Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Методологічні основи дослідження раціонального використання та охорони сакральних ландшафтів на регіональному рівні
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Атаман, Л. В.; Ataman, L. V.
    Розглянуто методологічні основи дослідження сакральних ландшафтів, їх раціонального використання та охорони на регіональному рівні, охарактеризовано принципи і методи пізнання сакральних ландшафтів. Визначено найбільш оптимальні підходи, принципи та методи дослідження раціонального використання та охорони сакральних ландшафтів, а саме дослідження їх сучасного стану, структури та особливостей функціонування, враховуючи наявний вітчизняний та зарубіжний досвід їх реконструкції і збереження. Запропоновано найбільш оптимальні заходи щодо раціонального використання та охорони сакральних ландшафтів на регіональному рівні у процесі формування сучасних проектів відбудови сакральних об’єктів та раціонального використання земельних ресурсів і формування природоохоронних територій. Охарактеризовано роль діяльності державних структур для оптимізації управління сакральними об’єктами та роботи господарських, релігійних і туристичних організацій для прийняття рішень щодо використання сакральних ландшафтів. Проаналізовано значення оцінювання ступеня раціонального використання та охорони сакральних ландшафтів, їх вплив як спадщини на розвиток регіону загалом та для окремих сфер господарства. Визначено, що дослідження раціонального використання та охорони сакральних ландшафтів регіону дасть змогу розробити практичні рекомендації щодо збереження й використання сакральних об’єктів в сучасних соціально-економічних умовах. Охарактеризовано роль реалізації цільових програм розвитку окремих галузей народного господарства та запровадження проектів з розвитку релігійного туризму, а також ландшафтних проектів створення історико-архітектурних заповідників в межах певного регіону.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дерев’яні храми як складова сакральних просторів Поділля
    (Вінниця: ВДПУ, 2015) Атаман, Л. В.; Ataman, L. V.
    У статті розглянуто роль та місце дерев’яних храмів Поділля у подано кількісні та якісні характеристики відомих подільських дерев’яних храмів, які знаходяться на території Тернопільської, Вінницької та Хмельницької областей, розглянуто регіональні особливості та відмінності. З’ясовано, що у храмовому будівництві Поділля виділяють два типи церковних споруд – тризрубнi одноверхi та тритрубні триверхі, які належать до схiдноподiльської та захiдноподiльської регіональних шкіл, для яких характерна усталеність архiтектурно-будiвельних традицій. Особливу увагу зосереджено на збереженні дерев’яних храмів Поділля як унікальних пам’яток архітектури та мистецтва. Зазначено, що Поділля є унікальним регіоном для розвитку сакрального туризму, адже тут знаходиться значна кількість сакральних пам’яток, основними з яких є дерев’яні храми.
  • Thumbnail Image
    Item
    Просторово-часовий аналіз скельних монастирів Поділля
    (Київ, 2014) Атаман, Л. В.; Ataman, L. V.
    У статті розглядаються історико-географічні аспекти формування та розвитку скельних монастирів Поділля, їх історико-архітектурні особливості, суспільна та культова значимість, сучасний стан та місце в духовному житті Подільського краю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості розміщення сакральних об’єктів Поділля
    (Київ, 2014) Атаман, Л. В.; Ataman, L. V.
    В статті коротко і стисло визначено й описано найбільш цікаві сакральні об’єкти Поділля, визначено особливості їх розміщення. Виділено основні елементи територіальної структури сакральних об’єктів Поділля. Серед об’єктів паломництва Вінницької області виділено ті, які мають найбільше значення у розвитку туристичної галузі регіону.
  • Thumbnail Image
    Item
    Найвідоміші духовні (сакральні) об’єкти у розрізі сакральних просторів Вінницької області
    (Сімферополь, 2014) Атаман, Л. В.; Ataman, L. V.
    В статті коротко і стисло визначено й описано найбільш цікаві релігійні об’єкти Вінницької області. Серед об’єктів паломництва Вінницької області виділено ті, які мають найбільше значення у розвитку туристичної галузі регіону. Більш детально охарактеризовано зокрема такі об’єкти, як Лядівський Свято-Усікновенський чоловічий монастир, Йосафатова долина, Браїлівський Святої Трійці жіночий монастир, Хресна дорога у Шаргороді, Калинівський хрест.