Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 2 of 2
  • Thumbnail Image
    Item
    Дорогою знань. Життєпис професора Іваницької Ніни Лаврентіївни
    (Вінниця : Планер, 2016) Каленич, В. М.; Kalenych, V. M.; Білоус, В. С.; Белоус, В. С.; Bilous, V. S.; Сторожук, В. П.; Storozhuk, V. P.; Мельник, Ю. М.; Melnyk, Yu. M.
    У книзі вміщено деякі спогади професора Ніни Лаврентіївни Іваницької про перебіг життєвої дороги, вітальні слова з нагоди ювілею; подано перелік праць ученого. Для вчителів-словесників, студентів-філологів, учнів. Упорядники висловлюють щиру подяку Іваницькій Ніні Лаврентіївні за подані матеріали, усім, хто поділився спогадами про неї, висловив найкращі побажання та слова вдячності
  • Thumbnail Image
    Item
    Текстотвірний потенціал цитат у газетних публікаціях
    (Вінниця : Планер, 2017) Каленич, В. М.; Каленич, В. Н.; Kalenych, V.
    У статті розглянуто особливості текстотвірного потенціалу цитат як інтертекстуальних засобів і з’ясовано їхню роль у газетних матеріалах; проаналізовано природу цитат та окреслено їхні функціональні параметри; визначено інтертекстуальність цитації в газетних публікаціях, специфіку цитат в організації сучасних медіатекстів інформаційно-аналітичного тижневика «Дзеркало тижня». Цитати як текстотвірні елементи, що створюють нтертекстуальність, досить поширені в сучасних медіатекстах. Аналіз газетних публікацій засвідчує концептуально різноманітну палітру цитатних засобів у тижневику «Дзеркало тижня». Їх використовують у заголовках, епіграфах і самих текстах журналістських творів. Фрагменти текстів, крилаті вислови, мігруючи з одного тексту в інший, змістовно збагачують основну текстову інформацію, слугують для ілюстрації, аргументації, підтвердження певної думки, створюють асоціативні зв’язки з уже відомими текстами, увиразнюють авторську позицію, розширюють світогляд читача, стимулюють до роздумів.