Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 9 of 9
  • Thumbnail Image
    Item
    Авторське бачення образу фатальної жінки у творчості Івана Франка
    (Вінниця : Твори, 2022) Сергієнко, Інна
    Психологічний аналіз образу фатальної жінки в романах І. Франка, став матеріалом нашого дослідження. З’ясування особливостей її психології й мотивації поведінки, аналіз деталей портрету крізь призму чоловічої рецепції, а також визначення характерних ознак психотипу «фатальної жінки» в інтерпретації прозаїка становлять актуальність нашої статті.
  • Thumbnail Image
    Item
    Художні особливості драматургії Івана Франка.
    (2021) Селяніна, А.
    Особливе місце в українському національному русі, розвитку української культури, соціально-політичної та філософської думки належить Івану Франку. Життєва доля письменника стала прикладом того, як маючи звичайнісіньку родину, можна досягнути інтелектуальних висот і збагатити духовний спадок не тільки української, а й світової культури. Мета статті – проаналізувати особливості творчості каменяра як видатного драматурга. Це питання є актуальним в українському франкознавстві. Хоча протягом останнього часу воно стало предметом наукових досліджень вітчизняних літературознавців, все ж деякі її аспекти потребують суттєвого доповнення або абсолютного сучасного трактування. Актуальність цієї проблеми обумовлюється недостатніми теоретичними дослідженнями драми як роду літератури.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості образотворення у дитячій прозі Івана Франка.
    (2021) Слободянюк, Н.
    Мала проза Івана Франка особливо виділяється серед його багатогранної художньої творчості. Твори для дітей увійшли до золотого фонду української літератури. Письменник творив її таких у жанрах, як пісня, байка, казка, оповідання, новела. На основі досліджень попередників закцентуємо увагу на типології дитячих персонажів, спробуємо розглянути особливості характерів та психологію запропонованих письменником типів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Філософська концепція збірки Івана Франка «Зів’яле листя».
    (2021) Ворона, А.
    Поруч із інтимно-психологічним сюжетом у ліричній драмі розгортається глибокий філософсько-інтелектуальний сюжет – перебіг міркувань над вічними проблемами людського буття-у-світі, зміна його світоставлення, філософських поглядів на життя і смерть, кохання і зраду. Актуальність статті полягає в тому, щоб проаналізувати збірку з точки зору характеру філософської проблематики.
  • Thumbnail Image
    Item
    Історія української літератури другої половини XIX – початку ХХ століття : навчальний посібник
    (Вінниця: ТОВ «Твори», 2021) Ткаченко, Вікторія Іванівна
    У навчальному посібнику вміщено навчальну та робочу програми з дисципліни «Історія української літератури другої половини XIX – початку ХХ століття», розроблено лекційний та практичний блоки занять, подано термінологічний словник, тестові завдання та завдання до контрольних робіт.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості поетики збірки Івана Франка «Зів’яле листя»: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2016) Танасієнко, В. В.
    Поезія І. Франка віддзеркалювала його ставлення до навколишнього світу, прагнення до гармонії, краси, досконалості в житті людини і суспільства. Від «молодечого романтизму» і «каменярського героїзму», долаючи власну ліричну драму і драму давніх ідеалів, дійшов поет у своїй творчості до філософського осмислення добра і любові, неоромантичного розуміння безмежної влади мистецтва. До останніх хвилин свого земного буття він сповнював «горожанську», націотворчу місію художнього слова. І. Франко по праву займає особливе місце в українській літературі. Його інтимна лірика знайома і близька кожному закоханому серцю. Із щедрої Франкової криниці черпають творчу наснагу нові покоління письменників, живописців та композиторів, а читач перегортає нев’янучі сторінки його ліричних збірок.
  • Thumbnail Image
    Item
    Автобіографічна проза Івана Франка: засоби психологічного образотворення: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2016) Броніцька, Ю. Я.
    Творчість Івана Франка стала важливим етапом у розвитку української літератури, адже до нього ніхто з письменників не зробив стільки для її розквіту. Його надпрацездатність та небайдужість до народу залишили у спадок українській літературі багато прозових творів, які відтворюють життя тогочасного суспільства, починаючи від дитячих років та школярства аж до робітників та арештантів. Прозові твори І. Франка охоплюють життя усіх верств населення, вікових категорій та соціальних станів, що свідчить про небайдужість письменника до життя народу. Твори Івана Франка заслуговують на почесне місце в історії української літератури і залишаються для кожного читача зразком нерозривного зв’язку слова і долі як одного з найвищих критеріїв художньої творчості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поєднання історизму й художнього домислу в поемі Івана Франка «Іван Вишенський»
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Хавруцька, І.; Ткаченко, В. І.; Havrutska, I.A.; Tkachenko, V.I.
    Актуальність статті зумовлена потребою проаналізувати поему «Іван Вишенський», в якій автор зумів показати важливу проблему вождівства, лідерства. У цьому творі автор теж шукав відповіді на питання, яким має бути керманич держави.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мала проза Івана Франка: поетика жанру та композиції: дипломна робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2019) Волосенко, О. В.; Volosenko, O. V.
    У дипломній роботі досліджено малу прозу І. Франка. Розглянуто критичну й наукову рецепцію модерного письма І. Франка, наративні стратегії та новаторство новелістики в контексті світової літератури. Окреслено характер автобіографізму в малій прозі, досліджено специфіку оповіді, типологію дитячих персонажів та австрійські мотиви в прозі І. Франка. З’ясовано особливості наукової рецепції модерної прози, роль та місце Франкових творів і різноманітність способів оповіді.