Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Інфраструктурні компоненти речення як засіб експресивізації мови українських регіональних газет
    (Вінниця : Планер, 2014) Завальнюк, І. Я.; Завальнюк, И. Я.; Zavalniuk, I.
    У пропонованій статті проаналізовано метатекстові елементи, якими є. звертання, вставні та вставлені одиниці як засоби експресивізації мови українських регіональних газет. Простежено нові тенденції в комунікативно-прагматичній організації української регіональної періодики, зумовлені уживанням названих інфраструктурних компонентів, визначено їхні стилістичні вияви. Установлено специфічні способи структурно-граматичного та функційно-стилістичного врізноманітнення звертальних форм, вставних та вставлених слів, словосполучень і речень. Доведено, що їхня природна своєрідність полягає у підпорядкуванні завданням ефективної комунікації, зокрема потребі своєчасного розширення інформації, її конкретизації, що полегшує сприйняття, розуміння висловленого, і водночас необхідності реалізації суб'єктивних інтенцій журналістів, покликаних швидко, словесно не обтяжливо впливати на читацьку аудиторію експресивними засобами мови.
  • Thumbnail Image
    Item
    Експресивний синтаксис прози Михайла Стельмаха
    (Вінниця, 2012) Завальнюк, І. Я.; Zaval’niuk, I.
    У статті проаналізовано домінантні засоби експресивного синтаксису прози Михайла Стельмаха, з’ясовано їхнє функціонально-стилістичне навантаження.
  • Thumbnail Image
    Item
    Комунiкативно-прагматичнi функцiї та стилiстичнi вияви вставних одиниць у сучасному українському газетному мовленнi
    (2009) Завальнюк, І. Я.; Zavalniuk, I.
    У статті простежено нові тенденції в комунікативно-прагматичній організації сучасного українського газетного тексту, зумовлені вживанням різних типів вставних конструкцій, визначено їхні основні функції та стилістичні вияви в межах найуживаніших семантичних груп, установлено способи структурно-граматичного та функціонально-стилістичного врізноманітнення вставних словосполучень і речень.