Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 10
  • Thumbnail Image
    Item
    Новаторське прочитання повісті Івана Багряного «Огненне коло»
    (Вінниця : ВДПУ, 2023) Приймук, Вікторія
    У статті з’ясовано історичну основу повісті, новаторство автора в осмисленні подій Другої світової війни, особливості сюжету, композиції, жанрової природи, образної системи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Роман Іваничук – новеліст у силовому полі поетики Михайла Коцюбинського
    (Вінниця : ТОВ «ТВОРИ», 2023) Поляруш, Ніна
    Статтю присвячено дослідженню поетики новел та оповідань Р. Іваничука у її зв’язках з творами малої прози М. Коцюбинського.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія української літератури (І половина ХХ століття): навч.-метод. посіб. для студентів ступеня вищої освіти «бакалавр».
    (2021) Поляруш, Ніна; Поляруш, Нина; Poliarush, Nina
    Навчально-методичний посібник «Історія української літератури І половини ХХ століття» підготовлено для студентів ступеня вищої освіти «бакалавр». Його структура є чіткою, продуманою. У розділі першому охарактеризовано навчальну програму, зроблено орієнтовний розподіл навчального часу за змістовими розділами, подано міжсесійний контроль успішності, критерії оцінювання. Розділ другий «Відродження української літератури 10-30-х рр. ХХ століття. Гетерогенний характер розвитку української лірики доби» присвячено розвитку української поезії означеного періоду. Його складають теоретичний блок, практичний блок, самостійна робота, питання для самоконтролю. Розділ третій «Модерністський наратив української прози 10-50-х рр. ХХ століття. Новаторство драматургії» зорієнтовано на вивчення української прози І пол. ХХ ст. і драматургії. Його складають теми лекцій та література до них, теми практичних занять, самостійна робота, питання для самоконтролю. У четвертому розділі подано перелік питань до екзамену, список художніх творів для обов’язкового прочитання, літературу до курсу, словник літературознавчих термінів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Художні особливості творення жіночих образів у романі «Людолови» Зінаїди Тулуб
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Безпрозвана, Катерина
    У статті проаналізовано особливості характеротворення жіночих образів у романі «Людолови» Зінаїди Тулуб. Найбільш детально проаналізовано образ Насті Повчанської – дружини Петра Сагайдачного
  • Thumbnail Image
    Item
    Роман «Людолови» Зінаїди Тулуб : типологія жанру
    (Вінниця: ВДПУ, 2019) Безпрозвана, Катерина
    У статті простежено жанрові ознаки історичного роману «Людолови» Зінаїди Тулуб. Виокремлено його пригодницьку та психологічну складові.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості психологізму фемінної прози кінця ХІХ – початку ХХ століття: магістерська робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Геть, Ю. Ю.; Het, Yuliia
    У дослідженні окреслено теоретичні аспекти фемінної прози як літературного явища, закцентовано увагу на розвитку феміністичної критики, зокрема на пpeдметові та об'єктові її вивчення. Проаналізовано сучасний стан дослідження гендерних аспектів у національній літературі. З'ясовано особливості становлення та розвитку української фемінної прози кінця ХІХ — початку ХХ століття, простежено її соціальні, культурні та психологічні чинники. Значну увагу приділено психологізму як художній домінанті жіночої прози межі століть. Визначено ключові аспекти формування світогляду жінок-письменниць, які творили наприкінці ХІХ — початку ХХ століття, зокрема 4льги Кобилянської, Катрі Гриневичевої, Христі Алчевської, Грицька Григоренка. Розглянуто художні форми, прийоми та засоби втілення психологізму у творчості Ольги Кобилянської. Досліджено психологічні особливості представників різних соціальних верств населення в епосі Катрі Гриневичевої та Христі Алчевської. Проаналізовано кордоцентричність етнопсихологічної структури українців-емігрантів у прозі Грицька Григоренка. Наукова новизна одержаних результатів зумовлена тим, що зроблено спробу системного й цілісного аналізу психологічних чинників прози жінок- письменниць, що працювали і творили на межі ХІХ-ХХ століть; вдосконалено й поглиблено систему поглядів вітчизняних науковців на досліджувану проблему. Набуло подальшого розвитку осягнення творчості маловідомих письменниць, сприятиме глибшому осмисленню національної літератури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дитяча проза Всеволода Нестайка в контексті доби.: дипломна робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Шевчук, Н. А.; Shevchuk, N. A.
    У магістерській роботі досліджується творчість Всеволода Нестайка в контексті української дитячої літератури ІІ половини ХХ століття й місце В.Нестайка в ній, визначаються особливості світогляду. Розглядаються жанрові новації дитячої повісті, художні пошуки прозаїка в царині дитячої літератури. У роботі здійснено ідейно-художній аналіз повістей, визначено феномен казкарської спадщини, детективної дитячої прози, проаналізовано бестселер дитячої прози – роман «Тореадори з Васюківки».
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія української літератури
    (Вінниця, 2017) Поляруш, Н. С.; Poliarush, N. S.; Віннічук, А. П.; Винничук, А. П.; Vinnichuk, A. P.; Крупка, В. П.; Krupka, V. P.; Ткаченко, В. І.; Ткаченко, В. И.; Tkachenko, V. I.; Вешелені, О. М.; Wesselenyi, O. M.
    Навчально-методичний підручник призначений для підготовки до закінчення атестації студентів денної та заочної форми навчання, бакалавра та магістра.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія української літератури першої половини XIX століття
    (Вінниця, 2017) Віннічук, А. П.; Винничук, А. П.; Vinnichuk, A. P.
    У посібнику вміщено навчальну та робочу програми з дисципліни «Історія української літератури першої половини XIX століття», подано плани лекційних та практичних занять, тематику рефератів, перелік контрольних та екзаменаційних питань, розроблено завдання для самостійної роботи. У книзі запропоновано теоретичну базу лекцій, засвоєння якої сприятиме оволодінню науковим інструментарієм літературознавства. У додатках вміщено таблиці, у яких простежено відмінності між давньою та новою літературою, особливості літературних напрямів, стилів тощо. Посібник призначено для студентів-філологів, учителів, а також для всіх, хто цікавиться історією літератури першої половини XIX століття.
  • Thumbnail Image
    Item
    Геройство мусить мати нагороду. Концепція історичного минулого України в романістиці другої половини XX століття
    (Вінниця : Планер, 2010) Віннічук, А. П.; Винничук, А. П.; Vinnichuk, A. P.
    У монографії на матеріалі романістики Миколи Глухенького (1928-1993), Віталія Кулаковського (1924-1990) та Миколи Сиротюка (1915-1984) засобами порівняльного дослідження розглянуто особливості образотворення, синтезу історичного та історіософського начал, історичної та художньої правди, домислу та вимислу в інтерпретації знакових подій національної історії. Книгу адресовано науковцям, викладачам і студентам гуманітарних факультетів, а також усім, хто цікавиться українською історією та літературою.