Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема кохання у новелі Григора Тютюнника «Три зозулі з поклоном»
    (Вінниця : Твори, 2023) Черняк, Світлана; Пойда, О. А.
    У статті проведено аналіз проблематики кохання у новелі «Три зозулі з поклоном» відомого українського письменника Григора Тютюнника. В ході дослідження виявлено, що автор глибоко розкриває проблему нерозділеного, прощенного кохання та показує, що воно може стати важким випробуванням для людської душі, проте, водночас є надзвичайно важливим аспектом життя. Визначено зв’язок понять кохання і любові, проаналізовано образи головних героїв та їхні взаємини. Також досліджено, яким чином автор використовує тему кохання, щоб висловлювати свою концепцію етики та моралі.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування національне портретування новелістики Василя Стефаника 1916-1933 років
    (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2023) Стеценко, Анастасія
    Статтю присвячено феномену В. Стефаника як письменника, жанровому розмаїттю його новел, психологічній майстерності слова. Виокремлено особливості післявоєнної новелістики письменника.
  • Thumbnail Image
    Item
    Літературознавчі студії : збірник наукових праць. Вип. 17
    (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2023) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У збірнику наукових праць підсумовано науково-дослідну роботу кафедри української літератури за 2022-2023 навчальний рік. «Літературознавчі студії» присвячено актуальним проблемам історії української літератури. Збірник стане в нагоді викладачам і студентам гуманітарних факультетів, а також усім, хто цікавиться рідним словом.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дискурсивні моделі жанрових форм української жіночої прози 1990-2000 років: магістерська робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Климчук, Ю. О.; Klymchuk, Y. O.
    У пepшому розділі розкрито поняття «жіноча проза», її гeнeзy. Охарактеризовано феміністичний дискурс в літературознавстві та історії літератури, репрезентовано наукову рецепцію жіночої прози 1990-2000 років у сучасному літературознавстві. У другому розділі визначено художню своєрідність малих і середніх жанрів. Теоретично oбгрунтовано терміни «оповідання» та «новела», їхні різновиди в літературознавчій науці. Окреслено мотив відчуженості жінки у творчості Світлани Йовенко, охарактеризовано художню реалізацію екзистенційного у повістях Оксани Забужко, виявлено ознаки характеротворення жіночих образів у середній прозі Марії Матіос. У третьому розділі виявлено ознаки нетиповості жіночого характеру в романах Теодозії Зарівної та особливості художнього стилю письменниці. Закцентовано увагу на концепції жінки і міста у романі «Землетрус» Софiї Майданської.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мала проза Івана Франка: поетика жанру та композиції: дипломна робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Волосенко, О. В.; Volosenko, O. V.
    У дипломній роботі досліджено малу прозу І. Франка. Розглянуто критичну й наукову рецепцію модерного письма І. Франка, наративні стратегії та новаторство новелістики в контексті світової літератури. Окреслено характер автобіографізму в малій прозі, досліджено специфіку оповіді, типологію дитячих персонажів та австрійські мотиви в прозі І. Франка. З’ясовано особливості наукової рецепції модерної прози, роль та місце Франкових творів і різноманітність способів оповіді.