Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 12
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості поетики малої прози Володимира Винниченка
    (Вінниця : Твори, 2023) Бабич, Ольга; Ткаченко, В. І.
    В статті розглядаються особливості поетики малої прози В. Винниченка. Здійснено аналіз малої прози та акцентовано увагу на неореалістичному характері прози. Розглянуто способи зображення побуту та пейзажу у малій прозі Володимира Винниченка, проаналізовано розмаїття прийомів формування тональності творів у аспекті неореалістичних тенденцій творчості письменника.
  • Thumbnail Image
    Item
    Українське письменство кінця ХІХ – початку ХХ ст. в літературно-критичній рецепції Миколи Євшана
    (Вінниця : Твори, 2019) Хоцянівська, І.
    У статті зроблено аналіз літературно-критичних праць Миколи Євшана, присвячених творчості українських письменників кінця ХІХ – початку ХХ століття: І. Франка, Лесі Українки, О. Кобилянської, М. Коцюбинського, В. Стефаника та ін.
  • Thumbnail Image
    Item
    Творчість Павла Богацького в контексті зародження українського модернізму
    (Вінниця: ТОВ фірма «Планер», 2017) Нагорний, Я.
    У статті з'ясовано особливості творчості Павла Богацького в контексті зародження українського модернізму. Досліджено чинники літературно-мистецьких напрямів першої половини ХХ ст., що мали вплив на формування передового світогляду, індивідуальний стиль письменника. З’ясовано особливості концептуальних структур діяльності П. Богацького, його ставлення до літературно-естетичної дискусії «радян» і «хатян».
  • Thumbnail Image
    Item
    Поетика пейзажної лірики Михайла Стельмаха
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Валідуда, І.
    У статті йдеться про поезію Михайла Стельмаха, та особливості поетики пейзажу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості поетики збірки Івана Франка «Зів’яле листя»: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2016) Танасієнко, В. В.
    Поезія І. Франка віддзеркалювала його ставлення до навколишнього світу, прагнення до гармонії, краси, досконалості в житті людини і суспільства. Від «молодечого романтизму» і «каменярського героїзму», долаючи власну ліричну драму і драму давніх ідеалів, дійшов поет у своїй творчості до філософського осмислення добра і любові, неоромантичного розуміння безмежної влади мистецтва. До останніх хвилин свого земного буття він сповнював «горожанську», націотворчу місію художнього слова. І. Франко по праву займає особливе місце в українській літературі. Його інтимна лірика знайома і близька кожному закоханому серцю. Із щедрої Франкової криниці черпають творчу наснагу нові покоління письменників, живописців та композиторів, а читач перегортає нев’янучі сторінки його ліричних збірок.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мальована Ю. Ю. Синтез мистецтв у творчості Михайла Коцюбинського: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2016) Мальована, Ю. Ю.
    Аналіз текстів одного із найяскравіших представників української модерної прози, Михайла Коцюбинського, з погляду синтезу засобів і прийомів різних видів мистецтва, зокрема музики і живопису, набуває особливої вагомості за умови актуалізації окремих компонентів поетики артистичного вияву. У цьому разі колористика як неодмінна складова художності в живописі в поєднанні зі звуковими ефектами музичного мистецтва сприяє створенню високохудожніх синкретичних вербальних полотен. Творчість М. Коцюбинського, – зриме тому підтвердження, своєрідна призма, крізь яку вияскравлюється синтетичність українського модерного мистецтва слова, його унікальна рецептивна потужність й естетична досконалість.
  • Thumbnail Image
    Item
    Автобіографічна проза Івана Франка: засоби психологічного образотворення: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2016) Броніцька, Ю. Я.
    Творчість Івана Франка стала важливим етапом у розвитку української літератури, адже до нього ніхто з письменників не зробив стільки для її розквіту. Його надпрацездатність та небайдужість до народу залишили у спадок українській літературі багато прозових творів, які відтворюють життя тогочасного суспільства, починаючи від дитячих років та школярства аж до робітників та арештантів. Прозові твори І. Франка охоплюють життя усіх верств населення, вікових категорій та соціальних станів, що свідчить про небайдужість письменника до життя народу. Твори Івана Франка заслуговують на почесне місце в історії української літератури і залишаються для кожного читача зразком нерозривного зв’язку слова і долі як одного з найвищих критеріїв художньої творчості.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетична парадигма поезії Оксани Забужко: дипломна робота
    (Вінниця: ВДПУ, 2016) Мельник, О. В.
    Лірика Оксани Забужко завжди розгортає чи то житейський, чи то метафізичний, чи сюрреалістичний сюжети. І дуже часто ці сюжети є не чим іншим, як варіаціями на усталені теми літератури чи філософії. Саме це дає нам широке поле для дослідження поезій авторки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поняття творчих здібностей в освітньому процесі
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Ниник, Катерина; Nynyk, K.
    У статті ставиться завдання вивчити і проаналізувати психолого-педагогічну і науково-методичну літературу з даної проблеми, визначити сутність творчих здібностей, обґрунтувати педагогічні умови для формування творчих здібностей в процесі навчання та вивчити особливості розвитку творчих здібностей в учнів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формування моральних цінностей у школярів при вивченні творів Михайла Коцюбинського
    (Вінниця : Планер, 2015) Пойда, О. А.; Poyda, O.
    Уроки з вивчення життєпису та творчості Михайла Коцюбинського в контексті літературної освіти повинні бути зорієнтовані на розвиток не лише читацької культури і художнього смаку у школярів, насамперед, вони мають Сприяти формуванню адекватного світогляду, громадянських позицій, національної самосвідомості творчої особистості, що в цілому відзначає всебічно розвинену, гармонійну, моральну, гуманну, духовно багату людину, яка зможе повністю реалізуватись у сучасному світі