Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Дія ретардантів на морфогенез і продуктивність редису
    (2020) Долішня, І.І.; Андрушко, Р.В.; Осаволюк, І.О.; Шевчук, О.А.; Долишня, И.И.; Андрушко, Р.В.; Осаволюк, И.А.; Шевчук, О.А.; Dolishnya, I.I.; Andrushko, R.V.; Osavolyuk, I.A.; Shevchuk, O.A.
    Застосування ретардантів есфону (0,25 %) та хлормекватхлориду (0,25 %) на культурі редису сорту Зоря зумовлювало гальмування ростових процесів. Препарати призводили до збільшення кількості та маси листків, подовжували довжину головного кореня та підвищували продуктивність культури (збільшували площу листків та масу коренеплодів).
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості ростових процесів та продуктивність рослин редису за використання ретардантів
    (2020) Шевчук., О.А.; Ходаніцька, О.О.; Ватаманюк, О.В.; Вергеліс, В.І.; Шевчук, О.А.; Ходаницкая, Е.А.; Ватаманюк, О.В.; Вергелис, В.И.; Shevchuk, O.A.; Khodanitska, O.O.; Vatamanyuk, О.V.; Vergelis, V.I.
    Одним з перспективних напрямків в овочівництві є підвищення стійкості рослин до несприятливих факторів росту з одночасним збільшенням продуктивності. Метою роботи було висвітлення результатів досліджень регуляції ростових процесів та продуктивності рослин редису під впливом препаратів ретардантної дії Хлормекватхлориду та Етефону. Дослідження проводили на рослинах редису сорту Зоря. Проведено обробку рослин редису у фазі формування двох листків 0,25 %-им розчином Етефону та 0,25 %-им розчином Хлормекватхлориду до повного змочування листків, а контрольні рослини – водопровідною водою. У процесі досліджень визначено морфометричні показники рослин, площу листкової поверхні, урожайність та вміст хлорофілу у листках рослин. Застосування ретардантів Етефону (0,25 %) та Хлормекватхлориду (0,25 %) на рослинах редису сорту Зоря у фазу формування 2-х листків зумовлювало суттєві зміни у морфогенезі рослин: зменшувалась висота рослин, збільшувались маси листків, коренеплодів та площа листкової поверхні. Обробка рослин етиленпродуцентом Етефоном (0,25 %) гальмувала висоту рослин на 19 %, а застосування онієвого ретарданту Хлормекватхлориду (0,25 %) пригнічувало ріст на 4 %. Досліджено, що за використання ретардантів збільшувалась кількість та маса листків у досліджуваних рослин редису у порівняні з контрольним варіантом: за дії Етефону (0,25 %) на 14% та 5 % відповідно, а за обробки Хлормекватхлоридом (0,25 %) – на 14 % та 22 % відповідно. Встановлено, що ретарданти підвищували показники площі листкової поверхні рослин редису. За обробки Хлормекватхлоридом площа листкової поверхні підвищувалася на 22 % у порівняні з контролем. Застосування Етефону було менш ефективним, оскільки даний показник підвищувався лише на 11%. Препарати позитивно впливали на продуктивність рослин редису. За використання Етефону підвищувалась маса коренеплодів редису на 15 %, а за дії хлормекватхлориду – на 28 %.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вміст азоту у органах цукрового буряка за використання хлормекватхлориду
    (Stockholm, Sweden, 2020-04-27) Дашківська, М. О.; Дашковская, М. А.; Dashkivska, M. O.; Сітнікова, Є. О.; Ситникова, Е. А.; Sitnikova, E. A.; Шевчук, О.А.; Shevchuk, О. А.
    Дані проведених досліджень свідчать про те, що обробка хлормекватхлоридом суттєво впливає на вміст та перерозподіл азоту у рослин цукрового буряка. В коренеплодах рослин цукрового буряка під впливом препарату відмічалося зниження вмісту загального азоту, що зумовлено зменшенням вмісту небілкового азоту. Отже, застосування ретарданту створює передумови для кращого дозрівання рослин цукрового буряка.
  • Thumbnail Image
    Item
    Ефективність застосування добрив на пшениці озимій
    (Київ. Інститут землеробства НААН, 2018) Шевчук, О.А.; Shevchuk, O. A; Ткачук, О.О.; Tkachuk, O. O.; Ходаніцька, О. О.; Ходаницкая, Е.А.; Khodanitska, O. O.
    Стаття присвячена встановленню можливості покращення продуктивності озимої пшениці за рахунок використання амонійних добрив. Встановлено, що при застосуванні сульфату амонію та вуглеамонійних солей врожайність посівів пшениці підвищувалася. При цьому покращувалися структурні показники врожайності: збільшувалися число продуктивних пагонів, довжина головного колоса та кількість зерен у головному колосі, зростала маса зерна з колоса
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування продуктивності різностиглих сортів земляної груші
    (Sheffield, 2019) Литвін, Х. О.; Литвин, К. А.; Litvin, Kh. O.; Поліщук, Т. В.; Полищук, Т. В.; Polishchuk, T. V.; Стопа, М. В.; Stopa, M. V.; Князюк, О. В.; Knyazyuk, O. V.; Шевчук, О.А.; Shevchuk, O. A
    Формування листкової поверхні ранньостиглого і середньостиглого сортів земляної груші проходило впродовж вегетаційного періоду до другої декади липня. В середньостиглого сорту земляної груші Біла врожайна максимальна кількість сформованих листків відмічена в третій декаді липня – 49,8 шт. / рослину. Маса бульб однієї рослини сортів земляної груші знаходилась в межах 304-407 г. Сорти даної культури Біла Київська та Біла врожайна сформували бульби, порівняно з сортом Вадим, більші за масою відповідно на 7,9-11,6%
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи використання регуляторів росту рослин стимулюючої дії
    (Вінниця, – 2018., 2018) Ткачук, О. О.; Ткачук, О. А.; Tkachuk, O. O.; Шевчук, О.А.; Shevchuk, О.А.
    Проаналізовано специфіку дії рістрегулюючих речовин стимулюючої дії. Наведено їх класифікацію та вплив на фізіолого-біохімічні процеси різних рослин. Показано позитивну дію та екологічну безпечність вказаних препаратів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування регуляторів росту у рослинництві
    (Praga : Publishing House «Education and Science» s.r.o., 2017) Шевчук, О.А.; Shevchuk, O.A.; Ткачук, О. О.; Tkachuk, O.O.; Бахмат, Ю. О.; Bahmat, Yu. O.
    Розглянуто питання можливості збільшення продуктивності при одночасному підвищенні якості продукції сільськогосподарських культур за дії регуляторів росту рослин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи застосування синтетичних регуляторів росту інгібіторного типу у рослинництві та їх екологічна безпека
    (Вінниця, 2017) Шевчук, О.А.; Shevchuk, O.A.; Голунова, Л.А.; Golunova, L. A.; Ткачук, О. О.; Tkachuk, O. O.; Шевчук, В. В.; Shevchuk, V. V.; Криклива, С. Д.; Крыклывая, С. Д.; Kryklyva, S. D.
    Висвітлені теоретичні та практичні аспекти застосування синтетичних регуляторів росту рослин інгібіторного типу на різних сільськогосподарських культурах та їх екологічна безпека.