Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 16
  • Item
    Антропогенні парагенетичні ландшафтні комплекси
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Яцентюк, Ю. В.
    Розглядаються парагенетичні та парадинамічні зв'язки. Виявлено структуру антропогенних парагенетичних ландшафтних комплексів та проведено класифікацію антропогенних парагенетичних ландшафтних комплексів.
  • Item
    Історико-ландшафтознавчий аналіз розвитку ландшафтно-технічних систем міста Вінниці
    (Вінниця : ВДПУ, 2005) Яцентюк, Ю. В.
    Виділено та проаналізовано етапи та періоди процесу формування та розвитку ландшафтно-технічних систем міста Вінниці.
  • Item
    Долинно-балково-яружний антропогенний парагенетичний ландшафтний комплекс
    (Вінниця : ВДПУ, 2002) Яцентюк, Ю. В.
    У статті охарактеризовано парагенетичні та парадинамічні зв’язки річкових долин і балок, що об’єднують антропогенний парагенетичний ландшафтний комплекс.
  • Thumbnail Image
    Item
    Відновлювальні території парадинамічної антропогенної ландшафтної системи екомережі Мурованокуриловецького району Вінниччини
    (Харків, 2018) Яцентюк, Ю. В.
    Виділено та проаналізовано характерні риси відновлювальних територій ПДАЛС екомережі Мурованокуриловецького району Вінниччини. Запропоновано заходи ренатуралізації для кожної відновлювальної території.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ландшафти регіонального ландшафтного парку „Мурафа”
    (Вінниця : Меркьюрі-Поділля, 2023) Яцентюк, Ю. В.
    Виявлено структуру ландшафтних комплексів регіонального ландшафтного парку «Мурафа». Проаналізовано особливості натуральних урочищ руслового, заплавного, надзаплавно-терасового, схилового та плакорного типів місцевостей. Встановлено особливості антропогенної трансформації ландшафтів парку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Класифікація парагенетичних і парадинамічних зв’язків у ландшафтних системах
    (Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2018) Яцентюк, Ю. В.
    У статті наведено класифікацію парадинамічних і парагенетичних зв’язків у ландшафтних системах за закономірностями, спрямованістю, змістом, вираженістю, силою та характером впливу. Представлено схеми класифікації, охарактеризовано види парадинамічних і парагенетичних зв’язків.
  • Thumbnail Image
    Item
    Природа міста Вінниці
    (Вінниця: "Едельвейс і К",, 2008) Яцентюк, Ю. В.
    У книзі розглянуто особливості первісних компонентів природи та ландшафтних комплексів сучасної території Вінниці, історію її господарського освоєння людиною та антропогенні зміни природи міста. Також охарактеризовано зелені насадження та природно-заповідні об’єкти міської території.
  • Thumbnail Image
    Item
    Міські ландшафтно-технічні системи (на прикладі міста Вінниці)
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2015) Яцентюк, Ю. В.
    У монографії розглянуто теоретико-методологічні основи дослідження міських ландшафтно-технічних систем. Охарактеризовано особливості первісної природи міста Вінниці. Обґрунтовано періодизацію, проаналізовано етапи та періоди процесу формування і розвитку міських ландшафтно-технічних систем Вінниці. Висвітлено сучасну ландшафтно-технічну структуру території міста. Проаналізовано антропогенні зміни компонентів природи міської території. Прогнозовано розвиток, визначено та обґрунтовано основні напрями оптимізації ландшафтно-технічних систем Вінниці. Для географів, біологів, екологів,краєзнавців, викладачів, вчителів, студентів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Екомережа Вінницької області: [Монографія]
    (Вінниця : Едельвейс і К, 2011) Яцентюк, Ю. В.
    У книзі розглянуто особливості екомережі Вінницької області, детально описано національні природні ядра, регіональні центри біорізноманіття, національні та регіональні екокоридори, відновлювальні території. Наведено карти регіональної екомережі Вінниччини та її структурних елементів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Заповідні об’єкти подільського регіону
    (Вінниця, 2020) Яцентюк, Ю. В.; Таневський, В. О.
    Всього на Поділлі створено 1581 об’єкт природно-заповідного фонду. Разом вони займають площу 529434,5 га, що складає 8,69 % від території подільського регіону. Серед них 1 природний заповідник, 5 національних природних парків, 8 регіональних ландшафтних парків.