Природничо-географічний факультет

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/b0929c0f-4deb-4287-adc8-94fa5c9a20df

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 39
  • Item
    Приоритетні галузі агропромислового комплексу Вінницької області та чинники їх розвитку
    (Житомир : Поліський національний університет, 2024) Атаман, Л. В.
    Вінницька область має один із найпотужніших у державі агропромисловий комплекс, до його складу входять: сільське господарство, харчова, борошномельно-круп’яна, м’ясомолочна, комбікормова промисловості, а також підрозділи машинобудування, що займаються обслуговуванням основних галузей АПК; виробництво мінеральних добрив і хімікатів; сільське будівництво та допоміжні галузі, котрі займаються спорудженням об’єктів, транспортуванням, зберіганням та реалізацією сільськогосподарської продукції. У сучасних умовах для успішного та ефективного розвитку всіх галузей АПК створюються нові форми організації агропромислового виробництва – агропромислові об’єднання, асоціації, агрокомбінати, агрофірми, виробничі й науково-виробничі системи. Крім того, до складу сільськогосподарських підприємств належать також фермерські господарства та особисті селянські господарства сільських мешканців.
  • Item
    Мурали Вінниці, як об’єкти туризму: напрями та перспективи розвитку
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Атаман, Л. В.; Довга, К. В.
    На сьогодні Вінницю вже неможливо уявити без муралів, тому що вони надають певного емоційного забарвлення місту. Мурали також привертають увагу все більшої кількості туристів та простих вінничан, що є позитивним фактором у розвитку туристичної інфраструктури міста.
  • Item
    Мурали Вінниці як об’єкти туристичної діяльності
    (Херсон-Кропивницький : ХДАЕУ, 2024) Атаман, Л. В.; Давга, К. В.
    На сьогодні Вінницю вже неможливо уявити без муралів, тому що вони надають певного емоційного забарвлення місту. Мурали також привертають увагу все більшої кількості туристів та простих вінничан, що є позитивним фактором у розвитку туристичної інфраструктури міста.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблеми використання сакральних об’єктів для розвитку релігійного туризму Вінницької області
    (Вінниця : ВННІЕ ТНЕУ, 2014) Атаман, Л. В.
    На сьогодні у сфері релігійного туризму, існує багато проблем, основними з яких є: відсутність сформованої інфраструктури у сфері релігійного туризму (готелів, місць відпочинку, занедбаність пам’яток і територій довкола, погане транспортне сполучення); відсутність належного інформаційного забезпечення. Потребують значного опрацювання проблеми методичного забезпечення релігійних турів, залучення до формування маршрутів пам’яток сакральної архітектури, формування спеціалізованих груп, їх супровід тощо. Відчувається брак кадрів, методичних матеріалів, технологічної документації, розроблених контрольних текстів екскурсій тощо.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості територіальної структури релігійної сфери Вінницької області
    (Прага : Освіта та Наука, 2014) Атаман, Л. В.
    Особливістю просторового розподілу сакральних об'єктів Поділля є те, що найбільша концентрація їх припадає на обласні центри та ще декілька релігійних духовних центрів (Вінниця, Шаргород, Хмельницький, Тернопіль, Почаїв, Кам'янець-Подільський). Територіальні особливості розміщення сакральних об’єктів є важливою складовою у дослідженні сакральних просторів Поділля.
  • Thumbnail Image
    Item
    Фактори формування єврейських сакральних споруд на території Вінницької області
    (Вінниця : ВДПУ, 2015) Атаман, Л. В.
    Побут кожного народу тісно пов'язаний з релігією. Особливо це стосується євреїв, які впродовж тисячоліть жили за 613 заповідями, що регламентували життя юдеїв з перших хвилин до останнього подиху. Таким чином, розглядаючи фактори розміщення єврейських сакральних споруд, важливим стало виявлення того, яким же чином складалась релігійна ситуація на Вінниччині, де історичний та соціальний фактори стали вирішальними у їх формуванні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Оцінка історико-культурного потенціалу сакральних просторів Могилів-Подільського району
    (Вінниця : ПП Балюк І. Б., 2015) Атаман, Л. В.
    Проведено аналіз сакральних просторів Могилів-Подільського, визначено їх історико-культурний потенціал. Досліджено придатність сакральних об’єктів Могилів-Подільського для організації релігійного туризму.
  • Thumbnail Image
    Item
    Значення й місце сакральних об’єктів у сучасній географії
    (Умань : ВПЦ «Візаві», 2016) Атаман, Л. В.
    Сакральні об’єкти можна характеризувати як святі місця, які мають неабияке значення для представників певної релігійної конфесії, де проводяться культові та інші заходи, збирається велика кількість паломників. Адже сакральні об'єкти особливої значущості притягують увагу людей, що проживають у віддалених від них місцях, в інших містах і країнах, людей з іншими культурно-історичними традиціями. Це явище здавна породжувало потоки паломників і цікавих, до яких згодом додалися й потоки світських туристів, що приносять вагомий внесок у бюджет держав, на території яких розташовані такі об'єкти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Релігійні ресурси Мурованокуриловецького району
    (Вінниця : ПП Балюк І. Б., 2016) Атаман, Л. В.
    В статті розглядаються найвідоміші релігійні об’єкти Мурованокуриловецького району, які стали культурним надбанням краю. Виділено основні паломницькі об’єкти, які приваблюють туристів і паломників з усієї України. Визначено значення релігійних об’єктів у розвитку Мурованокуриловецького району.
  • Thumbnail Image
    Item
    Раціональне використання та охорона сакральної спадщини
    (Харків : ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2017) Атаман, Л. В.
    Метою даного дослідження є визначення перспективи раціонального використання та охорони сакральної спадщини у розвитку регіонального туризму.