Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування продуктивності рослин нуту за дії інокуляції штамом Mezoryzobium Cicery та хлормекватхлориду
    (Актуальні питання сучасної біологічної науки та методики її викладання: збірник наукових праць звітної наукової конференції викладачів за 2021-2022 н.р, 2022) Голунова, Л.А.; Holynova, L.A.; Кур’ята, В.Г.; Kuryata, V.G.
    В статті представлено результати впливу штаму та інгібітора росту рослин хлормекватхлориду (застосованого у фазу бутонізації) на процес формування та функціонування азотфіксувального та фотосинтетичного апарату, анатомічні зміни листків у зв’язку з урожайністю нуту культурного. За обробки регуляторами росту (як штаму так і комбінованого використання препаратів) виявлено посилення нодуляційної активності, збільшення площі листкового апарату та накопичення фотосинтетичних пігментів (суми хлорофілів (а+b)). В мезоструктурі листків встановлено збільшенням об’єму палісадної й лінійних розмірів клітин губчастої паренхіми. Внаслідок зазначених змін за дії препаратів зростала чиста продуктивність фотосинтезу. В структурі урожайності нуту відбувалося посилення обнасіненості рослин, зростання маси 1000 насінин та урожайності культури проти необробленого контролю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дія рістрегулюючих препаратів на морфогенез та продуктивність Glycine max L.
    (Вінниця, 2020, 2020) Голунова, Л.А.; Golunova, L. A.
    Вивчали дію триазолпохідного препарату паклобутразолу на фоні передпосівної інокуляції насіння сої штамом Вradyrhizobium japonicum М 8 на морфогенез й продуктивність культури. Виявлено уповільнення ростових процесів рослин за дії ретарданту та зменшення атрагуючої активності у зонах росту. Застосування як штаму так і комплексний вплив препаратів (штам+ретардант) призводили до покращення фотосинтетичної активності рослин, збільшенні вмісту хлорофілу, формуванню більшої кількості репродуктивних органів. В насінні сої зафіксовано підвищення вмісту олії та збільшення врожайності як за дії штаму бульбочкових бактерій, так і при поєднаному використанні препаратів, при одночасному зменшенні в ньому суми цукрів.
  • Item
    Регуляція продукційного процесу і симбіотичної азотфіксації Glycine max (L.) Merrill за дії паклобутразолу
    (Science Publishing. 2019, 2019) Голунова, Л.А.; Golunova, L. A.; Кур'ята, В.Г.; Кур'ята, В.Г.; Kuryata, V. G.
    Вивчено вплив паклобутразолу на функціонування симбіотичних систем – Bradyrhizobium japonicum - соя. Виявлено, що інокуляція насіння виробничим штамом 634б та наступна обробка рослин сої ретардантом у фазу бутонізації викликає зміни у функціонуванні донорно-акцепторної системи, покращенні азотного живлення, перерозподілі асимілятів у бік формування бобів. Дія ретарданту в інокульованих рослин сої інтенсифікувала нітрогеназну активність кореневих бульбочок. Пік ацетиленвідновлювальної активності зміщувався на більш пізній етап розвитку рослин. Використання штаму Bradyrhizobium japonicum 634 б та комплексне застосування інокуляції та триазолпохідного препарату призводило до зростання урожайності культури. Збільшувалася кількість бобів, маса насіння на рослині та покращувалася його якість.
  • Thumbnail Image
    Item
    Перспективи застосування синтетичних регуляторів росту інгібіторного типу у рослинництві та їх екологічна безпека
    (Вінниця, 2017) Шевчук, О.А.; Shevchuk, O.A.; Голунова, Л.А.; Golunova, L. A.; Ткачук, О. О.; Tkachuk, O. O.; Шевчук, В. В.; Shevchuk, V. V.; Криклива, С. Д.; Крыклывая, С. Д.; Kryklyva, S. D.
    Висвітлені теоретичні та практичні аспекти застосування синтетичних регуляторів росту рослин інгібіторного типу на різних сільськогосподарських культурах та їх екологічна безпека.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вплив регуляторів росту на продуктивність та якість насіння рослин сої
    (Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД», 2018) Голунова, Л.А.; Голунова, Л.А.; Golunova, L.A.
    Розглянуто особливості росту і розвитку рослин сої та компоненти, що визначають урожайність культури за дії інокуляції та ретарданту. Виявлено інгібіторний вплив препарату на лінійний ріст рослин, зменшення атрагуючої активності у зонах росту, закладання більшої кількості репродуктивних органів, зміни якості насіння, як за дії інокуляції, так і при сумісному застосуванні препаратів.