Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Кількісно-якісні вияви різних прикметникових словоназв атрибутивних денотатів у поезіях Володимира Сосюри та Максима Рильського
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Зарицька, Вікторія
    У статті подано аналіз параметрів слів атрибутивних денотатів за їхніми кількісно-якісними показниками на основі поезій Володимира Сосюри та Максима Рильського. Виокремлено та описано різновиди авторського вживання прикметникових словоназв у художніх стилях (поезіях) Володимира Сосюри та Максима Рильського.
  • Thumbnail Image
    Item
    Використання елементів статистичного методу в практиці аналізу лінгвістичного тексту (на матеріалі аналітичних форм підмета)
    (Вінниця : Планер, 2017) Іваницька, Ніна; Иваницкая, Н.; Ivanytska, N.; Довгань, Тетяна; Dovhan, T.
    Подано результати дослідження співвідношення частоти вживання аналітичних форм підметів та їхніх якісних особливостей у художніх творах українських прозаїків Михайла Стельмаха та Олеся Гончара. На основі кількісно-якісного поширення складених підметів у досліджуваних текстах визначено неповторність, феноменальність та стилістичні особливості індивідуально-авторського мовлення письменників. Показано ефективність, перспективу та доцільність застосування математичних методів для лінгвістичних досліджень.
  • Thumbnail Image
    Item
    Кількісно-якісні параметри морфологічних класів слів у повістях Михайла Стельмаха
    (Вінниця : Планер, 2017) Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.; Ivanytska, N.
    Описані параметри морфологічних класів слів за їхніми кількісно-якісними показниками. У класифікації частково враховані висновки вчених, що базуються на нових підходах до інтерпретації угрупувань морфологічних одиниць (І. Р. Вихованець, К. Г. Городенська, А. П. Загнітко). З’ясовано стилістичний потенціал індивідуально-авторських уживань кількісно визначених морфологічних одиниць у системі образних ресурсів художнього твору (повістей) Михайла Стельмаха. Особливу увагу приділено експресивно маркованим словоназвам предметних та процесуальних денотатів, їхньої згрупованості та насиченості у вибірках. Запропоновано модель аналізу й опису результатів дослідження у формі: від кількісних показників одиниць у вибірках – до вияву їхнього якісного потенціалу, що розглядається як параметр авторського мовлення. Показана деяка пріоритетність і доведена можливість та доцільність використання статистики (кількісних показників) у системі стилістичних методичних процедур аналізу.