Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 26
  • Item
    Біоетичні аспекти у формуванні професійного світогляду біолога
    (Вінниця: ВДПУ, 2024) Завальнюк, О. Л.
    Стаття присвячена аналізу існуючих ризиків біобезпеки, у тому числі таким актуальним темам як редагування геному CRISPR, технології рекомбінантних ДНК, впливу ГМО. Акцентована увага на виникненні екологічних катастроф, пов’язаних з недотриманням заходів біобезпеки. В статті піднімається морально-етична складова поведінки професіоналів у сфері біотехнології, мікробіології та медичної біоінженерії. Висвітлюються актуальні проблеми біоетики та біобезпеки та необхідність покращення відповідних правил, кодексів та вимог.
  • Thumbnail Image
    Item
    Віддалені наслідки перенесених вірусних інфекцій дихальних шляхів
    (Athens, Greece, 2024) Завальнюк, О. Л.
    В статті проведений статистичний аналіз захворюваності на грип та коронавірусну інфекцію COVID-19 у населення України та інших країн світу а також аналіз ускладнень, що виникають внаслідок перенесених вірусних хвороб дихальних шляхів. Розглянуті питання прогнозу науковців та методи профілактики грипу та коронавірусної інфекції у поточному епідемічному сезоні та довготривалій перспективі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аспекти теорії і практики біоетики
    (Актуальні питання географічних, біологічних та хімічних наук: основні наукові проблеми та перспективи дослідження. Збірник наукових праць ВДПУ, 2023) Завальнюк, О. Л.
    Стаття присвячена аналізу існуючих ризиків біобезпеки, у тому числі таким актуальним темам як досліди над тваринами з точки зору етичних норм. Також акцентовано увагу на виникненні екологічних катастроф, пов’язаних з недотриманням заходів з безпечного використання аспектів біобезпеки. Використані методи попереднього аналізу наукової літератури, опубліковані матеріали досліджень лікарів і науковців та спостереження за негативними наслідками людської діяльності, особливо при роботі з різноманітними біологічними об’єктами, що є потенційною загрозою як для самої людини, так і для навколишнього середовища.
  • Thumbnail Image
    Item
    Постковідні ускладнення – попередній огляд
    (Актуальні питання географічних, біологічних та хімічних наук: основні наукові проблеми та перспективи дослідження. Збірник наукових праць ВДПУ, 2021) Завальнюк, О. Л.; Zavalnyuk, O. L.
    У статті використані методи попереднього аналізу наукової літератури, опубліковані матеріали досліджень лікарів і науковців та спостереження за наслідками та ускладненнями протікання пандемії COVID-19 у світі. Практичним значенням дослідження є можливість використання світового досвіду з подолання наслідків коронавірусної інфекції в нашій країні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив міграції на епідемічну ситуацію в єврорегіоні в умовах війни в Україні
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Завальнюк, О. Л.
    На сьогоднішній день відбулись системні зрушення в доступі до протитуберкульозної допомоги в Польщі з акцентом на пацієнтоорієнтований підхід. Закликаємо усіх людей, які хворіють на туберкульоз і були змушені покинути Україну, звертатися за медичною допомогою в Польщі. Лікування туберкульозу в цій країні - безоплатне.
  • Thumbnail Image
    Item
    Аналіз наслідків і прогнозів пандемії COVID-19
    (Вінниця : ВДПУ, 2022) Завальнюк, О. Л.
    Знищити вірус SARS-CoV-2, як це сталось з вірусом натуральної віспи, чи звузити його географічне поширення, як це відбувається з більшістю збудників інфекційних хвороб, на сьогоднішній день – неможливо. Найвірогідніше, вірус SARS-CoV-2 стане сезонним захворюванням, яким люди періодично заражатимуться протягом усього життя, причому ті діти, що перенесуть захворювання в ранньому віці отримають сильніший імунітет, ніж дорослі, в тому числі – частковий захист від майбутніх мутацій віруса.
  • Thumbnail Image
    Item
    Постковідні ускладнення – попередній огляд
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Завальнюк, О. Л.
    У статті використані методи попереднього аналізу наукової літератури, опубліковані матеріали досліджень лікарів і науковців та спостереження за наслідками та ускладненнями протікання пандемії COVID-19 у світі. Практичним значенням дослідження є можливість використання світового досвіду з подолання наслідків коронавірусної інфекції в нашій країні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив інфекційної захворюваності на стан здоров’я й демографічні показники населення України.
    (Вінниця, 2021, 2021) Завальнюк, О. Л.; Zavalnyuk, O. L.
    В статті розглянуті причини, що впливають на стан здоров’я дітей та дорослих в Україні, причини їх смертності й інвалідності. Проведений аналіз причин високого рівня інфекційної захворюваності населення України останніми роками та зміни, які привнесла епідемія коронавірусносної інфекції COVID - 19. Розглянуті питання імунопрофілактики інфекційних хвороб та значення вакцинації в заходах з попередження поширення інфекційних хвороб серед населення країни.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основи епідеміології
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Завальнюк, О. Л.; Zavalnyuk, O. L.
    У навчально-методичному посібнику розглядаються теоретичні і практичні питання епідеміології інфекційного процесу, методи і способи профілактики розповсюдження інфекційних хвороб поширених серед населення нашої країни. У посібнику представлені опорні конспекти лекцій, практичних занять а також тестові завдання для самоперевірки знань, які допоможуть в організації самостійної роботи студентів біологічного фаху денної та заочної форм навчання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Досвід впровадження інклюзивної освіти в Україні
    (Вінниця, 2020, 2020) Завальнюк, О. Л.; Zavalnyuk, O. L.
    У статті використані методи аналізу законодавчих актів, наукової і методичної літератури та спостереження за етапами становленням і розвитку інклюзивного освітнього процесу в Україні. Результатами дослідження є проведений аналіз вимог міжнародної та державної освітньо-нормативної документації освіти осіб із інвалідністю й опис моделей інклюзивної та спеціальної освіти, що практикуються у нашій країні. Практичним значенням дослідження є можливість використання європейського досвіду в ході розбудови вітчизняної моделі інклюзивної освіти. Перспективою подальших досліджень є розробка моделі освіти учнів і студентів з інвалідністю в Україні.