Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Гуманістичні антропогенні ландшафти : монографія
    (Вінниця : Твори, 2023) Денисик, Г. І.; Кравцова, І. В.; Воловик, В. М.; Канська, В. В.; Атаман, Л. В.; Денисик, Б. Г.
    У монографії розглянуто теоретико-методологічні засади дослідження гуманістичних антропогенних ландшафтів, що об’єднують рекреаційні, садово-паркові та сакрально-тафальні ландшафти (модельний регіон – Поділля). У структурі рекреаційних досліджено особливості формування, функціонування й сучасну специфіку оздоровчих та паркових ландшафтів; у структурі сакрально-тафальних ландшафтів – місця релігійного характеру та комплекси, пов’язані з похованнями. Запропоновано і обґрунтовано напрями раціонального використання та охорони структур рекреаційних та сакрально-тафальних ландшафтів регіону.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання конструктивних інновацій на уроках географії в новій українській школі.
    (2023) Канська, В. В.; Канський, В.С.; Дишкант, А. В.
    У статті обґрунтовано застосування нових напрямів розвитку географічної науки та їх використання на уроках географії в Новій українській школі. Метою статті є аналіз можливостей використання конструктивних інновацій на уроках географії для учнів основної школи та розробка основних шляхів їх впровадження в навчальний процес. Запропоновані в статті АR/VR/MR-технології можна ефективно використовувати у навчальному процесі, наукових дослідженнях для розширення творчих здібностей талановитої молоді та повноцінного розвитку людей з інвалідністю. Віртуальна реальність дозволяє змінювати сценарії, впливати на хід експерименту або вирішувати завдання в ігровій та доступній для розуміння формі. Поринувши у віртуальний світ із навчальною чи дослідницькою метою, учні зможуть сфокусуватись на потрібному матеріалі, а не відволікатись на зовнішні подразники, адже поле зору становить 360 градусів. За умов дистанційного навчання учасники навчального процесу можуть бути віддаленими від закладів освіти. Однією з основних переваг використання віртуальних технологій в освіті є можливість навчатися в будь-який час та в будь-якому місці, що дає більшу гнучкість та доступність до освіти для учнів з різних куточків світу. Звичайно, віртуальна освіта не може повністю замінити традиційну форму освіти. Проте віртуальні технології можуть бути дуже корисним інструментом для доповнення традиційної освіти та забезпечення додаткових можливостей для учнів у процесі навчання. Сучасні технології дають можливість створювати неймовірні віртуальні ландшафти, які за звуковими та візуальними ефектами майже ідентичні природним; уявити і проаналізувати динаміку природних та антропогенних явищ тощо. Настає час їх широкого застосування не лише під час пояснення складних закономірностей, а й створення навчальних платформ у географії або інших суміжних природничих науках, інтегруючи їх. Для ефективного переходу від предметоцентризму до дитиноцентризму важливо вишукувати, а потім і застосовувати в освітньому процесі відповідні конструктивні інновації. Це дасть можливість не лише краще засвоювати навчальний матеріал з географії на основі візуалізації, а й пробуджувати науковий інтерес учнів, активізувати участь у науково-дослідній роботі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Водоохоронно-захисні функції нагірних дібров у регіональній екомережі вінницької області
    (Вінниця, 2020) Канський, В. С.; Канська, В. В.
    Створення регіональної екологічної мережі дасть змогу: • об’єднати у цілісну екосистему землі природно-заповідного фонду Вінниччини, і тим самим підвищити продуктивність нагірних дібров області; • забезпечити збереження, відтворення і невиснажливе використання нагірних дібров Поділля, біологічного і ландшафтного різноманіття, уникнути втрат генофонду; • підвищити стійкість нагірних дібров до антропогенних навантажень, відновити саморегулювальну і самовідновну здатність лісових екосистем; • забезпечити позитивні зміни стану нагірних дібров, сформувати екологічно безпечне середовище життєдіяльності людей; • поліпшити гідрологічний режим рік, запобігти ерозії ґрунтів, поліпшити якість природних вод; • розширити придатні для рекреаційного використання лісові території, забезпечити розвиток збалансованого туризму
  • Thumbnail Image
    Item
    Обгрунтування формування антропогенних заповідних об’єктів у структурі регіональної екомережі
    (2014) Чиж, О. П.; Chyzh, O. P.; Канська, В. В.; Kanska, V. V.
    У статті розглядаються основні проблеми формування єдиної системи антропогенних заповідних об’єктів Поділля у структурі регіональної екомережі, проілюстровано шляхи її доповнення проектованими АЗО кожної групи у межах окремих районів Поділля.