Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Item
    Гендерна нерівність у романі «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос
    (Вінниця: ТОВ «Твори», 2023) Пшемиська, Т.
    У статті розглянуто сутність жіночої ролі та гендерних стереотипів у патріархальному світі на прикладі образів з роману «Майже ніколи не навпаки» Марії Матіос. Науковий інтерес до проблеми сімейних і гендерних цінностей та їх трансляція в суспільстві є повсякчас актуальним.
  • Thumbnail Image
    Item
    Етика звертань у поезії Лесі Українки.
    (2021) Пшемиська, Т.
    Про звертання частіше пишуть як про лінгвістичну категорію, котра максимально широко використовується та збагачується в художній літературі, оскільки українці тяжіють до пишної етикетності. Насамперед звертання виражає емоційний стан, який залежить від багатьох факторів. Тому мета дослідження – здійснити різнобічний аналіз особливостей етики звертань та простежити своєрідність адресованості в поетичних творах Лесі Українки. Об’єкт розвідки – поетична творчість Лесі Українки, предмет дослідження – звертання та звернення в поетичному інструментарії авторки.
  • Thumbnail Image
    Item
    Особливості вивчення адресної поезії Лесі Українки
    (Вінниця: ВДПУ, 2021) Пшемиська, Т.
    У результаті було встановлено, що поетка вводить у поетичні тексти звернення переважно з емоційним забарвленням, які допомагають виразити суб’єктивне ставлення до ліричного героя, дати йому певну характеристику, оцінку. Емоційне забарвлення передається найчастіше вживанням етикетних звертальних слів у переносному значенні, використанням означень-епітетів, повторенням звертань тощо. У зв’язку з цим, звернення відіграють дуже важливу роль в організації поетичних текстів Лесі Українки. Даючи характеристику мовленню героя, вони несуть основне смислове навантаження.