу. Такі морфо-фізіологічні зміни у рослин томатів за дії синтетичних аналогів ауксину та цитокініну обумовлювали підвищення продуктивності культури томату.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив активаторів росту на продуктивність томатів
    (Вінниця, – 2018., 2018) Нанівська, Р. В.; Нанивская, Р.В.; Nanivckay, R.V.
    Показано, що обробка рослин томатів стимуляторами росту гібереловою кислотою, 1-нафтилоцтовою кислотою та 6-бензиламінопурином позитивно впливала на кількісні показники елементів продуктивності культури, що обумовило зростання урожайності. Найефективнішим виявилося застосування гіберелової кислоти та 6-бензиламінопурину.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив антигіберелінів на продуктивність томатів
    (Вінниця, – 2018., 2018) Дзісь, О. М.; Дзісь, О. Н.; Dzis, O. M.
    Показано, що обробка рослин томатів ретардантами тебуконазолом і хлормекватхлоридом позитивно впливала на кількісні показники елементів продуктивності культури, що обумовило зростання урожайності. Найефективнішим виявилося застосування хлормекватхлориду.