Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Трофічні зв’язки орнітонаселення загальнозоологічного заказника «Згарський»
    (Прага, 2017) Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Пірхал, А. Б.; Pirkhal, A. B.; Півторак, А. М.; Pivtorak, A. M.; Пльонсак, І. А.; Plonsak, I. A.; Слубська, Г. Ф.; Slubska, H. F.
    Вивчені особливості трофіки птахів загальнозоологічного заказника «Згарський» (Літинський район Вінницької області, Україна). Встановлений видовий склад птахів, які формують 12 екологічних груп за характером живлення. Визначені домінуючі групи за кількістю видів птахів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Еколого-біотопічні групи гніздових птахів Згарського загальнозоологічного заказника
    (Шеффілд, 2017) Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Варварук, Л. Ю.; Varvaruk, L.Iu.; Півторак, А. М.; Pivtorak, A. M.; Пльонсак, І. А.; Plonsak, I. A.; Слубська, Г. Ф.
    У ході польових досліджень, здійснених упродовж всіх сезонів 2012-2017 років у межах загальнозоологічного заказника загальнодержавного значення «Згарський» було виявлено 135 видів птахів, об’єднаних до 91 роду, 41 родини і 17 рядів. Усіх птахів можна поділити на 4 групи за характером використання території заказника та 8 основних еколого-біотопічних груп.
  • Thumbnail Image
    Item
    Загальна характеристика фауни ставу Шершні
    (Прага, 2016) Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Дика, Л. П.; Dyka, L. P.; Салій, І. І.; Salii, I. I.; Варварук, Л. Ю.; Varvaruk, L. Iu.
    У 2015-2016 роках вивчена видова структура фауни хребетних в акваторії ставу Шершні та прилеглих біотопах в околицях міста Бар Вінницької області. Згідно результатів досліджень, фауна хордових ставу об’єднує представників 164 видів хребетних тварин, які належать до 28 рядів, 57 родин і 114 родів. На її формування впливає характер біотопу, типи прилеглих стацій, а також високий рівень антропічного пресингу. У структурі гідрокомплексу домінують гідрофільні, переважно лімнофільні види. Мозаїчність фацій прибережних ділянок істотно підвищує біорізноманіття гідрокомплексу за рахунок факультативних гідрофілів, а також добових і сезонних інвазій тварин інших екологічних груп.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості видової структури та поширення дрібних ссавців (Micromammalia) на Вінниччині
    (Прага, 2014) Вовчемис, Н. В.; Vovchemys, N. V.; Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Танасієнко, О. І.; Tanasiienko, O. I.; Метрополь, І. М.; Metropol, I. M.
    Матеріал було зібрано під час експедиційних виїздів у 2006-2013 роках спільно з біологами зоогрупи Вінницької обласної санітарно-епідеміологічної станції. У публікації наведені результати обліків дрібних ссавців, дані про їх поширення та чисельність в межах досліджуваної території. В теріофауні Вінницької області було виявлено 15 видів мікромаммалій, що належать до 2 рядів і 4 родин.
  • Thumbnail Image
    Item
    Зимівлі водоплавних птахів на Вінниччині
    (Вінниця, 2010) Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. A.; Пірхал, А. Б.; Пирхал, А. Б.; Pirkhal, A. B.
    У 2006-2010 роках здійснені обліки птахів за стандартними методиками. на ділянці р. Дністер між м. Новодністровськ Чернівецької області та с. Лядово Вінницької області та на р. Південний Буг в акваторіях Ладижинського, Сабарівського та Сандрацького водосховищ. Виявлений видовий склад та чисельність зимуючих водно-болотних птахів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми охорони птахів заповідних територій Вінницької області
    (Київ, 2009) Матвійчук, О. А.; Матвийчук, А. А.; Matviichuk, O. А.; Серебряков, В. В.; Serebriakov, V. V.
    У 2005-2007 роках вивчені видовий склад і чисельність птахів фауністично-орієнтованих об’єктів заповідного фонду Вінницької області. Дослідження проводили в осіннє-зимовий та репродуктивний періоди на постійних маршрутах. Встановлені основні проблеми заповідних територій області. Запропоновані головні шляхи їх подолання