Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 8 of 8
  • Thumbnail Image
    Item
    Формально-граматичні параметри простого головного компонента безособового речення української мови
    (2016) Коваль, Л. М.; Koval, L. M.
    У статті обґрунтовано мовну кваліфікацію безособового речення в співвідношенні власне семантичного, семантико-синтаксичного, формально-граматичного та комунікативного рівнів структури речення, а також виявлено формально-граматичні параметри головного компонента безособового речення одноелементної будови в українській мові.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формально-граматична типологія головного компонента означено-особового речення
    (2016) Коваль, Л. М.; Koval, L. M.
    У статті схарактеризовано формально-граматичні параметри всіх структурних типів головного компонента означено-особового речення української мови.
  • Thumbnail Image
    Item
    Безособове речення в граматичних студіях XX − XXІ століття
    (2016) Коваль, Л. М.; Koval, L. M.
    У статті узагальнено досвід вивчення безособових конструкцій у слов’янському мовознавстві, уточнено поняття «безособовості» в ракурсі розмежування власне семантичного, формально-граматичного, семантико- синтаксичного та комунікативного рівнів структури речення. У статті узагальнено досвід вивчення безособових конструкцій у слов’янському мовознавстві, уточнено поняття «безособовості» в ракурсі розмежування власне семантичного, формально-граматичного, семантико-синтаксичного та комунікативного рівнів структури речення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формально-граматична парадигма складеного головного компонента безособового речення в українській мові
    (2016) Коваль, Л. М.; Koval, L. M.
    У статті обґрунтовано мовну кваліфікацію безособового речення в співвідношенні власне семантичного, семантико-синтаксичного, формально-граматичного та комунікативного рівнів структури речення, а також виявлено формально-граматичні параметри головного компонента безособового речення дво- та триелементної будови в українській мові.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формально-граматичні вияви головного компонента односкладного речення узагальненого змісту в українській мові
    (2016) Коваль, Л. М.; Koval, L. M.
    У статті проаналізовано досвід вивчення односкладного речення узагальненого змісту в слов’янському мовознавстві, обґрунтовано його мовну кваліфікацію в співвідношенні власне семантичного, семантико-синтаксичного, формально-граматичного та комунікативного рівнів структури речення, стратифіковано корпус односкладних конструкцій узагальненого змісту української мови на ядро, напівпериферію та периферію, а також виявлено формально-граматичні параметри головного компонента односкладного речення узагальненого змісту одно-, дво- та триелементної будови.
  • Thumbnail Image
    Item
    Узагальнено-особове речення в парадигмі синтаксичних одиниць
    (2016) Коваль, Л. М.; Koval, L. M.
    У статті схарактеризовано семантико-граматичні параметри узагальнено-особових речень та визначено їхній лінгвальний статус у системі реченнєвих конструкцій української мови.
  • Thumbnail Image
    Item
    Синтаксичний статус головного компонента односкладного речення в українській мові
    (2016) Коваль, Л. М.; Koval, L. M.
    У статті проаналізовано відомі концептуальні підходи щодо визначення синтаксичного статусу головного компонента односкладного речення; обґрунтовано мовну природу головного компонента односкладного речення, враховуючи його формально-граматичні, семантико-синтаксичні та власне семантичні параметри.
  • Thumbnail Image
    Item
    Предикативність односкладного речення: логічний та граматичний аспекти
    (2016) Коваль, Л. М.; Koval, L. M.
    У статті проаналізована предикативність односкладних конструкцій у логічному та граматичному вимірах; визначені особливості конденсації суб’єктно-предикатних структур думки в межах єдиного головного компонента; встановлений формально-семантичний тип предикативності у всіх структурно-семантичних типах односкладних речень.