Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 10 of 14
  • Thumbnail Image
    Item
    Синсемантизм українського дієслова у його проекції на розчленований процесуальний денотат
    (Рівне ; Оломоуць, 2011) Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.; Ivanytska, N. L.; Савчук, Т. В.; Savchuk, T. V.; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    У статті подано фрагмент дослідження універсальної дієслівної категорії “процесуальність”. Проаналізовано дієслівні номінації у їхній проекції на розчленовані процесуальні денотати
  • Thumbnail Image
    Item
    Сисемантичні дієслова української мови у їхній проекції на процесуальний денотат
    (Софія, 2011) Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.; Ivanytska, N. L.; Савчук, Т. В.; Savchuk, T. V.; Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського
    Вивчення повнозначних слів у їхній проекції на відповідний денотат сприяє розкриттю внутрішніх закономірностей семантики і структури повнозначного слова і тим самим поглиблює теорію його знакової природи загалом
  • Thumbnail Image
    Item
    Іменники в системі морфологічних засобів вираження обставин (на матеріалі дитячої пригодницької повісті Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки»)
    (Вінниця : ВДПУ, 2020) Поліщук, О.; Полищук, Е.; Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.
    У статті подано трактування виокремлення другорядних членів речення різними вченими, особливості обставини як другорядного члена речення, розглянуто іменники в системі морфологічних засобів вираження обставин (на матеріалі творів дитячої літератури).
  • Thumbnail Image
    Item
    Сучасні тенденції розвитку мовної освіти в Україні
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2015) Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.; Ivanytska, N. L.
    У статті розглянуто основні стратегії й тактики мовної освіти в сучасному українському освітянському просторі. Проаналізовано суспільно-політичні та особистісні орієнтири розвитку національної мовної освіти, спрямовані на забезпечення європейських лінгводидактичних вимог формування мовної особистості. Увагу приділено науковому осмисленню інтегрованого поняття «мовна освіта», що спирається на органічне поєднання потреб і вимог національної освіти та європейського освітнього середовища
  • Thumbnail Image
    Item
    Ускладнення структури номінацій денотатів частками (на матеріалі прози Михайла Стельмаха)
    (Вінниця : Нілан-ЛТД, 2017) Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.; Ivanytska, N.
    Ураховуючи суперечності традиційного й нового підходів до кваліфікації часток, розглядаємо частку як окреме слово зі всіма, властивими слову, ознаками. З уваги до значного «наповнення» тексту прозових творів М. Стельмаха частками, убачаємо в них можливість бути суттєвими параметрами авторського мовлення.
  • Thumbnail Image
    Item
    Кількісно-якісні параметри морфологічних класів слів у повістях Михайла Стельмаха
    (Вінниця : Планер, 2017) Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.; Ivanytska, N.
    Описані параметри морфологічних класів слів за їхніми кількісно-якісними показниками. У класифікації частково враховані висновки вчених, що базуються на нових підходах до інтерпретації угрупувань морфологічних одиниць (І. Р. Вихованець, К. Г. Городенська, А. П. Загнітко). З’ясовано стилістичний потенціал індивідуально-авторських уживань кількісно визначених морфологічних одиниць у системі образних ресурсів художнього твору (повістей) Михайла Стельмаха. Особливу увагу приділено експресивно маркованим словоназвам предметних та процесуальних денотатів, їхньої згрупованості та насиченості у вибірках. Запропоновано модель аналізу й опису результатів дослідження у формі: від кількісних показників одиниць у вибірках – до вияву їхнього якісного потенціалу, що розглядається як параметр авторського мовлення. Показана деяка пріоритетність і доведена можливість та доцільність використання статистики (кількісних показників) у системі стилістичних методичних процедур аналізу.
  • Thumbnail Image
    Item
    Формально-граматична і семантико-синтаксична структура простого речення в українській та англійській мовах
    (Вінниця : ВДПУ, 2004) Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.; Ivanytska, N. L.; Іваницька, Н. Б.; Иваницкая, Н. Б.; Ivanytska, N. B.
    Розглянуто деякі теоретичні проблеми синтаксису простого речення, що стосуються питань формально-граматичного та семантико-синтаксичного моделювання його структури. Посібник призначений для студентів спеціальності “Українська мова та література. Англійська мова”, а також для аспірантів та магістрантів філологічних спеціальностей.
  • Thumbnail Image
    Item
    Хрестоматія із синтаксису (наукові та науково-методичні праці)
    (Вінниця : ВДПУ, 2004) Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.; Ivanytska, N. L.
    У хрестоматію ввійшли наукові та науково-методичні статті вченого із синтаксису простого речення української мови. Хрестоматія призначена для аспірантів, магістрантів, студентів спеціальності "Українська мова та література. Українознавство" (денна форма навчання), "Українська мова та література" (заочна форма навчання), "Українська мова та література. Англійська мова" (денна і заочна форми навчання).
  • Thumbnail Image
    Item
    Семантичний обсяг іменникової словоназви предметного денотата
    (Вінниця : Планер, 2014) Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.; Ivanytska, N. L.
    Статья посвящена рассмотрению проблемных вопросов, касающихся изучению сущности знаменательных слов в проекции на денотат. Интерпретировано понятие «семантический объем субстантивного наименования предметного денотата». Определено иерархию показателей в сфере семантического объема субстантивных наименований предметного денотата. Доказана функциональная возможность прилагательных в процессах расширения семантического объема субстантивных наименований предметных денотатов. На конкретных примерах цепочных зависимостей синсемантичных словонаименований денотатов показана важность предлагаемого подхода к интерпретации знаменательных слов с учетом их синсемантических свойств. Определены и сформулированы проблемные вопросы, касающиеся как концептуальных проблем явления «расширение семантического объема субстантивного наименования предметного денотата», так и углубленного анализа конкретных субстантивов в предложенном ракурсе. Статья представчяет собой продолжение серии публикаций автора, направленных на утверждение методологического принципа ориентации на синтагматику знаменательного слова в его лексических и грамматических научных парадигмах.
  • Thumbnail Image
    Item
    Багатовимірність синтагматичних параметрів української та англійської дієслівних систем
    (Донецьк : ДонНУ, 2014) Іваницька, Н. Л.; Иваницкая, Н. Л.; Ivanytska, N. L.; Іваницька, Н. Б.; Иваницкая, Н. Б.; Ivanytska, N. B.
    Здійснено аналітичний огляд діючих у сучасній лінгвістиці підходів до визначення лінгвальної сутності та метамовної інтерпретації синтагматики дієслівних систем в українсько-англійській мовній паралелі. Систематизовано науковий досвід славістики, германістики й контрастивістики щодо засадничих параметрів виокремлення синтаксичної, семантичної та лексичної синтагматики. Встановлено пріоритетні напрями міжмовного аналізу дієслівної синтагматики, які грунтуються на теорії семантико-синтаксичної сполучуваності дієслів як системно передбачуваної семантичної сполучуваності, формалізованої придієслівним зв'язком як одним її реченнєвотвїриих.