Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив гібереліну та тебуконазолу на використання резервної олії насіння проростками Zea mays L. в умовах фото- та скотоморфогенезу
    (Modern Phytomorphology, 2021) Кур'ята, В. Г.; Kuryata, V.H.; Куц, Б. О.; Kuts, B.; Попроцька, І.В.; Poprotska, I. V.; Голунова, Л.А.; Golunova, L. A.; Баюрко, Н.В.; Baiurko ., N. V.; Нікітченко, Л.О.; Nikitchenko, L. O.; Фрицюк, В.А.; Frytsiuk, V. A
    З’ясування особливостей використання запасних речовин насіння за різних умов проростання, ролі фітогормонів у регуляції процесів дозволяє розробити нові ефективні засоби регуляції сили та інтенсивності проростання насіння. Встановлено особливості використання резервної олії насіння кукурудзи проростками, що проростають на світлі та в темряві, за дії гіберелінової кислоти (ГК3) та її антагоніста ретарданту – тебуконазолу. Процес проростання під дією гіберелінової кислоти супроводжувався збільшенням використання запасних речовин для органогенезу, інтенсивним використанням резервної олії, підвищенням за умови скотоморфогенезу; світло пригнічує активність фітогормонів. Під дією ГК3 значно посилювалися процеси насичення жирними кислотами (ЖК), знижувалось співвідношення ненасичені/насичені жирні кислоти, посилювався відтік ліноленової кислоти з насіння на потреби морфогенезу. Інгібітор синтезу гібереліну мав протилежну дію порівняно з ГК3. Отримані результати досліджень можуть бути використані при розробці нових технологій підвищення енергії проростання насіння.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізіолого-біохімічні основи застосування ретардантів в рослинництві.
    (Karlsruhe: ScientificWorld-NetAkhatAV, 2022) Кур'ята, В. Г.; Kuryata, V.H.; Попроцька, І. В.; Poprotska, I. V.
    У монографії узагальнено результати вивчення впливу різних груп ретардантів на морфогенез, формування та функціонування донорно-акцепторної системи рослин у зв’язку з урожайністю сільськогосподарських культур. Обговорено мезоструктурні особливості листя та активність фотосинтетичних процесів за умов штучного пригнічення лінійного росту та різного навантаження рослини плодами та насінням. Досліджено вплив ретардантів на донорно-акцепторні відносини у гетеротрофну фазу розвитку в умовах ското- та фотоморфогенезу. Розглянуто питання гормональної регуляції морфогенезу рослин, особливості накопичення, тимчасового зберігання та розподілу асимілятів і поживних речовин між акцепторами – процеси вегетативного росту та карпогенезу під впливом ретарданту з різними механізмами дії. Монографія для фізіологів рослин, аспірантів, студентів вищих навчальних закладів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Регуляція морфогенезу та процесу виробництва сільськогосподарських культур за допомогою аналогів фітогормонів та модифікаторів їх дії.
    (Karlsruhe: ScientificWorld-NetAkhatAV, 2021) Кур'ята, В. Г.; Kuryata V.; Шаталюк, Г. С.; Shataliuk, H.; Кушнір, О. В.; Kushnir, О.; Ходаніцька, О. О.; Khodanitska, О.; Куц, Б. О.; Kuts, B.
    У монографії розглянуто літературні та експериментальні дані про вплив синтетичних регуляторів росту з різними механізмами фізіологічної дії на ростові процеси, морфогенез, формування і функціонування донорно-акцепторної системи рослин сільськогосподарських культур в зв’язку з їх продуктивністю. Для фізіологів рослин, агрономів, викладачів, аспірантів і студентів біологічних спеціальностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дія хлормекватхлориду і трептолему на морфогенез, продуктивність та жирнокислотний склад насіння льону олійного
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2017) Ходаніцька, О. О.; Ходаницкая, Е. А.; Khodanitska, O. O.; Кур'ята, В. Г.; Курьята, В. Г.; Kuryata, V. G
    У монографії узагальнено літературні й експериментальні дані щодо впливу регуляторів росту і розвитку рослин на процеси морфогенезу та продуктивність льону олійного. Розглянуто питання впливу різних за напрямком дії препаратів – інгібітора росту хлормекватхлориду та стимулятора розвитку трептолему на анатомічну організацію фотосинтетичного апарату і стебла, ростові процеси, врожайність, вміст і якісні характеристики лляної олії, а також на накопичення та перерозподіл вуглеводів й елементів мінерального живлення в рослинах льонуУ монографії узагальнено літературні й експериментальні дані щодо впливу регуляторів росту і розвитку рослин на процеси морфогенезу та продуктивність льону олійного. Розглянуто питання впливу різних за напрямком дії препаратів – інгібітора росту хлормекватхлориду та стимулятора розвитку трептолему на анатомічну організацію фотосинтетичного апарату і стебла, ростові процеси, врожайність, вміст і якісні характеристики лляної олії, а також на накопичення та перерозподіл вуглеводів й елементів мінерального живлення в рослинах льону.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дія ретардантів на морфогенез, газообмін і продуктивність цукрових буряків
    (Вінниця : ТВОРИ, 2015) Шевчук, О. А.; Shevchuk, O. A.; Кур'ята, В. Г.; Курьята, В. Г.; Kuriata, V. H.
