Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміна мезоструктури листків гірчиці білої за дії інгібіторів росту як основа технології підвищення урожайності культури
    (Madrid, Spain, 2021) Polyvanyi, S.V.; Поливаний, С.В.; Поливана, А.С.; Polivana, A.S.; Кур’ята, В.Г.; Kuryata, V.G.; Стебло, Т.Л.; Steblo, T.L.
    В польових умовах вивчали вплив хлормекватхлориду та фолікуру на анатомічні показники листків рослин гірчиці білої. Вивчено вплив ретардантів на мезоструктуру листків рослин гірчиці білої (Sinapis alba L.). Застосування препаратів на насадженнях гірчиці у фазу бутонізації зумовило оптимізацію анатомічної будови листків, відбувалося потовщення асиміляційної паренхіми внаслідок розростання її клітин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дія ретарданту фолікуру на морфогенез, фотосинтетичний апарат та продуктивність томатів
    (Acta carpathica 29-30. – Rzeszow, 2018) Кур'ята, В.Г.; Курьята, В.Г.; Kuryata, V.G.; Кравець, О.О.; Кравец, О.А.; Kravets, O.O.
    Представлено результати досліджень впливу ретарданту триазолового ряду фолікуру на морфогенез, перерозподіл мас органів, особливості накопичення неструктурних вуглеводів у стеблі, корені та листках рослин томатів гібриду Солероссо протягом періоду плодоношення. Встановлено, що застосування препарату шляхом обприскування рослин в період бутонізації призводить до уповільнення повздовжнього росту і посилення кущення томатів, внаслідок чого зростала маса рослини в цілому. За дії фолікуру відбувався перерозподіл мас органів: зростала маса листків при одночасному зменшенні у порівнянні з контролем маси стебла і кореня, внаслідок чого формувалася більш потужна донорна сфера рослини. Обробка препаратом призводила до збільшення площі листкової поверхні та зростання важливого ценотичного показника продукційного процесу – листкового індексу. Формування більш потужного листкового апарату призводило до збільшення вмісту цукрів та крохмалю у вегетативних органах рослин дослідного варіанту з наступним їх використанням для формування плодів. Встановлено, що формування більш потужного фотосинтетичного апарату за дії фолікуру призводило до зростання урожайності томатів.