Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив трептолему та хлормекватхлориду на анатомічну будову листків маку олійного
    (Вінниця, 2018, 2018) Поливаний, С.В.; Полываный, С.В.; Polyvanyi, S.V.
    Дослідження особливостей змін мезоструктурної організації листків маку олійного сорту Беркут за дії трептолему та хлормекватхлориду показало збільшення кількості та площі продихів, що підвищує інтенсивність процесу фотосинтезу. Відбувалося збільшення товщини листка, збільшення товщини шару хлоренхіми у рослин дослідного варіанту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив синтетичних регуляторів росту на вміст елементів живлення в маковому шроті
    (Вінниця, 2019, 2019) Polyvanyi, S.V.; Поливаний, С.В.; Полываный, С.В.
    Стаття присвячена вивченню впливу хлормекватхлориду, трептолему та суміші препаратів на на вміст елементів живлення в маковому шроті. Застосування трептолему, та суміші трептолему та хлормекватхлориду призводить до збільшення вмісту олії в насінні маку, а використання інгібіторів росту до незначного зменшення. Проте у варінтах з використанням стимуляторів росту і суміші препаратів відмічається зменшення азоту в маковому шроті, та збільшенні у варіанті з використанням хлормекватхлориду.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив хлормекватхлориду на морфогенез, формування донорно-акцепторної системи та продукційний процес олійних культур
    (Sciemcee Publishing. 2019, 2019) Кур'ята, В.Г.; Курьята, В.Г.; Kuryata, V. G.; Поливаний, С.В.; Полываный, С.В.; Polyvanyi, S.V.; Рогач, Т.І.; Рогач, Т.И.; Rоgаch, Т.І.; Ходаніцька, О.О.; Ходаницкая, Е.А.; Khodanitska, O.O.; Рогач, В.В.; Rogach, V. V.
    Анотації Вивчено вплив ретарданту хлормекватхлориду на продуктивність, анатомічні, морфологічні особливості та функціонування листкового апарату олійних культур. Застосування препарату в період бутонізації призводило до збільшення кількості плодів на рослинах. Використання ретарданту не викликало накопичення залишкових кількостей препарату в насінні зверх дозволених норм. Застосування хлормекватхлориду сприяло збільшенню кількості та маси листків, площі листкової поверхні рослин маку олійного, льону олійного та соняшнику. В основі таких змін було посилене галуження стебла за дії препарату. Підсилення донорної функції рослин під впливом хлормекватхлориду відбувалося також внаслідок мезоструктурних змін в листках - формувався більш потужний шар хлоренхіми, зростали лінійні розміри хлоренхімних клітин. Покращення фітометричних і мезоструктурних показників листків за дії хлормекватхлориду сприяло посиленню фотосинтетичної активності листкового апарату. За дії ретарданту відбувався перерозподіл фотоасимілятів з вегетативного росту на потреби карпогенезу, що забезпечувало зростання урожайності та якості продукції.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив антигіберелінового препарату на продуктивність Papaver somniferum L.
    (Вінниця, – 2019., 2019) Поливаний, С.В.; Полываный, С.В.; Polyvanyi, S.V.
    Стаття присвячена вивченню впливу інгібітора росту хлормекватхлориду на морфогенез, продуктивність та якість продукції маку олійного (Papaver somniferum L.). Встановлено, що за дії препарату відбувалося посилене галуження стебла, внаслідок чого закладалася більша кількість листків, формувалася більша листкова поверхня, зростала маса листків. Листки рослин дослідного варіанту характеризувались кращим розвитком мезоструктури, за рахунок розростання хлоренхіми. Під впливом препарату відмічалося підвищення вмісту хлорофілів. Внаслідок цих змін фотосинтетичного апарату суттєво підвищувалася чиста продуктивність фотосинтезу та відбувалося накопичення резерву вуглеводів у вегетативних органах. Внаслідок посиленого галуження стебла за дії ретарданту закладалася додаткова кількість коробочок. Збільшення урожайності маку відбувалося за рахунок збільшення кількості коробочок на рослині, збільшення маси насіння у плодах та маси тисячі насінин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дія суміші хлормекватхлориду та трептолему на формування продихового апарату листків маку
    (София :Бял ГРАД, 2018) Полываный, С.В.; Polyvanyi, S.V.; Поливаний, С.В.; Батюк, М. В.; Batiuk, M.V.; Гаджієва, О.В.; Гаджиева, О.В.; Hadzhiieva, O.V.
