Факультет філології і журналістики ім. М. Стельмаха

Permanent URI for this communityhttps://library.vspu.net/items/aa347d7f-6175-4061-affb-e5a8d568522d

Browse

Search Results

Now showing 1 - 3 of 3
  • Thumbnail Image
    Item
    Образно-Символічний лад поезії Євгена Гуцала
    (2023) Зелененька, І.
    Лірична манера письма типового відлигівця Євгена Гуцала нагадує експериментальне панно з класичними та народними мотивами, що примхливо й дотепно переплетені, у залежності від настроєвості, від бажання самого автора конструювати чи писати стихійно, наслідувати християнські ідеали чи просперувати навколо історії та філософії, дивувати читача чи сповідатися йому в традиційній та дивній образності, завершувати панно чи залишати його відкритим для домислів.
  • Thumbnail Image
    Item
    Художній ідеал у розумінні Миколи Євшана
    (Вінниця : Твори, 2019) Зелененька, І.
    У статті проаналізовано особливості формування естетичного ідеалу, поглядів на критерії мистецької якості в працях Миколи Євшана, чи не найзнаковішого націоналіста-індивідуаліста часів боротьби за українську державність в лещатах більшовизму, що постали на ґрунті аристократичних поглядів на талант, на функції літератури, у фарватері діяльності «хатян» і поза нею, у контексті класичної української літератури й модерну.
  • Thumbnail Image
    Item
    Патріотичне виховання у родинах холодноярівців (за романом Василя Шкляра «Чорний ворон»)
    (Вінниця : ВДПУ, 2021) Зелененька, І.; Плоскіна, І.
    У статті йдеться про проблеми виховання лицарської честі, проблеми національної ідентифікації, порушені в історичному романі Василя Шкляра «Чорний ворон». Твір сприймається в контексті формування майбутнього покоління українців як демократів, як громадян України і як європейців. Досліджувані проблеми переосмислені в романі через дослідження вельми драматичної сторінки історії України – визвольних змагань 20-х років ХХ століття. Це справді цікава спроба інтерпретації етнопедагогічних та етнокультурних цінностей українців як європейців, без принижень для інших народів. У романі зображено жителів Черкащини, Сумщини, Поділля, зображених у боротьбі за свободу від тоталітаризму. Письменник створив цікаві образи українських родин героїв, моделюючи міжвоєнну історію.