Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Thumbnail Image
    Item
    Назви об’єктів сфери обслуговування в місті Вінниці: змістове наповнення та функціональне навантаження
    (Вінниця: ТОВ «Твори», 2023) Ставратій, Н.
    У статті систематизовано різні наукові підходи до класифікації ергонімів. Розглянуто номінації ресторанів та кафе міста Вінниця. Проаналізовано частотність вибору тієї чи тієї групи ергонімів. Досліджено мотиваційну базу вибору назв для закладів харчування.
  • Thumbnail Image
    Item
    Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи: Матеріали ХI Всеукраїнської науково-практичної конференції
    (Вінниця : ТОВ фірма «Планер», 2023) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У збірнику вміщено наукові публікації учасників ХS Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Вінниця, 21 квітня 2023 р.). Матеріали стосуються актуальних питань подільської діалектології, ономастики, етнолінгвістики та лінгвостилістики. Для науковців, викладачів, учителів та студентів гуманітарного профілю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи: збірник наукових праць молодих учених
    (Вінниця : ТОВ фірма «Планер», 2022) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У збірнику вміщено наукові публікації студентів, аспірантів і молодих учених, що стосуються актуальних питань подільської діалектології, ономастики, етнолінгвістики та лінгвостилістики. Для науковців, викладачів, учителів та студентів гуманітарного профілю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи: Матеріали Х Всеукраїнської науково-практичної конференції
    (Вінниця : ТОВ фірма «Планер», 2021) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У збірнику вміщено наукові публікації учасників Х Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Вінниця, 8–9 квітня 2021 р.). Матеріали стосуються актуальних питань подільської діалектології, ономастики, етнолінгвістики та лінгвостилістики. Для науковців, викладачів, учителів та студентів гуманітарного профілю
  • Thumbnail Image
    Item
    Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи: Матеріали ІХ Всеукраїнської науково-практичної конференції
    (Вінниця : ТОВ фірма «Планер», 2020) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У збірнику вміщено наукові публікації учасників ІХ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Вінниця, 9–10 квітня 2020 р.). Матеріали стосуються актуальних питань подільської діалектології, ономастики, етнолінгвістики та лінгвостилістики. Для науковців, викладачів, учителів та студентів гуманітарного профілю
  • Thumbnail Image
    Item
    Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи: матеріали VIII Всеукраїнської науково-практичної конференції конференці
    (Вінниця : ТОВ фірма «Планер», 2019) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У збірнику вміщено наукові публікації учасників VІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Вінниця, 11–12 квітня 2019 р.). Матеріали стосуються актуальних питань подільської діалектології, ономастики, етнолінгвістики та лінгвостилістики. Для науковців, викладачів, учителів та студентів гуманітарного профілю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Подільська регіональна лексикологія: стан та перспективи: матеріали VIII Всеукраїнської науково-практичної конференції
    (Вінниця : ТОВ фірма «Планер», 2018) Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського; Гороф’янюк, І. В.
    У збірнику вміщено наукові публікації учасників VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених (м. Вінниця, 26–27 квітня 2018 р.). Матеріали стосуються актуальних питань подільської діалектології, ономастики, етнолінгвістики та лінгвостилістики. Для науковців, викладачів, учителів та студентів гуманітарного профілю.
  • Thumbnail Image
    Item
    Курсова та кваліфікаційна роботи з проблем лінгвістичного краєзнавства
    (Вінниця : Твори, 2024) Гороф’янюк, І. В.
    У посібнику представлено навчальний матеріал про порядок виконання курсової та кваліфікаційної роботи з діалектології, регіональної лексикології та етнолінгвістики, вимоги до їх структури, написання й оформлення, висвітлено методику збирання емпіричного матеріалу та засади його аналізу. Подано 21 тематичний питальник для збирання емпіричного матеріалу. У додатках читач знайде з-поміж іншого зразки оформлення суто діалектологічних форм представлення емпіричного матеріалу: діалектологічної матриці, тематичної текстотеки, тематичного словника. Для здобувачів ступенів вищої освіти «бакалавр» та «магістр» філологічних факультетів університетів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поховальний обряд Центрального Поділля: етнолінгвістичні студії
    (Вінниця : ДНУ, 2023) Гороф’янюк, І. В.
    Поховальний обряд слов’ян здавна привертав увагу дослідників. В українському мовно-етнографічному контнуумі на сьогодні відомі системні дослідження поліського, волинського, гуцульського, бойківського, слобожанського поховального обряду, натомість Поділля залишається лакуною в українському інформаційному просторі традиційного поховального обряду. Рефероване дослідження висвітлює структуру, номінацію традиційного поховального обряду Центрального Поділля. Робота виконана на матеріалі, зібраному експедиційним методом у 13 н. пп. Вінницької та Хмельницької обл. за єдиною програмою опитування. Вербалізація обряду в говірках описана в контексті обрядової реальності: складного комплексу раціонально-практичних та ритуально-магічних дій, їх виконавців, атрибутів, які супроводжують та оформляють поховання померлого, а також обрядів, звичаїв, вірувань, пов’язаних зі смертю, похованням, із міфологічними уявленнями про душу. Засвідчено, що центральноподільські говірки мають широкий арсенал номінативних засобів, архаїчних за походженням та варіативних за формою, для вербалізації всіх етапів поховального обряду та реалій, пов'язаних з ним. Простежено етнолінгвістичні паралелі традиційного поховального обряду Центрального Поділля з відповідними явищами у слов’янських народів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Номінативні процеси в тематичній групі лексики «Риси людини» на матеріалі центральноподільських говірок: дипломна робота
    (2020) Бондарук, Юлія; Бондарук, Юлия; Bondaruk, Yulia
    Робота присвячена дослідженню номінативних процесів в тематичній групі лексики «Риси людини» на матеріалі центральноподільських говірок. У магістерській роботі, по-перше, вивчено теорію номінації, її видів, засобі та способів найменування; по-друге, на зафіксованих матеріалах центральноподільских говірок 17 населених пунктів Вінницької області проаналізовано основні засоби і способи творення назв; по-третє, описано акти первинної та вторинної номінації у говірках Центрального Поділля, по-четверте, здійснено характеристику методів і прийомів роботи вчителя в умовах говіркового середовища. Самодостатню наукову цінність мають додатки до роботи – діалектологічна матриця, яка містить 500 номенів на позначення рис людини в центральноподільських говірках. Встановлено, що найпродуктивнішим є слово як засіб номінації, серед способів номінації, найактивнішим є словотвірний, серед актів номінації перевага віддається первинній номінації.