Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості ростових процесів та продуктивність рослин редису за використання ретардантів
    (2020) Шевчук., О.А.; Ходаніцька, О.О.; Ватаманюк, О.В.; Вергеліс, В.І.; Шевчук, О.А.; Ходаницкая, Е.А.; Ватаманюк, О.В.; Вергелис, В.И.; Shevchuk, O.A.; Khodanitska, O.O.; Vatamanyuk, О.V.; Vergelis, V.I.
    Одним з перспективних напрямків в овочівництві є підвищення стійкості рослин до несприятливих факторів росту з одночасним збільшенням продуктивності. Метою роботи було висвітлення результатів досліджень регуляції ростових процесів та продуктивності рослин редису під впливом препаратів ретардантної дії Хлормекватхлориду та Етефону. Дослідження проводили на рослинах редису сорту Зоря. Проведено обробку рослин редису у фазі формування двох листків 0,25 %-им розчином Етефону та 0,25 %-им розчином Хлормекватхлориду до повного змочування листків, а контрольні рослини – водопровідною водою. У процесі досліджень визначено морфометричні показники рослин, площу листкової поверхні, урожайність та вміст хлорофілу у листках рослин. Застосування ретардантів Етефону (0,25 %) та Хлормекватхлориду (0,25 %) на рослинах редису сорту Зоря у фазу формування 2-х листків зумовлювало суттєві зміни у морфогенезі рослин: зменшувалась висота рослин, збільшувались маси листків, коренеплодів та площа листкової поверхні. Обробка рослин етиленпродуцентом Етефоном (0,25 %) гальмувала висоту рослин на 19 %, а застосування онієвого ретарданту Хлормекватхлориду (0,25 %) пригнічувало ріст на 4 %. Досліджено, що за використання ретардантів збільшувалась кількість та маса листків у досліджуваних рослин редису у порівняні з контрольним варіантом: за дії Етефону (0,25 %) на 14% та 5 % відповідно, а за обробки Хлормекватхлоридом (0,25 %) – на 14 % та 22 % відповідно. Встановлено, що ретарданти підвищували показники площі листкової поверхні рослин редису. За обробки Хлормекватхлоридом площа листкової поверхні підвищувалася на 22 % у порівняні з контролем. Застосування Етефону було менш ефективним, оскільки даний показник підвищувався лише на 11%. Препарати позитивно впливали на продуктивність рослин редису. За використання Етефону підвищувалась маса коренеплодів редису на 15 %, а за дії хлормекватхлориду – на 28 %.
  • Thumbnail Image
    Item
    Посівні якості насіння квасолі залежно від передпосівної обробки ретардантами
    (Przemysl : Nauka i studia, 2014) Шевчук, В. В.; Shevchuk, V. V.; Золоташко, Л. О.; Zolotashko, L. O.; Колібабчук, А. В.; Kolibabchuk, A. V.; Шевчук, О.А.; Shevchuk, O.A.
    Встановлено, що за дії ретардантів – хлормекватхлориду (0,5%), есфону (0,2%) і тебуконазолу (0,5%) енергія проростання насіння у рослин квасолі сорту Галактика була нижчою за контроль. Найбільш чіткий ріст гальмуючий ефект спостерігався за дії есфону. Ретарданти по-різному впливали на схожість насіння квасолі. Застосування хлорвекватхлориду та есфону призводило до підвищення схожості насіння, тоді як обробка насіння тебуконазолом зменшувала схожість насіння.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив паклобутразолу на активність гіберелінів, вміст різних форм абсцизової кислоти та накопичення азоту в органах рослин цукрового буряка
    (Тернопіль, 2008) Шевчук, О.А.; Shevchuk, O.A.
    Обробка рослин цукрового буряка 0,025%-им паклобутразолом у період утворення 20-22 листків призводить до суттєвих змін у гормональному комплексі рослини. Відбувається зменшення активності вільних гіберелінів при одночасному зростанні активності зв’язаних форм гормону у порівняні з контролем. Обробка ретардантом призводила також до збільшення вмісту вільної АБК і зменшення зв’язаної форми АБК в листках. Знижувався вміст загального азоту в коренеплодах на кінець вегетації, що свідчить про більш повне їх дозрівання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи застосування синтетичних регуляторів росту інгібіторного типу у рослинництві та їх екологічна безпека
    (Вінниця, 2017) Шевчук, О.А.; Shevchuk, O.A.; Голунова, Л.А.; Golunova, L. A.; Ткачук, О. О.; Tkachuk, O. O.; Шевчук, В. В.; Shevchuk, V. V.; Криклива, С. Д.; Крыклывая, С. Д.; Kryklyva, S. D.
    Висвітлені теоретичні та практичні аспекти застосування синтетичних регуляторів росту рослин інгібіторного типу на різних сільськогосподарських культурах та їх екологічна безпека.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив паклобутразолу на перерозподіл елементів мінерального живлення у органах культури цукрового буряка
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018) Шевчук, О.А.; Shevchuk, O.A.
    Стаття присвячена вивченню впливу ретарданту паклобутразолу на перерозподіл елементів мінерального живлення у органах культури цукрового буряка. Встановлено, що обробка рослин цукрового буряка гібриду Роберта 0,025%-им паклобутразолом у період утворення 20-22 листків призводила до змін у вмісті і перерозподілі основних елементів живлення. Знижувався вміст загального азоту в коренеплодах на кінець вегетації, що свідчить про більш повне їх дозрівання.