Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Деякі особливості просторової організації та екологічні групи птахів агроландшафтів Вінниччини
    (Актуальні питання сучасної біологічної науки та методики її викладання: збірник наукових праць звітної наукової конференції викладачів за 2021-2022 н.р, 2022) Матвійчук, О. А.; Matviichuk, O. A.; Гладка, О. В.; Gladka, O. V.
    На землях сільськогосподарського призначення Вінницької області вивчені групи птахів з огляду на їхні трофічні потреби та місце гніздування; встановлена сезонна структура орнітоценозів характерних для регіону типів агроландшафтів: орних земель, пасовищ і сіножатей, полезахисних лісосмуг. Дослідженнями охоплені усі сезонні періоди 2019-2021 років в околицях сіл Лаврівка і Зарванці Вінницького району. Обліки проводили з використанням методу лінійних трансект на постійних маршрутах. За період досліджень були виявлені представники 5-ти екологічних груп птахів з огляду на місце гніздування та 9-ти екологічних груп з огляду на характер раціону. Встановлено, що упродовж року в таксономічному сенсі найбагатшою є орнітофауна полезахисних лісосмуг (46 видів) та пасовищ і сіножатей (45 видів), найбіднішим – орнітонаселення орних земель (29 видів).
  • Thumbnail Image
    Item
    Структура авіфауни агроценозів Східного Поділля
    (Вінниця, 2021, 2021) Матвійчук, О. А.; Matviichuk, O. A.; Гладка, О.В.; Hladka, O.V.
    Вивчений видовий склад населення птахів найхарактерніших для умов Східного Поділля типів агроландшафтів: орних земель, полезахисних лісосмуг, пасовищ і сіножатей. Дослідження проводили упродовж всіх сезонних періодів 2019-2021 років в околицях сіл Зарванці і Лаврівка Вінницького району. Обліки проводили маршрутним методом на постійних трансектах, завдовжки в 3 км кожен. За період досліджень було виявлено 81 вид птахів (59 родів, 33 родини, 13 рядів). Найширше представлений ряд Горобцеподібних – 50 видів або 61,7% загального складу авіфауни території. Серед відмічених птахів домінують гніздові і перелітні (40 видів) та осілі птахи (27 видів).
  • Thumbnail Image
    Item
    Птахи Вінниччини
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017) Матвійчук, О. А.; Матвейчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Пірхал, А. Б.; Пирхал, А. Б.; Pirkhal, A. B.; Відуецький, А. В.; Видуетский, А. В.; Viduetsky, A. V.
    Визначник охоплює 240 видів птахів, які нині реєструються, або були виявлені на території Вінницької області в минулому. Кожен із видів проілюстрований фотографіями, які демонструють характер оперення птахів у різні сезони року, особливості їх вбрання з огляду на вік та стать. Крім того, видові нариси містять стислу інформацію про характерні риси птаха, які полегшують його видову ідентифікацію в польових умовах. Наведені відомості про характер перебування та поширення кожного виду птаха на теренах області, його відносну чисельність, раціон та охоронний статус. Книга призначена для фахівців біології, екології, краєзнавців, натуралістів, викладачів вищої і середньої школи, студентів природничих факультетів. Буде цікава працівникам різних галузей народного господарства, які займаються питаннями раціонального природокористування та охорони природи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Попередня оцінка видового складу сов Вінницької області
    (Вінниця, 2011) Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Пірхал, А. Б.; Пирхал, А. Б.; Pirkhal, A. B.
    Узагальнені відомості про представників ряду Совоподібні Strigiformes Вінницької області. За результатами польових досліджень 2006-2010 років встановлений видовий склад совоподібних області та їх поширення у різних типах природних та антропогенних біотопів Вінниччини.
  • Thumbnail Image
    Item
    Кадастр наземних тетрапод Вінницької області
    (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2015) Матвійчук, О. А.; Матвейчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Пірхал, А. Б.; Пирхал, А. Б.; Pirkhal, A. B.; Ремінний, В. Ю.; Ременный, В. Ю.; Reminnyi, V. Yu.
    У книзі зібрана інформація про видову структуру наземних тетрапод Вінницької області. Наведені стислі дані про відносну чисельність, характер поширення та перебування представників класів Земноводні Amphibia (13 видів), Плазуни Reptilia (9 видів), Птахи Aves (235 видів) та Ссавці Mammalia (64 види) у межах регіону. Для фахівців біології, екології, краєзнавців, викладачів вищої і середньої школи, студентів природничих факультетів. Буде цікава працівникам різних галузей народного господарства, які займаються питаннями раціонального природокористування та охорони природи.