Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Поетоніми малої прози Дари Корній
    (Вінниця : Нілан ЛТД, 2020) Стецюра, Аліна; Павликівська, Н. М.
    Антропонімія малої прози Дари Корній представлена різними класами онімів, зокрема особовими іменами, іменами по батькові та прізвищами. Найчисельнішими є особові імена. Це пояснюється тим, що автор бажає дати кожному персонажеві ім'я, яке часто й характеризує героя. Фонетичні та морфемні різновиди цього виду антропоніма допомагають розкрити образ до кінця. Функціонування в художніх творах двох інших груп антропонімів пов’язане з бажанням письменниці закцентувати увагу на соціальному статусі персонажів чи з намаганням авторки виділити їх серед інших героїв.
  • Thumbnail Image
    Item
    Своєрідність творчої індивідуальності Івана Чендея
    (Вінниця : Твори) Захарчук, Алла; Поляруш, Н. С.
    Наше дослідження є спробою окреслити місце і роль творчої спадщини Івана Чендея в українській літературі XX століття, продемонструвати особливості його манери, визначити основні тематичні групи прози письменника.
  • Thumbnail Image
    Item
    Мала проза Євгена Гуцала і романа Іваничука : художньо-мистецький діалог
    (2023) Поляруш, Н.
    Статтю присвячено малій прозі талановитих новелістів ХХ століття Євгена Гуцала та Романа Іваничука. Ідейно-тематичне багатство новелістичної спадщини митців, своєрідність образної системи, художньої майстерності розглянуто у порівняльному аспекті як художній вияв суспільної, загальнонаціональної, естетичної й психологічної атмосфери добі шістдесятництва. Визначено роль та місце письменників в українському літературному процесі 60-80-х років ХХ століття
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості поетики малої прози Володимира Винниченка
    (Вінниця : Твори, 2023) Бабич, Ольга; Ткаченко, В. І.
    В статті розглядаються особливості поетики малої прози В. Винниченка. Здійснено аналіз малої прози та акцентовано увагу на неореалістичному характері прози. Розглянуто способи зображення побуту та пейзажу у малій прозі Володимира Винниченка, проаналізовано розмаїття прийомів формування тональності творів у аспекті неореалістичних тенденцій творчості письменника.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості поетики художньої прози Валентини Мастєрової: магістерська робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Ковалюк;, Богдана Володимирівна; Kovaliuk, B.
    У магістерській роботі проаналізовано особливості поетики художньої прози Валентини Мастєрової, на матеріалі її романних та новелістичних текстів. Окреслено розвиток української жіночої прози кінця ХХ – початку ХХІ ст., досліджено творчі досягнення представниць цього напряму в літературі. Виділено засоби, форми і методи вираження феміністичних текстів. З’ясовано жанри, до яких звертаються письменниці, їхні особливості та модифікації. Досліджено традиції фемінізму у світовій та власне українських літературах. Здійснено ідейно-художній аналіз, вибраних новел із збірки «На тому боці», романів «Суча дочка» та «Смарагд». З’ясовано жанрово-стильові домінанти модифікації прози письменниці. Виписано вічні проблеми та типи характерів, створених або видозмінених Валентиною Мастєровою у збірці малої прози «На тому боці». Розглянуто засоби психологізації портретів романів «Суча дочка» та «Смарагд».
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості художньої реалізації теми природи й людини у творах малої прози О. Кобилянської
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Мельник, Г.; Ткаченко, В. І.; Melnik, А.; Tkachenko, V.I.
    У новелах О. Кобилянська зображує нерозривний зв’язок людини з природою, боротьбу між природними пориваннями й прийнятою суспільством поведінкою, порушує одвічну проблему нераціональності й варварського споживання природних ресурсів. Письменниця, змальовуючи природну сферу в різних її виявах, станах, вдаючись до метафор та символів, передає її самобутність та недоторканість.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливостей поетики малої прози Степана Васильченка: дипломна робота
    (Вінниця : ВДПУ, 2018) Мельник, Ю. В.; Melnyk, Yu. V.
    Метою даної роботи є виявлення та аналіз особливостей малої прози Степана Васильченка
  • Thumbnail Image
    Item
    Традиційне і модерністське у художньому мовленні малої прози Романа Іваничука
    (2020) Колядич, Юлія Володимирівна; Поляруш, Ніна Степанівна; Ткаченко, Вікторія Іванівна; Хоцянівська, Ірина Володимирівна; Колядич, Юлия Владимировна; Поляруш, Нина Степановна; Ткаченко, Виктория Ивановна; Хоцяновская, Ирина Владимировна; Koliadych, Yuliia Volodymyrivna; Poliarush, Nina Stepanivna; Tkachenko, Viktoriia Ivanivna; Khotsianivska, Iryna Volodymyrivna
    У статті з’ясовано особливості художньої мови малої прози Романа Іваничука. Визначено роль та значення у художніх текстах архаїзмів, історизмів, проаналізовано лексичний склад новел та оповідань, фоніку творів.