Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 6 of 6
  • Thumbnail Image
    Item
    Філософський дискурс Ю. Габермаса і проблема постмодерного переходу
    (Київ : Гілея, 2017) Слотюк, П. В.
    Аналізуються погляди Ю. Габермаса на проблему формування філософії модерну як проекту світоглядного перезаснування Європи і ті зміни, які означують постмодерний перехід ХХ–ХХІ ст. початком нового етапу в розвитку західної цивілізації.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дискурсивні моделі жанрових форм української жіночої прози 1990-2000 років: магістерська робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Климчук, Ю. О.; Klymchuk, Y. O.
    У пepшому розділі розкрито поняття «жіноча проза», її гeнeзy. Охарактеризовано феміністичний дискурс в літературознавстві та історії літератури, репрезентовано наукову рецепцію жіночої прози 1990-2000 років у сучасному літературознавстві. У другому розділі визначено художню своєрідність малих і середніх жанрів. Теоретично oбгрунтовано терміни «оповідання» та «новела», їхні різновиди в літературознавчій науці. Окреслено мотив відчуженості жінки у творчості Світлани Йовенко, охарактеризовано художню реалізацію екзистенційного у повістях Оксани Забужко, виявлено ознаки характеротворення жіночих образів у середній прозі Марії Матіос. У третьому розділі виявлено ознаки нетиповості жіночого характеру в романах Теодозії Зарівної та особливості художнього стилю письменниці. Закцентовано увагу на концепції жінки і міста у романі «Землетрус» Софiї Майданської.
  • Thumbnail Image
    Item
    Дискурс телереклами: лінгвопрагматичний і стилістичний аспекти: дипломна робота
    (2019) Копиця, Роман; Капица, Роман; Kopytsia, R.
    Дипломне дослідження присвячене вивченню сучасного українськомовного телерекламного дискурсу. На матеріалі телерекламних повідомлень, дібраних методом суцільного та серійного вибирання, із 3 сучасних українськомовних телеканалів (1+1, СТБ, Новий канал) за період з 2018 до 2019 року здійснено комплексний аналіз лінгвальних і функціонально-прагматичних характеристик сучасної телевізійної реклами. У кваліфікаційній роботі узагальнено теоретичні засади вивчення сучасного медійного дискурсу; проаналізовано засоби реалізації прагматичної настанови адресанта українськомовного телерекламного дискурсу, розкрито роль лінгвальних засобів реалізації мовленнєвого впливу на адресата, виокремлено комунікативні стратегії й тактики та особливості їхньої мовної та мовленнєвої актуалізації, схарактеризовано типи телерекламних повідомлень за видом мовленнєвого впливу з урахуванням відповідних комунікативних стратегій і тактик.
  • Thumbnail Image
    Item
    Вербальна експлікація концепту жінка в українському фольклорному дискурсі: дипломна робота
    (2019) Ушакова, Каріна; Ушаковая, Карина; Ushakova, K.
    Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. У вступі обґрунтовано актуальність і практична цінність обраної теми, визначено мету, завдання дослідження, предмет і об’єкт роботи. Метою дослідження є намір здійснити комплексний аналіз вербальної експлікації концепту жінка в українському фольклорному дискурсі. Об’єктом дослідження є вербальна експлікація концепту жінка, предметом — вивчення вербальної експлікації концепту жінка в українському фольклорному дискурсі. У першому розділі окреслено феномен концепту як основної одиниці лінгвокогнітології й культурології. Аналіз концептів є дуже важливим для лінгвістичних досліджень, він дозволяє більш глибоко розглянути культурні цінності і сфери культурного світу. Також виділені відмінні компоненти асоціативних рядів та вживання концентів. Другий розділ роботи присвячено розкриттю вербальної експлікації концепту жінка в українському культурному дискурсі. Увагу приділено визначенню структури концепту жінка та його гендерним стереотипам. Висновки, зроблені в дослідженні, є результатом вичитування фольклорних текстів та вивчення концепту сфери загалом. У додатках уміщено фольклорні тексти.
  • Thumbnail Image
    Item
    Геройство мусить мати нагороду. Концепція історичного минулого України в романістиці другої половини XX століття
    (Вінниця : Планер, 2010) Віннічук, А. П.; Винничук, А. П.; Vinnichuk, A. P.
    У монографії на матеріалі романістики Миколи Глухенького (1928-1993), Віталія Кулаковського (1924-1990) та Миколи Сиротюка (1915-1984) засобами порівняльного дослідження розглянуто особливості образотворення, синтезу історичного та історіософського начал, історичної та художньої правди, домислу та вимислу в інтерпретації знакових подій національної історії. Книгу адресовано науковцям, викладачам і студентам гуманітарних факультетів, а також усім, хто цікавиться українською історією та літературою.
  • Thumbnail Image
    Item
    Онтологія дискурсу та його розвиток у діахронії
    (Вінниця : Планер, 2017) Лисенко, О. М.; Лысенко, Е. Н.; Lysenko, O.
    У статті здійснено порівняльний аналіз дослідження понять «дискурс» та «дискурс- аналіз» представниками різних шкіл, зокрема схарактеризовано погляди прихильників французького, англо-американського, англо-австралійського та німецького напрямків дослідження дискурсу. Систематизовано теорії виникнення терміна «дискурс», з’ясовано його етимологію. Розглянуто найвідоміші концепції дискурсивного аналізу. Здійснено дослідження теорій та напрямків щодо розвитку дискурсу в діахронії. Окреслено вплив історичних та соціальних чинників на формування напрямків дослідження дискурсу.