    У монографії узагальнено літературні й експериментальні дані про вплив ретардантів та етиленпродуцентів на ростові процеси і продуктивність цукрових буряків, описано механізм дії, метаболізм та екологічні аспекти застосування у рослинництві. Розглянуто питання впливу різних за механізмом дії рістгальмуючих регуляторів росту – декстрелу та паклобутразолу на активність гіберелінів і вміст різних форм абсцизової кислоти, фотосинтетичний апарат, морфогенез і продуктивність, а також на накопичення та перерозподіл елементів мінерального живлення у вегетативних органах рослин цукрового буряка. Обговорюються післядія ретардантів на насіннєву продуктивність і якість насіння цукрового буряка при висадковому способі вирощування та особливості насіннєвої продуктивності культури при обробці квітконосних пагонів ретардантами. Для викладачів, студентів, аспірантів, докторантів біологічних спеціальностей вищих педагогічних закладів освіти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дія ретардантів на морфогенез, продуктивність і склад вищих жирних кислот олії ріпаку
    (Вінниця : ТОВ «Нілан-ЛТД», 2016) Рогач, В. В.; Rohach, V. V.; Кур'ята, В. Г.; Курьята, В. Г.; Kuriata, V. H.; Поливаний, С. В.; Полываный, С. В.; Polyvanyi, S. V.
    У монографії узагальнено літературні й експериментальні дані про вплив ретардантів на ростові процеси та продуктивність ріпаку. Розглянуто питання впливу різних за механізмом антигіберелінових препаратів – хлормекватхлориду і паклобутразолу на фотосинтетичний апарат, морфогенез, продуктивність, на вміст і якісні характеристики ріпакової олії, а також на накопичення та перерозподіл елементів мінерального живлення у вегетативних органах рослин ріпаку. Для фізіологів рослин, агрономів, викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дія ретардантів на морфогенез, період спокою і продуктивність картоплі
    (ВДПУ, Вінниця, 2015) Ткачук, О. О.; Tkachuk, O. O.; Кур'ята, В. Г.; Курьята, В. Г.; Kuriata, V. H.
    У монографії узагальнено літературні та експериментальні дані про вплив ретардантів на ростові процеси та продуктивність картоплі, описано особливості механізму дії, метаболізму та застосування цих препаратів у практиці рослинництва. Проаналізовано вплив інгібіторів росту паклобутразолу, декстрелу і хлормекватхлориду на фотосинтетичний апарат, активність гіберелінів та вміст АБК, вміст та перерозподіл між органами рослини основних форм вуглеводів і елементів мінерального живлення. Показана можливість регулювання періоду спокою картоплі за допомогою антигіберелінових препаратів – паклобутразолу, декстрелу, хлормекватхлориду. Для викладачів, студентів, аспірантів, докторантів біологічних спеціальностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фізіологічні основи застосування модифікаторів гормонального комплексу для регуляції продукційного процесу маку олійного
    (ВДПУ, Вінниця, 2017) Поливаний, С. В.; Полываный, С. В.; Polyvanyi, S. V.; Кур'ята, В. Г.; Курьята, В. Г.; Kuriata, V. H.
    У монографії узагальнено літературні й експериментальні дані про вплив ретардантів та стимуляторів росту на ростові процеси та продуктивність маку олійного. Розглянуто питання впливу різних за механізмом дії рістгальмуючих регуляторів росту – хлормекватхлориду і фолікуру, стимуляторів росту трептолему, емістиму С та суміші хлормекватхлориду та трептолему на фотосинтетичний апарат, морфогенез, продуктивність, на вміст і якісні характеристики макової олії, а також на накопичення та перерозподіл елементів мінерального живлення у вегетативних органах рослин маку олійного. Для фізіологів рослин, агрономів, викладачів, аспірантів і студентів вищих навчальних закладів.