    Вивчено дію суміші хлормекватхлориду та трептолему на формування нижнього епідермісу рослин маку олійного. Встановлено, що відбувалося достовірне збільшення кількості клітин нижнього епідермісу, продихів та їх площі за дії суміші препаратів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Анатомічні особливості листків маку олійного за дії суміші хлормекватхлориду та трептолему
    (Przemysl, Nauka i studia, 2018) Поливаний, С.В.; Полываный, С.В.; Polyvanyi, S.V.; Батюк, М.В.; Batiuk, M.V.; Гаджієва, О.В.; Гаджиева, О.В.; Hadzhiieva, O.V.
    Дослідження особливостей змін мезоструктурної організації листків маку олійного сорту Беркут за дії суміші хлормекватхлориду та трептолему показало збільшення товщини листка, збільшення товщини шару хлоренхіми у рослин дослідного варіанту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зміни якісних характеристик макової олії за дії регуляторів росту різнонаправленої дії
    (Вінниця, – 2018., 2018) Поливаний, С.В.; Полываный, С.В.; Polyvanyi, S.V.; Королівська, Т.М.; Королевская, Т.М.; Korolivska, T.M.
    Стаття присвячена вивченню впливу хлормекватхлориду, трептолему та суміші препаратів на якість олії маку олійного. Застосування трептолему, та суміші трептолему та хлормекватхлориду призводить до збільшення вмісту олії в насінні маку. Встановлено істотний вплив регуляторів росту на якісні характеристики макової олії, за дії суміші препаратів та стимулятора росту відмічалося збільшення йодного числа та числа омилення. Разом з тим спостерігається зменшення кислотного числа в усіх варіантах досліду.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив трептолему та хлормекватхлориду на анатомічну будову листків маку олійного
    (Вінниця, – 2018., 2018) Поливаний, С.В.; Полываный, С.В.; Polyvanyi, S.V.; Зварич, Я.О.; Zvarych, Ya.O.
    Дослідження особливостей змін мезоструктурної організації листків маку олійного сорту Беркут за дії трептолему та хлормекватхлориду показало збільшення кількості та площі продихів, що підвищує інтенсивність процесу фотосинтезу. Відбувалося збільшення товщини листка, збільшення товщини шару хлоренхіми у рослин дослідного варіанту.
  • Thumbnail Image
    Item
    Pегуляція продукційного процесу Papaver somniferum L. за дії ретардантів
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018) Поливаний, С.В.; Полываный, С.В.; Polyvanyi, S.V.; Суховій, Д. В.; Суховий, Д. В.; Sukhovii, D. V.
    Стаття присвячена вивченню впливу інгібіторів росту хлормекватхлориду, фолікуру на морфогенез, продуктивність та якість олії маку олійного (Papaver somniferum L.). Встановлено, що за дії препаратів відбувалося посилене галуження стебла, внаслідок чого закладалася більша кількість листків, формувалася більша листкова поверхня, зростала маса листків. Листки рослин дослідних варіантів характеризувались кращим розвитком мезоструктури, за рахунок розростання хлоренхіми. Під впливом препаратів відмічалося підвищення вмісту хлорофілів. Внаслідок цих змін фотосинтетичного апарату суттєво підвищувалася чиста продуктивність фотосинтезу та відбувалося накопичення резерву вуглеводів у вегетативних органах. Внаслідок посиленого галуження стебла за дії ретардантів закладалася додаткова кількість коробочок. Це призводило до перерозподілу цукрів та елементів мінерального живлення в бік формування плодів. Збільшення урожайності маку відбувалося за рахунок збільшення кількості коробочок на рослині, збільшення маси насіння у плодах та маси тисячі насінин.