Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 15
  • Thumbnail Image
    Item
    Педагогічні умови організації самостійної пізнавальної діяльності в процесі еколого-педагогічної підготовки майбутніх вчителів природничих дисциплін.
    (Вінниця, 2020, 2020) Левчук, Н.В.; Levchyk, N.V.; Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.O.; Baiurko, N.V.; Баюко, Н.В.
    У статті представлені деякі результати експериментальної роботи організації самостійної пізнавальної діяльності у підготовці майбутніх вчителів в галузі екологічної освіти і виховання школярів. В статье представлены некоторые результаты экспериментальной работы организации самостоятельной познавательной деятельности в подготовке будущих учителей в отрасли экологического образования и воспитания школьников.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема професійної підготовки майбутніх педагогів у контексті розвитку сучасного інформаційного суспільства
    (Вінниця, 2020, 2020) Баюко, Н.В.; Baiurko, N.V.; Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.A.; Levchyk, N.V.; Левчук, Н.В.
    У статті проаналізовано проблему професійної підготовки майбутніх вчителів біології у контексті розвитку сучасного інформаційного суспільства, з’ясовано особливості інформаційно-комунікативних технологій у професійній діяльності та підготовці майбутніх фахівців. Обґрунтовано, що використання інформаційних продуктів Google учасниками навчального процесу дозволяє підвищити рівень пізнавальної активності майбутніх вчителів біології, а також є потужним мотиваційним інструментом для навчання, орієнтованого на особистість студента та його самовдосконалення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасний стан формування в учнів дослідницьких умінь під час вивчення біології
    (Praha : Publishing House «Education and Science», 2019) Романчук, О.І.; Романчук, О.И.; Romanchyk, O.; Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.O.
    Сьогодні гостро постає питання про модернізацію підготовки майбутнього покоління, яке забезпечить конкурентоспроможність на ринку праці в умовах реформування закладів середньої освіти, впровадження практичної підготовки учнів. Тому проблема формування творчої активності учня, його творчого потенціалу стає дедалі значущішою у теорії й практиці підготовки підростаючого покоління.
  • Thumbnail Image
    Item
    Застосування знань про туберкульоз легень та цукровий діабет під час вивчення біології
    (София. « Бял ГРАД-БГ, 2019) Матвієнко, В.О.; Матвиенко, В.А.; Matvienko, V.; Кислиця, Р.О.; Кислица Р.А.; Kislitsa, R.; Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.O.
    Одне з важливих завдань суспільства – виховати фізично, морально, соціально, духовно здорову людину. Адже стан здоров’я населення України свідчить про існування реальної загрози вимирання нації. Семе тому одним із нагальних завдань сучасної школи є виховання у підростаючого покоління розуміння здорового способу життя. На сьогоднішній день у нашому суспільстві захворювання на туберкульоз легень та цукровий діабет є найбільш розповсюдженими, ось чому ознайомлення учнів з ознаками та перебігом, а також профілактикою вище зазначених захворювань є особливо актуальним на уроках біології.
  • Thumbnail Image
    Item
    Психолого-педагогічні основи формування дослідницьких умінь учнів старших класів під час вивчення біології
    (Sheffield,Science and education LTD‒ 2019, 2019) Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.O.; Романчук., О.І.; Романчук, О.И.; Romanchyk, O.
    У статті розглянуто питання що стосуються вчителів біології які повині створити сприятливі умови для професійного самовизначення учнів, сприяти розвитку творчого мислення, практичних навичок роботи, морально-волових якостей, культури праці. На заняттях учні ознайомлюються з різними практичної діяльності, і в залежності від виявлених здібностей у них формується інтерес до певних тем з біології. Тому саме вчитель біології повинен систематично стежити за розвитком інтересів і нахилів учнів, вміти виявляти та розвивати їх обдарованість та таланти,а також дослідницькі уміння
  • Thumbnail Image
    Item
    Суть та зміст турестично- краєзнавчої роботи в школі
    (Вінниця, 2019, 2019) Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.O.
    Одним із найважливіших стратегічних завдань сучасної школи є всебічний розвиток підростаючого покоління. Туристично-краєзнавча діяльність учнів є одним з ефективних засобів комплексного впливу на формування особистості, світогляду та морально-етичних якостей. У ній при правильній педагогічній побудові формуються всі основні сторони виховання: ідейно-політичне, моральне, трудове, естетичне, фізичне, значно розширюється кругозір учнів - відбувається інтенсивний розумовий розвиток.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання інформаційно-комунікативних технологій студентами під час вивчення природничих дисциплін
    (Вінниця, Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського. Серія: Педагогіка і психологія 2019, 2019) Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L.A.; Ляховська, К.; Ляховская, К.; Lyakhovskaya, K.; Довгалюк, А.; Dovgalyuk, A.
    У статті розглянуті питання, що стосуються підготовки студентів природничо-географічного факультету закладів вищої освіти з використанням інформаційно-комунікативних технологій у процесі навчанні хімії та біології; розкрито сутність поняття «інформаційно-комунікативна компетентність випускника закладу вищої освіти», шляхи формування досліджуваного феномену в процесі засвоєння студентами основ методики навчання п; природничих дисциплін,проаналізовано особливості програмованого навчання студентів природничо-географічного факультету
  • Thumbnail Image
    Item
    Принципи формування педагогічної майстерності майбутніх учителів біології у процесі професійної підготовки
    (Миколаїв : МНУ імені В. О. Сухомлинського, 2017) Nikitchenko, L.O.; Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.
    У статті йдеться про принципи формування педагогічної майстерності майбутніх учителів біології у процесі професійної підготовки. Висвітлено деякі проблеми формування педагогічної майстерності майбутніх учителів біології у процесі професійної підготовки. Визначено теоретичні засади педагогічної майстерності вчителя біології, що розкривають її сутність, теоретично обґрунтувати принципи формування педагогічної майстерності майбутніх учителів біології у процесі професійної підготовки. Визначено та теоретично обґрунтовано специфічні принципи формування педагогічної майстерності майбутніх учителів біології.
  • Thumbnail Image
    Item
    Бінарний урок як форма реалізації інтегрованого підходу у навчанні біології.
    (Вінниця, – 2019., 2019) Баюрко, Н.В.; Baiurko, N.V.; Нікітченко, Л.О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenco, L.O.; Левчук, Н. В.; Levchuk, N.V.
    У статті розглянуто основні підходи до інтегрованого навчання в середніх закладах освіти. Розкрито практичну цінність бінарних уроків (біології і математики) у формуванні пізнавальної активності школярів і як засобу підвищення ефективності освітнього процесу у старшій школі. Результативність навчання на основі міжпредметних зв’язків досягається шляхом розвитку в учнів умінь застосовувати знання у конкретній практичній діяльності. Здатність до перенесення знань, способів діяльності з однієї предметної області в іншу, широкого їх застосування є основою творчих здібностей і загального розвитку особистості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Методика навчання біології та природознавства
    (Вінниця : ВДПУ, 2016) Нікітченко, Л. О.; Никитченко, Л. А.; Nikitchenko, L. O.; Левчук, Н. В.; Levchuk, N. V.
    Методика навчання біології - наука, яка вивчає закономірності процесу навчання та виховання, обумовленого особливостями шкільного предмета біології. Головне завдання методики навчання біології - формування творчої особистості майбутнього вчителя, оволодіння методичними знаннями та уміннями які б забезпечили виконання різних функцій учителя. Методичні рекомендації до лабораторних робіт з методики навчання біології та природознавства містить рекомендації щодо проведення лабораторно-практичних занять з усіх розділів шкільного курсу біології.