Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Item
    Методи дослідження висотної диференціації та різноманіття антропогенних ландшафтів на прикладі Вінницької області
    (Вінниця : ВДПУ, 2008) Война, І. М.
    В основу розробленої методики дослідження різноманітності ландшафтів залежно від висотної диференціації Вінницької області покладено системний підхід. Ця методика дозволяє досліджувати антропогенні ландшафти, вивчати висотну диференціацію та різноманітність ландшафтів у локальних і регіональних нормах (стандартах), спостерігати за змінами антропогенних ландшафтів, а також робити прогноз їх розвитку в подальшому. Описана методика дослідження також дозволяє застосувати знання висотної диференціації з метою створення водосховищ, парків, проектування міста та забудови, раціонального використання гробів.
  • Item
    Висотна диференціація лісових ландшафтів Вінницької області
    (Вінниця : ВДПУ, 2007) Война, І. М.
    У статті висвітлено умови висотної диференціації лісових антропогенних ландшафтів Вінницької області. Детально описано розподіл ліснику по різних висотних ступенях ландшафтів і розміщення в певних типах рельєфу. Також висвітлюються основні проблеми висотної диференціації лісів і можливості їх раціонального розміщення залежно від оптимальних умов сходження.
  • Item
    Висотна диференціація та різноманіття сільськогосподарських ландшафтів Вінницької області
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Война, І. М.
    У статті розглядається проблема висотної диференціації агроландшафтів Вінницької області. Детально описані типи районів області та приурочені до них антропогенні ландшафти. Зокрема, особлива увага приділяється висотній диференціації ландшафтів у межах різних типів районів та їх ландшафтному різноманіттю.
  • Item
    Висотна диференціація рівнинних ландшафтів України
    (Вінниця : ВДПУ, 2006) Денисик, Г. І.; Кирилюк, Л. М.; Чиж, О. П.; Война, І. М.
    Розглянуто проблему висотної диференціації рівнинних ландшафтів зон змішаних лісів і частковолісного степу України; виділяють ще й середні рівні ландшафтів Полісся. Частково дано характеристику висотної диференціації ландшафтів частково-лісостепу. Особливу увагу приділено висотній диференціації ландшафтів Полісся частково-лісостепового: виділено їх середній і малий рівні. Показано, що використання сучасних ландшафтів буде нераціональним без урахування їх висотної диференціації.
  • Item
    Аналіз досліджень висотної диференціації й пов'язаного з нею різноманіття ландшафтів
    (Вінниця : ВДПУ, 2004) Война, І. М.
    Проблема дослідження пов'язана з вивченням диференціації висот і ландшафтної різноманітності, які на сьогодні вивчені недостатньо. Стаття містить короткі відомості з двох проведених досліджень з даної теми, які можуть бути використані в подальших наукових розробках різних галузей народного господарства.
  • Thumbnail Image
    Item
    Географія населення : навчально-методичний посібник
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Война, І. М.
    Посібник містить завдання до лабораторних робіт, та вказівки щодо їх виконання. Подані питання для обговорення на практичних роботах, теоретичні відомості, статистична інформація. Для перевірки засвоєння матеріалу наводяться питання самоконтролю та тестові завдання.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роль етнічних процесів у формуванні національної структури Поділля
    (Вінниця, 2020) Война, І. М.; Онуфрійчук, І. Д.
    У процесі розвитку та функціонування структура етносу під дією різних чинників постійно змінюється. Такі зміни визначають як етнічні процеси. Територія Поділля завжди мала досить неоднорідний національний склад, що пов’язано з частою зміною Державних кордонів України. Це, безперечно, позначалось на своєрідності традиційно-побутової культури та етно-регіональній самосвідомості. Серед національних меншин переважали росіяни, поляки та євреї, але домінуючими етносами завжди були українці.
  • Thumbnail Image
    Item
    Висотна диференціація антропогенних ландшафтів нижнього акумулятивного висотно-ландшафтного рівня Вінницької області
    (Вінниця (ВДПУ), 2016) Война, І. М.; Война, И. Н.; Voyna, I. N.
    У статті розглянуто дослідження нижнього акумулятивного висотно-ландшафтного рівня Вінницької області. З’ясовано особливості розміщення цього рівня на території Вінницької області та визначено абсолютні відмітки у рельєфі у різних частинах області. Виявлено, що до нижнього акумулятивного висотно-ландшафтного рівня належать два типи місцевостей – заплавний і надзаплавно-терасовий, а саме нижні надзаплавні тераси. Досліджено природу нижнього акумулятивного висотно-ланд- шафтного рівня у натуральному стані та його трансформацію у процесі господарського освоєння та створення антропогенних ландшафтних комплексів. У ході дослідження проаналізовано розподіл антропогенних ландшафтних комплексів за типами місцевостей в межах цього рівня, виявлено проблеми у розміщенні ландшафтів, окреслені перспективи розвитку антропогенних ландшафтних комплексів та запропоновані альтернативні шляхи їх раціонального використання у майбутньому.
  • Thumbnail Image
    Item
    Висотна диференціація та ландшафтне різноманіття курганних ландшафтів Вінницької області
    (Вінниця, 2014) Война, І. М.; Война, И. Н.; Woyna, I. N.; Антонюк, О. О.; Антонюк, Е. А.; Аntonjuk, E. A.
    Розглянуто висотний розподіл курганних белігеративних ландшафтних комплексів, зокрема їх приуроченість до різних типів місцевостей; досліджено структуру окремих курганів, розподіл їх типів на різних висотно-ландшафтних рівнях та типах місцевостей.