Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Ідейно-тематичне розмаїття епістолярію Лесі Українки
    (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2023) Свідніцька, Дарія
    Статтю присвячено аналізу епістолярної спадщини Лесі Українки, зокрема розкриттю внутрішнього світу письменниці, виявленню індивідуально-авторських мовних елементів, з’ясуванню їхнього стилістичного навантаження. Проаналізовано проблемно-тематичний спектр листування Лесі Українки. Виокремлено композиційно-комунікативні особливості епістолярію української письменниці.
  • Thumbnail Image
    Item
    Лепбук як засіб візуалізації здобутих знань на уроках української літератури
    (Вінниця: ВДПУ, 2021) Бондарчук, К.
    У статті описано особливості лепбуків як нового засобу візуалізації матеріалу; обґрунтовано актуальність їх використання на уроках української літератури для учнів середньої і старшої ланки закладів загальної середньої освіти; проаналізовано типи лепбуків та описано доцільність використання певного типу під час вивчення окремих тем; продемонстровано етапи створення леп бука, різноманітні види завдань та інформації для його наповнення на прикладі лепбуку про Лесю Українку.
  • Thumbnail Image
    Item
    Драматична поема Лесі Українки «Бояриня»: проблема відповідальності за долю батьківщини у вирішальні моменти історії. Образи Оксани й Степана
    (Вінниця :ТВОРИ, 2020., 2020) Лупол, М.; Зелененька, І. А.; Lupol, M.; Zelenenka, І. А.
    Поема «Бояриня» – це один iз найкращих творiв Лесi Українки. За життя Леся Українка поему «Бояриню» не публікувала, і лише після її смерті поему кілька разів друкували у журналах та окремими виданнями.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичний феномен малої прози Лесі Українки
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Яковлєва, О.; Ткаченко, В. І.; Yakovleva, O.; Tkachenko, V.I.
    Талант Лесі Українки досягнув вершин розвитку не лише в поезії та драматургії, а й в інших літературних родах та жанрах: проза (белетристика), літературознавство, літературна критика, публіцистика, етнографія, перекладацтво, епістолярій. Актуальність статті зумовлена потребою осмислення та проведення системного аналізу рецепції прозової творчості Лесі Українки.
  • Thumbnail Image
    Item
    «Камінний господар» як обробка класичної історії зі зміщеними акцентами в характеристиках образів
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Сліпко, О.; Зелененька, І. А.; Slipko, O.; Zelenenka, I.A.
    Леся Українка завдяки своїй Сізіфовій праці збагатила і прикрасила українську літературу не тільки своєю лірикою, але й драматичними творами, в яких висвітлюються політичні, соціально-психологічні та філософсько-моральні проблеми. Леся Українка з неабияким етузіазмом взялася до обробки світового сюжету: у статі «Досвітні вогні української літератури (драма – обробка Лесі Українки «Камінний Господар»)».
  • Thumbnail Image
    Item
    Основні тенденції жіночої прози в другій половині ХІХ століття
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Кишук, Д.; Ткаченко, В. І.; Kyshuk, D.; Tkachenko, V.I.
    Сама історична доба кінця ХІХ ст. в Україні забезпечила унікальне поєднання різновекторних тенденцій. У творчості майстрів цього періоду відчувається безумовний тиск суспільних чинників, а також ця творчість робить акцент на проблемах людського єства, морально-етичного вибору, двійництва, межового досвіду, екзистенційної ситуації, підсвідомого та ін. Зазначена проблематика з особливою силою та напруженістю проявилась у жіночій прозі другої половини ХІХ ст