Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 5 of 5
  • Thumbnail Image
    Item
    Риторика. Модульний курс
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2017) Прокопчук, Л.; Prokopchuk, L. V.
    Навчальний посібник побудований відповідно до сучасних концепцій викладання навчальних дисциплін у вищій школі. Він входить до науково-методичного комплексу дисципліни «Риторика». У ньому відповідно до двох виокремлених змістових модулів подано матеріали лекцій, плани підготовки до практичних занять, запитання й завдання для самоконтролю та взаємоконтролю, різні за складністю тести, перелік питань і завдань для самостійної роботи, виконання яких допоможе студентам осягнути курс риторики, оволодіти технологією публічного виступу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Українська діалектологія : навч. посібник для студентів галузі знань 0203 Гуманітарні науки напряму підготовки 6.020303 Філологія. Українська мова і література
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2013) Прокопчук, Л. В.; Prokopchuk, L. V.
    Навчальний посібник побудовано відповідно до сучасних концепцій викладання дисциплін лінгвістичного циклу. У ньому відповідно до трьох виокремлених змістових модулів подано матеріали лекцій, плани практичних занять, перелік питань і завдань для самостійної роботи, різнорівневі. Посібник містить перелік питань до заліку, список основної й додаткової літератури. Засвоєнню студентами теоретичного матеріалу, формуванню практичних умінь і навичок сприятимуть запропоновані запитання для самоконтролю, короткий термінологічній словник. Для студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто прагне поглибити знання про рідну мову.
  • Thumbnail Image
    Item
    Українська діалектологія : Тестовий контроль : [збірник завдань]
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2014) Прокопчук, Л. В.; Prokopchuk, L. V.
    Збірник тестових завдань входить до науково-методичного комплексу дисципліни «Українська діалектологія». Посібник місить тестові завдання різного типу для поточного, модульного й підсумкового контролю, які дадуть змогу перевірити рівень засвоєння студентами теоретичного матеріалу (ЗМ №1, 2, 3) названої дисципліни, а також рівень сформованості в них практичних умінь і навичок. Для студентів вищих навчальних закладів, усіх, хто прагне поглибити знання про народну мову.
  • Thumbnail Image
    Item
    Проблема порядку слів у теоретичному й прикладному мовознавстві
    (2014) Прокопчук, Л. В.; Prokopchuk, L. V.
    У статті здійснено спробу узагальнити досвід вивчення особливостей порядку слів у вітчизняному мовознавстві, визначити ті питання, які потребують перегляду й наукового осмислення. Зазначено, що історія вивчення порядку слів в українській мові сягає початку XVII століття, проте як у перших граматиках, так і в граматиках XIX століття питання порядку слів подано з урахуванням шкільного викладання мови з опертям не на мовознавчі критерії, а на логічні чи психологічні. Автори граматик послідовно розрізняють два типи порядку слів, хоч пропонують власні варіанти їхньої номінації. Більш докладну класифікацію порядку слів запропонував М. Перегінець. Науковець виокремлює такі типи порядку слів: природно-логічний, або узуальний; контактний; порядок слів, зумовлений конкретністю, реальністю окремих понять; імпульсивний, або збуджувальний; імпресивний, або напружувальний; музичний, або ритмічний. У сучасному мовознавстві сформувалося два основні підходи до витлумачення поняття «порядок слів»: його розглядають у зв 'язку із граматичними особливостями мови або у зв 'язку з актуальним членуванням речення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Асоціативні порівняння в мовотворчості М. Стельмаха (на прикладі роману «Чотири броди»)
    (2013) Прокопчук, Л. В.; Prokopchuk, L. V.
    У статті з’ясовано асоціативну природу порівняльних конструкцій, уживаних у художній прозі М. Стельмаха, проаналізовано їхню структуру й функціонально-семантичне навантаження.