Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Гендерна нерівність у романі «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос
    (Вінниця: ТОВ «Твори», 2023) Пшемиська, Т.
    У статті розглянуто сутність жіночої ролі та гендерних стереотипів у патріархальному світі на прикладі образів з роману «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос. Науковий інтерес до проблеми сімейних і гендерних цінностей та їх трансляція в суспільстві є повсякчас актуальним.
  • Thumbnail Image
    Item
    Визначення гендерних номінацій на основі аналізу гендерно маркованої періодики
    (2017) Чорнодон, М.; Chornodon, M.
    У науковій статті проаналізовано основні гендерні номінації на основі аналізу гендерно маркованої періодики. Досліджено гендерну концептосферу через призму видових характеристик концептів (номінацій). Виявлено, що каркас гендерної концептосфери становлять два концепти, на котрих сконцентровано гендерні відносини в суспільстві – «чоловік» та «жінка», які позначаємо як макроконцепти або концепти-максимуми. З’ясовано, що макроконцепт «жінка» умовно можна поділити на основні, тобто найчастіше вживанні у досліджуваних журналах мікроконцепти, а саме такі: кохана, коханка, мати, подруга, свекруха/теща, суперниця. А макроконцепт «чоловік» відображається у таких найчастіше вживаних мікроконцептах: коханий, батько, незнайомець, начальник, син, друг.
  • Thumbnail Image
    Item
    Метафоричність образу чоловіка у сучасних глянцевих виданнях
    (КНУ імені Тараса Шевченка, 2013) Чорнодон, М.; Chornodon, M.;
    У статті реалізовано дослідження концептуального сприйняття і метафоричності образу чоловіка, що висвітлюється на сторінках сучасних глянцевих видань для жінок та чоловіків в Україні на прикладі журналів («Men’s Health», «EGO», «Наталі», «Жіночий журнал»). Проведено порівняльний аналіз концепту «чоловік» у жіночих та чоловічих виданнях.