Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 23
  • Thumbnail Image
    Item
    Коцюбинськознавство
    (Вінниця : ВДПУ, 2024) Ткаченко, В. І.
    У навчальному посібнику вміщено силабус та робочу програму з дисципліни «Коцюбинськознавство», розроблено лекційний та практичний блоки занять, подано термінологічний словник, тестові завдання та завдання до самостійної роботи.
  • Thumbnail Image
    Item
    Чоловіче й жіноче начало в романній прозі В. Мастєрової
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Ковалюк, Б.; Ткаченко, В. І.; Kovalyuk, B.; Tkachenko, V.I.
    Недостатність аналізу сучасних тем авторки й пояснює актуальність дослідження. Ще одна особливість текстів авторки вибрала мету нашого дослідження: охарактеризувати та порівняти головних героїв романів «Суча дочка» Олени та Данила (Данька) – головного героя роману «Смарагд», долі яких, на перший погляд, різні.
  • Thumbnail Image
    Item
    Поетичний символізм Миколи Вороного
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Бануляк, В.; Ткаченко, В. І.; Banulyak, V.; Tkachenko, V.I.
    Українська література зламу століть позначена оригінальними новаціями. Поруч з реалістичними тенденціями співіснують романтизм і неоромантизм. Ліриці к. ХІХ – початку ХХ століття властивий пошук та експериментаторство. Актуальність нашого дослідження зумовлена потребою проаналізувати символістські пошуки М. Вороного, який черпав свої літературні традиції з європейських літератур.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості драматургічного мислення В. Винниченка (на матеріалі драми «Брехня»)
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Курбатова, М.; Ткаченко, В. І.; Kurbatova, M.; Tkachenko, V.I.
    Актуальність статті полягає у з’ясування провідних особливостей драматургічної поетики автора в їх співвіднесеності з мистецькими тенденціями доби.
  • Thumbnail Image
    Item
    «Гра» текстів Володимира Винниченка та Михайла Коцюбинського: порівняльний аналіз
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Кондрашова, В.; Ткаченко, В. І.; Kondrashova, V.; Tkachenko, V.I.
    Критики не виявили належної уваги до яскравої тотожності між неореалістичним сатиричним оповіданням «На лоні природи» В. Винниченка та імпресіоністичною новелою «Intermezzo» М. Коцюбинського. Саркастичне порівняння зазначених творів описав у своїй праці С. Михида, але тема й досі потребує різноаспектного аналізу. Зіставлення оповідання В. Винниченка з твором імпресіоніста М. Коцюбинського покаже контрастне вираження неореалістичних рис творчості автора.
  • Thumbnail Image
    Item
    Символіка кольору та звуку, імпресіоністичний живопис в новелістиці Михайла Коцюбинського (на матеріалі новел «На камені», «Intermezzo»)
    (Вінниця :ТВОРИ, 2020., 2020) Волинець, В.; Ткаченко, В. І.; Wolyniec, W.; Tkachenko, V.I.
    Актуальність статті зумовлена необхідністю розглянути використання кольору та звуку в новелі «Intermezzo», акварелі «На камені». Для реалізації мети ми дослідили твори М. Коцюбинського, а саме новелу «Intermezzo», акварель «На камені» та виділено кольорову гаму, використану автором.
  • Thumbnail Image
    Item
    Естетичний феномен малої прози Лесі Українки
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Яковлєва, О.; Ткаченко, В. І.; Yakovleva, O.; Tkachenko, V.I.
    Талант Лесі Українки досягнув вершин розвитку не лише в поезії та драматургії, а й в інших літературних родах та жанрах: проза (белетристика), літературознавство, літературна критика, публіцистика, етнографія, перекладацтво, епістолярій. Актуальність статті зумовлена потребою осмислення та проведення системного аналізу рецепції прозової творчості Лесі Українки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Основні тенденції жіночої прози в другій половині ХІХ століття
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Кишук, Д.; Ткаченко, В. І.; Kyshuk, D.; Tkachenko, V.I.
    Сама історична доба кінця ХІХ ст. в Україні забезпечила унікальне поєднання різновекторних тенденцій. У творчості майстрів цього періоду відчувається безумовний тиск суспільних чинників, а також ця творчість робить акцент на проблемах людського єства, морально-етичного вибору, двійництва, межового досвіду, екзистенційної ситуації, підсвідомого та ін. Зазначена проблематика з особливою силою та напруженістю проявилась у жіночій прозі другої половини ХІХ ст
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості художньої реалізації теми природи й людини у творах малої прози О. Кобилянської
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Мельник, Г.; Ткаченко, В. І.; Melnik, А.; Tkachenko, V.I.
    У новелах О. Кобилянська зображує нерозривний зв’язок людини з природою, боротьбу між природними пориваннями й прийнятою суспільством поведінкою, порушує одвічну проблему нераціональності й варварського споживання природних ресурсів. Письменниця, змальовуючи природну сферу в різних її виявах, станах, вдаючись до метафор та символів, передає її самобутність та недоторканість.
  • Thumbnail Image
    Item
    Доля жінки як відображення власного вибору в новелі О. Кобилянської «Ніоба»
    (Вінниця : ТВОРИ, 2020., 2020) Гарник, Д.; Ткаченко, В. І.; Garnik, D.; Tkachenko, V.I.
    В умовах сучасного розвитку суспільства важливим є дослідження творчості О. Кобилянської у площині феміністичного руху. Погляди діячки щодо питання жіночої емансипації привертають до себе увагу дослідників, оскільки письменниця порушує ті питання, на які людство ще не знайшло однозначної відповіді й сьогодні.