Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Ріст, розвиток та продуктивність картоплі за дії синтетичних стимуляторів росту.
    (Актуальні питання сучасної біологічної науки та методики її викладання: збірник наукових праць звітної наукової конференції викладачів за 2021-2022 н.р, 2022) Рогач ., Т.І.; Rogach, T.I.; Рогач, В.В.; Rogach, V.V.; Слюсарова, А.І.; Slyusarova, А.І.
    Стаття присвячена вивченню впливу стимуляторів росту гіберелової кислоти, 1- нафтилоцтової кислоти та 6-бензиламінопурину на ріст, розвиток та продуктивність картоплі сорту Санте. Обробка гібереловою кислотою збільшувала лінійні розміри рослин картоплі. Застосування всіх стимуляторів росту призводило до зростання кількості листків на рослині, листкової маси, площі листкової поверхні та листкового індексу. Застосування синтетичних ауксину та цитокініну зумовило зростання концентрації хлорофілу у листках, а хлорофільний індекс насаджень збільшувався лише після обробки 6-бензиламінопурином. Регулятори росту збільшували маси сирої і сухої речовини стебел. Під впливом препаратів пришвидшувалося накопичення сухої речовини бульб та зростала їх кількість у корчі. За дії стимуляторів росту зростала урожайність культури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Регуляція росту, розвитку та продуктивності баклажанів за допомогою Вітазиму
    (Вінниця, 2020, 2020) Рогач, В.В.; Rоgаch, V.V.; Plotnikov, V.V.; Плотников, В.В.; Плотніков, В.В.
    Стаття присвячена вивченню впливу стимулятора росту Вітазим на ріст, розвиток та продуктивність баклажанів сорту Алмаз. Обробка препаратом зумовлювала збільшення лінійних розмірів рослин пасльонових культур, призвела до зростання кількості листків на рослині та листкової маси. За дії препарату збільшувалася площа листкової поверхні. Застосування препарату зумовило збільшення концентрації хлорофілу. Під впливом препарату пришвидшувалося накопичення сухої речовини плодів та зростала кількість плодів на рослині. За дії Вітазиму зростала урожайність культури та покращувалися показники економічної ефективності її вирощування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив інгібіторів гібереліну на морфогенез і продуктивність баклажанів
    (Вінниця, 2019, 2019) Дученко, А.П.; Duchenko, A.P.; Рогач, В.В.; Rоgаch, V.V.
    Публікація присвячена вивченню впливу ретардантів тебуконазол, хлормекватхлориду та етиленпродуцента есфону на морфогенез рослин баклажаныв сорту Алмаз. Встановлено, що гальмування лінійного росту за дії тебуконазол і хлормекватхлориду супроводжувалося збільшенням кількості листків на рослині, маси їх сирої речовини, вмісту хлорофілу в них, площі листя, маси сирої речовини стебла та кореня та маси сухої речовини цілої рослини. За дії ретардантів зростала кількість квіток на рослині. Такі анатомо-морфологічні зміни у рослинах баклажанів за дії препаратів можуть створювати передумови для оптимізації продукційного процесу в рослин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив інгібіторів гібереліну на морфогенез і продуктивність томатів
    (Вінниця, 2019, 2019) Тута, А.П.; Tuta, A.P.; Рогач, В.В.; Rоgаch, V.V.
    Публікація присвячена вивченню впливу ретардантів тебуконазол, хлормекватхлориду та етиленпродуцента есфону на морфогенез рослин томатів сорту Бобкат. Встановлено, що гальмування лінійного росту за дії тебуконазол і хлормекватхлориду супроводжувалося збільшенням кількості листкових пластинок, маси сирої речовини листків та кількості квіток на рослині. При цьому маса сухої речовини цілої рослини практично не змінювалася. Препарати потовщували кореневі шийки та стебла в середній їх частині. Тебуконазол збільшував вміст хлорофілу у листках. Такі анатомо-морфологічні зміни у рослинах томатів за дії ретардантів можуть створювати передумови для оптимізації продукційного процесу в рослин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив регуляторів росту рослин з різним напрямком дії на морфогенез та біологічну продуктивність перцю солодкого.
    (Вінниця, – 2019., 2019) Рогач, В.В.; Rogach, V. V.
    Стаття присвячена вивченню впливу регуляторів росту та розвитку рослин, що відрізняються за напрямом дії на анатомо-морфологічні та фізіолого-біохімічні особливості онтогенезу рослин перцю солодкого сорту Антей. Регулятори росту і розвитку рослин з різним напрямком дії зумовлювали зміни у морфогенезі і продуктивності перцю солодкого. Стимулятори збільшували, а антигіберелінові препарати зменшували лінійні розміри рослин. За дії усіх препаратів, окрім ССС-750 та 2-ХЕФК, зростала кількість листків на рослині та маса сирої речовини листків. Усі регулятори росту, окрім 2-ХЕФК, збільшували середню площу листкової пластинки та площу листя на рослині на кінець досліджуваного періоду. Найвищими були показники площі листкової поверхні після застосування ГК3 та ССС-750. Антигіберелінові препарати збільшували вміст суми хлорофілів у листках перців. Максимальне значення даного показника зафіксовано після обробки EW-250. Серед стимуляторів росту зростання вмісту хлорофілу зафіксовано після обробки 6-БАП. Усі регулятори росту, окрім 2-ХЕФК, збільшували масу сирої речовини коренів та стебел і цілої рослини. Найбільш суттєво це відбувалося за дії ГК3 та ССС-750. Також за їх дії зростала маса сухої речовини цілої рослини. Ретарданти EW-250 і ССС-750 та стимулятор росту 1-НОК потовщували стебла перців у середній їх частині. Усі препарати, окрім 2-ХЕФК, збільшували товщину кореневої шийки растений. Досліджено, що усі стимулятори росту та ретарданти EW-250 і ССС-750 збільшували урожайність культури. За дії 2-ХЕФК урожайність практично не змінювалася.