Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 4 of 4
  • Thumbnail Image
    Item
    Онoмастичний прoстір в українських фразеологізмах: дипломна робота
    (2019) Фабіянська, Юлия; Фабиянская, Юлия; Fabiyanska, Y.
    Магістерська робота спрямована на з’ясування складу та структури онімів, які функціонують в народних прислів’ях та приказках. У першому розділі окреслено сутнiсть понять «ономастика», «ономастичний простір», «онім», «фольклорнім», з’ясовано основні віхи становлення фольклорної ономастики та проаналізовано систему онімів української мови. Другий розділ дослідження зосереджений на особливостях функціонування власних назв у паремійних текстах, їхній семантичній та структурній специфіці, особливостях використання. Тут визначено основні типи онімів, що вживаються в українських прислів’ях і приказках та показано їхню роль у відтворення національної картини світу. Висновки та узагальнення доводять, що онімні компоненти в структурі паремій втрачають прирoдні функції індивідуалізації, ідентифікації, співвіднесенoсті з денoтатoм, зазнаючи якісних змін у семантичній структурі, символізуються й абстрагуються, тобто набувають рис апелятивів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Українська громадсько-політична псевдонімія ХХ(1929-1959рр.)-поч. ХХІ століть
    (Тернопіль: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, 2017) Павликівська, Наталія; Павликивска, Наталия; Pavlykivska, Nataliya
    У статті представлено українську громадсько-політичну псевдонімію ХХ-ХХІ століть, зокрема учасників національно-визвольних змагань ОУН-УПА (1929-1959 рр.) та учасників антитерористичної операції (АТО) на Сході нашої країни. Обгрунтовано теоретичні засади витлумачення псевдоніма як псевдо антропоніма, визначено семантичні, соціокомунікативні та функціональні ознаки, якими зумовлено режим його використання. Вивчено номінаційні процеси в псевдонімії різних соціальних груп, розглянуто організацію досліджуваних псевдонімів, виявлено між ними спільне й особливе.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пропріативи у романі Михайла Стельмаха «Чотири броди»
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2017) Павликівська, Наталія; Павликивска, Наталия; Pavlykivska, Nataliya
    У статті йдеться про онімний простір роману Михайла Стельмаха «Чотири броди», який представлений різними ономастемами. Детально проаналізовано найбільш функціональні поля – антропонімікон і топонімікон.
  • Thumbnail Image
    Item
    Пропріативи в романі Михайла Стельмаха «Чотири броди»
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2017) Павликівська, Н. М.; Павликивская, Н. М.; Pavlykivska, N.
    У статті йдеться про онімний простір роману М. Стельмаха «Чотири броди», який представлений різними ономастемами. Детально проаналізовано найбільш функціональні поля – антропонімікон і топонімікон