Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Павло Загребельний у призмі шістдесятницької критики
    (2023) Рарицький, О.
    У статті здійснюється спроба крізь призму художньо-документальної прози українських шістдесятників увиразнити творчий профіль П. Загребельного у контексті тоталітарної доби. Пропонується побіжний огляд доробку письменника, що його запропонували шістдесятники, насамперед у власному епістолярії та мемуаротворчості. Йдеться про дискретні вкраплення у нефікційній прозі шістдесятників елементів літературно-критичної творчості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Росія як етнічна та соціальнополітична химера в історичній публіцистиці Євгена Гуцала
    (2023) Слотюк, П.
    У статті здійснена спроба аналізу публіцистики Євгена Гуцала в контексті дискусії щодо історичної перспективи РФ та її місця в сучасній системі міжнародних відносин. Звертається увага на колоніальну природу російської імперії та умови її формування. Наголошується, що Росія є не тільки колоніальною державою, але й етнічною та соціально-політичнюї химерою, що втратила свою історичну вісь, перетворившись на агресивну антисистему. Спроба Євгена Гуцала подати орду як джерело ментальності росіян не є правильною, оскільки ментальність орди сформувалася задовго до завершення процесу формування у росіян їх власного менталітету
  • Thumbnail Image
    Item
    Концептуальні основи становлення Володимира Забаштанського в парадигмі літератури шістдесятництва
    (2023) Крупка, В.
    У статті окреслено постать Володимира Забаштанського в контексті літературного шістдесятництва. Проаналізовано психологічний портрет наратора художнього тексту, яким стає нова людина, втілюючи максималістський ракурс світобачення і буттєвідтворення. Образ Забаштанського-кобзаря постає в індивідуальному й національному зрізі, крізь призму історичної пам’яті, ментального характеру, історичного духу
  • Thumbnail Image
    Item
    Україна як символ-домінанта у неоромантичній поезії Василя Симоненка
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Дубіцька, Н.; Зелененька, І. А.; Dubitska, N.; Zelenenka, І. А.
    Актуальність статті полягає у спробі визначення місця образу України в ліричних творах і в публіцистичній поезії Василя Симоненка. Мета статті – проаналізувати пафос творчого доробку шістдесятника, відлигівця Василя Симоненка, охарактеризувавши окремі образи-символи в його поезіях.
  • Thumbnail Image
    Item
    Форма індивідуального поетичного мислення Дмитра Павличка як відлигівця
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Самсонюк, Т.; Зелененька, І. А.; Samsonyuk, T.; Zelenenka, І. А.
    Поезії Дмитра Павличка вирізняються серед інших спонтанністю, глибиною почуттів, вагомістю задуму та урівноваженістю художніх прийомів. Перші збірки захоплюють простотою, домашнім затишком, чистотою почуттів та гостросоціальною тематикою. Наступні тільки посилюють патріотичні мотиви та розкривають індивідуальне мислення поета як відлигівця.